Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) > Forum Literatury

Nowy numer "Science-Fiction"

<< < (3/56) > >>

Rhobaak:

--- Cytat: "Izolda" ---Bardzo podobało mi sie opowiadanie o kamieniu filozoficznym, ale zapomniałam jak sie ono zwało :)
--- Koniec cytatu ---

Czyżby chodziło o "Opus Magnum"? Na mnie nie zrobiło zbyt wielkiego wrażenia - przyzwoite opowiadanie i niewiele więcej.

"Science Fiction" kupuję od chwili, gdy przypadkowo trafiłem na pierwszy numer w kiosku. Za przystępną cenę dostaję (po odfiltrowaniu) porcję niezłej literatury. Czasem trafiają się prawdziwe perełki (z S-F: opowiadania o Toy Andrzeja Ziemiańskiego, z fantasy: cykl o Krzyczącym w Ciemności Agnieszki Hałas). Ostatnio mam trochę mało czasu na czytanie, ale po sesji zabieram się za odpracowywanie zaległości;)

marłak:
czasopismo jest swietne i co najwarzniejsze promuje tworcow z naszego pieknego kraiku. Pamietajmy takze o rozpoczetej seri ksiazkowej o takim samym tytule.
Ja najbardziej czekam na zbior opowiadan Agnieszki Chałas o Krzyczącym w Ciemności niesamowita dark fantasy.

A co sadzicie o okladkach czasopisma. Mi (a jest to moje czysto subiektywne zdanie) stanowczo sie nie podobaja. No poza kilkoma wyjatkami.

Izolda:
Chodziło mi właśnie o "Opus Magnum" Rhobaak, dzięki. Nie wiem w sumie czemu to jedno z najlepiej przezemnie zapamiętanych opowiadań.
Teraz zabarałam sie za najnowsze SF, przeczytałam pierwsze trzy opowiadanka. Ktoś juz je czytał?? Uważam, że mają strasznie katastroficzny klimat i ogólnie są dołujące. Może reszta będzie troszkę lżejsza :D

Pokpoko:
SF jest IMHO o niebo lepsze od NF....często maja kilka numerów słabszych...np obecny...ale jak trafia sie pperełki typu Toy(toy rulez :D )to rekompensuja te kilka słabszych txtów...no i publicystyka RAZ'a...inna sprawa recenzje co do których odnosze wrazeni eże 80% jest na "Hurra i do przodu"czyli wszystko super gnioty nie istnieja...no i ta ich nieszczęsna seria wydawnicza....apokalipsa wg Pana Jana była swietna ale tej drugiej nie czytałem....ale fakt że te książki wychodzą juz od 8?6?miesiecy i nie moga wyjśc jest zdziebko frustrujacy...no i po tych wszystkich szumnych zapowiedziach...cena 26zł... :P ja rozumiem prawa rynku ale to nich nie robia nadziei...ale generalnie jest uber-spqs...

rockatansky:
...pismo jest jedyne w swoim rodzaju (jeśli chodzi o rynek polski), ciekawe i zróżnicowane opowiadania znanych oraz tych mniej znanych autorów..polecam...
 :D faktycznie brudzi ręce :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej