trawa

Autor Wątek: Nowy numer "Science-Fiction"  (Przeczytany 256885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok_Marek

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 19, 2004, 09:50:59 am »
Cytat: "Wielki Post"
Smok Marek sam umieścił opowidania tego autora na smoczych stronach, więc w jego interesie go bronić. Ale poważnie i bez uprzedzeń, muszę przyznać, że komentarz Dębskiego do Huberatha jest bardzo smaczny i zabawny. Żałować należy, że nie ma tekstu odniesienia, to znaczy artykułu Dlaczego smoki bały się rycerzy

Wielki śledczy się znalazł... Nie reprezentuję tu niczyich interesów, czy ja jestem jakiś promotor? Wyrażam tu swoje prywatne zdanie, o które nikt mnie nie prosił. Oprócz Rafała na Smoczych Stronach są teksty innych znanych autorów, nie zamierzam ich chołubić w innej formie niż publikacja ich prozy za ich zgodą.
Do tekstu pan Hubaratha nie ma odniesienia. Też żałuję. Znajdzie się on prawdopodobnie w zbiorze felietonów autora. A ja tworzę stronę hobbystyczną, do której ciągle dopłacam i nie stać mnie na dodakowe honoraria za każdy tekst, który miałbym ochotę u siebie ummieścić.

I jeszcze jedno, aby nie zboczyć z tematu definitywnie, czy dla tych którzy narzekają na prezentowanych autorów. Wam się marzy jakiś dream-team, z Dukajem, Sapkowskim, Białołęcką, panami Dębskimi i Ziemkiewiczami, z Kołodziejczkiem i Brzeźińską w każdym numerze? Toż to by było faktycznie sience-fiction stosowane.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Mara

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2004, 07:40:59 am »
Smoku Marku, bynajmniej nie żądam żadnych "wielkich" nazwisk, ponieważ bardzo lubię prozę debiutantów - ich spojrzenie wielkorotnie jest "świeższe" i pomysły ciekawsze :)  Jeżeli narzekam to tylko ze względu na poziom tekstów, do czego mam pełne prawo jako osoba wydająca swoje ostatnie pieniądze na pisma fantastyczne :)

Offline Smok_Marek

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 22, 2004, 05:43:12 pm »
Przepraszam Maro jeśłi poczułaś, że znajdujesz się w polu rażenia mojej repliki. Nie była ona wymierzona przecyzyjnie w konkretną osobę, raczej tyczyła się oglniej kwestji z wątku o Rafale Dębskim (zanim pojawił się Robert J. Szmidt we własnej osobie) z tego forum.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Abignale

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 13, 2004, 05:18:49 pm »
Majowy nr już pewnie powinien być w sprzedazy. A co tymczasem sądzicie o kwietniowym?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Nyala

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 13, 2004, 07:58:57 pm »
Dziś jeszcze nie było go w kioskach (numeru majowego), bo szukałam. Ale może ślepa jestem i niedokładnie patrzyłam.

Co do numeru kwietniowego, to bardzo mi przypadł do gustu. Szczególnie podobał mi się "Diabeł na wieży" Anny Kańtoch i oczywiście "Stokrotka..." Tomasza Pacyńskiego  :) (Ach, te gusta...  ;)  )
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 14, 2004, 04:51:55 pm »
Nowy numer jest już w kioskach. Mam już odpowiedzi z połowy punktów kontrolnych na terenie kraju.
BTW ponawiam pytanko, czy ktoś widział numer 36 na taniej prasie?

Offline Nyala

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 16, 2004, 01:20:44 pm »
Ja na szczęście nie. Na takim jednym stoisku, które widuję średnio dwa razy tygodniowo, ostatnio w ogóle nie widziałam żadnego ze starszych numerów SF. Tylko archiwalia SFinxa (no i prasy kobiecej rzecz jasna...  :| ).
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline andre

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 18, 2004, 12:18:38 pm »
Redaktorze!Kiedy zapowiadany come back Marka Hemerlinga?Nie mogę się doczekać?

