Autor Wątek: Nowy numer "Science-Fiction"  (Przeczytany 261749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hopatika

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 17, 2005, 08:49:31 pm »
14-15 czy 24-25?  ;)

Offline mr.maras

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 18, 2005, 09:11:42 am »
Cholerka. Oczywiście 24-25.10.
Spalić po przeczytaniu.

Offline andp84

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 29, 2005, 01:27:37 pm »
I jak, dostał już ktoś najnowszy numer?
Wczoraj w Empiku w Łodzi jeszcze nie było, choć był już 28.10

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 29, 2005, 03:14:37 pm »
Wybaczcie spóźnienie, ale teraz obowiązków przybyło.
Nowy numer juz jest, po szczegółowe informacje dotyczące zawartości zapraszam na naszą stronę.
Chyba, że admini nie mają nic przeciw temu, żebym tutaj to wklejał.

Offline andp84

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 30, 2005, 07:40:29 pm »
Cytat: "Robert J. Szmidt"
Nowy numer juz jest, po szczegółowe informacje dotyczące zawartości zapraszam na naszą stronę.


Fajnie, że wszystko się jakoś ułożyło. Ja kupiłbym nowy numer niezależnie od tego co byłoby w zapowiedziach, ale już po przejrzeniu informacji na stronie wydaje się, że niezły poziom został utrzymany.

Offline Vallarr

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 18, 2005, 10:53:47 pm »
dzis dostalem go wreszcie w swoje lapki i poza przydlugim dla mnie i co tu duzo mowic - nudnawym opowiadaniem Pacyńskiego , reszte ocenilbym na 5 ;)
Moze zdanie nt ww opowiadania zmienilbym po zapoznaniu sie z cyklem "Sherwood" ale wlasnie po tym fragmencie jakos nie mam motywacji ...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline kingquest

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 23, 2005, 09:07:13 pm »
Opinie o większości tekstów z nowego i bardzo udanego numeru Sf (pełna nazwa SFFH :roll: )


Powiem szczerze, że zawiodłem się na fragmentach opowiadania śp. Tomka Pacyńskiego. Widać, że nie stanowią spójnej całości, sa nudne i znacznie odstają od reszty cyklu Sherwoodzkiego.

najlepszym opowiadaniem w 1 numerze był jak dla mnie tekst magdy Kozak. Myślę, że autorka mogłaby rozwinąć temat i powstałaby z tego świetna książka. Naprawdę niezłe ciekawie napisane opowiadanie. A ostatnia scena powala.

Strata także siwetnym opowiadaniem jest, ale chyba troszkę słabszym od Nielegalnej Krwi. Ciekawe pomysły, niezłe wykonanie. Oby więcej takich prac tego debiutanta.

Tekst Moravcowejnie podobał mi się. Był, że tak powiem.. nie w moim stylu. Spodziewałem się więcej po nazwisku autorki, ale się zawiodłem

Short Rafała Kosika "Mars" świetny, ale już wcześniej byłem po lekturze książki więc...

Zamach stanu - pomysł świetny jednak w moim odczuciu autor położył wykonanie i wyszło to bardzo przeciętnie.

Offline mawete

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 02, 2005, 02:49:20 pm »
Ja cały czas czekam na nr 2 ma już 3 dni opóźnienia - wina drukarni...
A co do tekstu Magdy całkowicie się zgadzam...  :D

Offline Shadowmage

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 19, 2006, 12:38:39 pm »
A czy ukazał się czwarty numer? Na stronie pisma jest news o jego premierze już sprzed miesiąca, ale nigdzie go nie widziałem. W empiku ostatnio nadal był tylko trzeci...
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 11, 2006, 01:03:38 pm »
Czwarty ukazał się ale to juz historia. Od dzisiaj w wielu kioskach można już kupic numer 5.
Wszystkie informacje oraz fragmenty tekstów znajdziecie na naszej stronie.
w numerze 5 opowiadan i nowel:
Rafał Debski - FESTUNG OELS
Witold Jabłoński - WIEDŹMOWY POCAŁUNEK                  
Agnieszka Rogowska - SEN, OZORKI I MAGIA
Marek Żelkowski - PRZECHYTRZYĆ NIEDZWIEDZIA
Robert M. Wegner - PONIEWAŻ KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE

Offline iscariote

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 17, 2006, 08:13:54 pm »
Przypominam, ze 6 tez już jest, a i 7 jest zapowiedziany ;)

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:09:50 pm »
Pamiętam, iscariote, po świętach będzie na stronie.

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 13, 2006, 07:02:41 pm »
7-ka jest już w patronackim sklepie, w kioskach całego kraju będzie tuz po weekendzie.

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:25:42 pm »
Numer 8 jest już od kilku dni w sprzedaży. Informacje o zawartości znajdziecie na naszej stronie, w skrócie - Opowiadanie Kosika ze swiata jego najnowszej powieści, kolejnego hard-sf, powrót Wojtka Świdziniewskiego, oraz tekst, który odpadł u NUMPa na rzecz Szamanki.
Zapraszam do lektury

Offline c14

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 06, 2006, 04:10:09 pm »
nie chcę powtarzać zarzutów z tematu o NF, ale jeśli w piśmie na kilkadziesiąt stron i kilka opowiadań jest w stanie mnie zainteresować jedno - w najlepszym wypadku - to sobie odpuszczam. i nawet tych 3 zeta na stooisku z tanimi gazetami mi szkoda.

w ogóle tak sobie myślę, że jak spojrzeć na polską prasę fantastyczną, to ona potrafi zaspokoić jedynie jakieś wyjątkowo proste gusta. nie wiem, może to coś ze mną nie tak, ale całe te SF, NF czy MF są nudne jak flaki z olejem. opowiadania bez pomysłu, schematyczne, nijakie, publicystyka bez weny, felietony bez pazura. no słabo po prostu, słabo.

 

anything