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 18, 2004, 05:25:13 pm »
Niedługo, Andre.
Problem tylko w tym, że to długi tekst, a nie mogę dawać za wiele długich tekstów na raz. A kolejka obowiązuje. Jednak w najbliższym kwartale na pewno się zmieścimy.

Offline Pasterz Upiorów

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 22, 2004, 08:56:51 am »
Ja tez nie widziałem takiego zjawiska jak starsze numery SF ...MIło powitac pana panie Robercie ...czytuje regularnie wasz miesiecznik i jedyne co mnie martwi ostatnio to w porownaniu z wczesniejszymi numerami zwiekszanie sie działu publicystyki kosztem literatury:(.
oszukujemy krytyków i czytelników...
http://deth-caradan.myblog.pl (postnuklear)
http://blog.tenbit.pl/druzyna-snu (powiesc)
www.druzyna-snu.prv.pl
http://fallen.lcts.com.pl/phpBB2/index.php
...a takze klanowiczów ...

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 22, 2004, 09:32:30 am »
Witaj
Ten proces mamy raczej za sobą. To znaczy zwiększanie ilości felietonów. Przez kwartał parę stron odpadło na regulamin i listy Nautilusa, ale teraz wracaja pod literaturę. A jeśli już coś przez to odpadło, to najsłabszy z tekstów.
W lecie pod tym względem będzie jeszcze lepiej, ale na razie nie mogę powiedzieć co i jak:-)

Offline Smok_Marek

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 22, 2004, 05:51:27 pm »
Cytat: "Pasterz Upiorów"
i jedyne co mnie martwi ostatnio to w porownaniu z wczesniejszymi numerami zwiekszanie sie działu publicystyki kosztem literatury:(.

Ja mam akurat odwrotne upodobania, zaczynam wertowanie SF'a od felietonów. Oczywiście wiem, że nikt nie dopasuje pisma do moich egoistycznych zachcianek, dlatego nie będę się uskażał.
Jakoś tak już mam, pisma; NF, SF czy św. pamięci Fenix bardziej ceniłem za teksty nieliterackie.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 22, 2004, 09:12:59 pm »
Tobie Smoku Marku moge powiedzieć z kolei, ze nie przewidujemy też redukcji tych stron, choc będzie rotacja autorów w niektórych wątkach:-) Utrzymanie status quo w tej materii to trudna sprawa jak widać, ale trzymam rękę na pulsie.

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 26, 2004, 08:57:43 pm »
Lada chwila dam zajawkę nowegi numeru, ale specjalnie dla Was mały przeciek kontrolowany. Feliks W. Kres po latach wraca z krótszą formą. W czerwcowym numerze będzie spora, pachnąca jeszcze inkaustem, nowelka z cyklu szererskiego.

Offline Shadowmage

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 29, 2004, 01:07:05 pm »
Cytat: "Robert J. Szmidt"
Lada chwila dam zajawkę nowegi numeru, ale specjalnie dla Was mały przeciek kontrolowany. Feliks W. Kres po latach wraca z krótszą formą. W czerwcowym numerze będzie spora, pachnąca jeszcze inkaustem, nowelka z cyklu szererskiego.


Świetna wiadomosć, Kres to jeden z  oich ulubionych polskich pisarzy. BTW wreszcie kupiłem majowy numer SF i jestem pod wrazeniem. Naprawdę dobre opowiadania, dawno takich nie mieliscie. Bardzo dobrze, bo ostanio miałem wrazenie że pziom spadał i zastanawiałem się nad przestaniem regularnych zakupów. Mam nadzieję że utrzymacie tendencje wzrostową(A Kres na to wskazuje) i kolejne numery beda jeszcze lepsze.
Zapewne jedna z przyczyn jest fakt, że zamieściliscie dużo opowiadań laureatów Natiliusa - czyli jakby nie patrzeć czołówki i elity naszych fantastów. Rozumiem, że nie jest to mozliwe w kazdym numerze, tym bardziej, że nadal promujecie debiutantów. Mimo wszystko mam nadzieję, ze proporcje między jednymi i drugimi będą wyrównane.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)