trawa

Autor Wątek: "Nowa Fantastyka" - nowy numer  (Przeczytany 229831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« dnia: Luty 07, 2003, 04:02:11 pm »
Co o niej myslicie?. To zdecydowany faworyt moim zdaniem.

Offline axel

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2003, 05:33:39 pm »
Niegdyś kupowałam nieregularnie, teraz prenumeruję :D .
To juz chyba instytucja. Ma wielkie zasługi, choćby to, że dzięki niej tylu polskich pisarz zadebiutowało. Stara sie trzymać poziom, choć miała różne wpadki, teraz troche mi brak świeżej fantastyki zagranicznej, większość to kawałki co najmniej 10 letnie. Ale z drugiej strony zawsze coś, co niegdzie dotąd sie nie ukazywało. Generalnie to jedyne czasopismo (miesięcznik) fantastycz., które czytuję ...

Offline Kormak

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2003, 09:54:58 pm »
Ja wolałem "Fantastykę". A już zupełnie przepadałem za "Małą Fantastyką" - mam wobec niej dług, którego nigdy nie spłacę: dzięki niej poznałem książki Tolkiena, C.S. Lewisa i wielu innych.

Offline Vanin

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2003, 12:26:54 pm »
Ja na numerze lutowym zakończyłem moją przygodę z "NF". Nie mam zamiaru przedłużać prenumeraty, bo mam już powyżej uszu coraz bardziej tendencyjnego charakteru tego pisma.

W minionym roku zbyt dużo było IMHO tekstów propagujących momentami skrajną wizję świata. Szkoda, bo kiedyś uwielbiałem felietony Jęczmyka, ale w ostatnio przeginał. Podobnie dobór tekstów, szczególnie polskich, był zbyt tendencyjny. Mimo, że czytelnicy nie raz i nie dwa sygnalizowali to w listach do redakcji, nic się nie zmieniało, więc postanowiłem zagłosować portfelem.

Uwielbiam za to przeglądać archiwalne numery "Fantastyki". To było pismo.

Offline axel

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2003, 03:06:39 pm »
Muszę się niestety zgodzić z Vaninem  lekko przesadzają i Jęczmyk mnie też denerwował rozmachem swoich wizji niepopartych w moim mniemaniu argumentami w postaci faktów, ale już go nie czytam.
Resztę Fantastyki czytam być może też z sentymentu i z podziwu, bo to jednak pismo o dużej wartości wręcz historycznej.
Jest jeszcze jedna kwestia, choć wydaje mi się, że redaktorzy się starają, to jednak wciąż mają "przechylenie prawicowe", tzn. wydaje się, że są za jednymi (ujęłabym to tak: bardziej konserwatywnymi) a przeciw drugim (lewicowym) poglądom. Denerwowało mnie to jakieś trzy a może cztery lata temu, kiedy bardzo zauważalny był taki nurt w doborze tekstów i publicystyce, i przestałam kupować pismo, ale, gdy przyjechałam do kraju jakis czas temu i znowu sięgnęłam po NF to wydała mi się jakby odmieniona i próbująca zachować neutralność światopoglądowa na rzecz literatury,  mam nadzieję, że dobrej. Dlatego zaczęłam je prenumerować znowu.

Offline Marcin

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2003, 08:10:31 am »
A jak sie wam podoba nowy design NF? dla mnie spoko, duzo lepiej niz przed majowym numerem.No i zawartosc jak zawsze cool:)

drmuto

  • Gość
"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2003, 09:48:07 am »
upadek z wysoka - bardzo nisko - i z bardzo wysoka; tylko czekam az sie zaczna pojawiac tam artykuly rewizjonistow

Offline Baldwin

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2003, 11:24:52 am »
eeeee tam,Czepiacie się szczegółów...

Offline factis

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:48:30 pm »
Mi również NF przestała odpowiadać już dobrych kilka miesięcy temu. Nie odpowiadają mi jakoś opowiadania ani felietony ani sprzedawanie okładki.
A szkoda, bo to jednak kawał historii - najwyraźniej nic nie trwa wiecznie.

Offline Spajder

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2003, 03:40:34 pm »
Chyba już był podobny temat - choć mogę się mylić. Ja jedynie mogę powtórzyć swój apel:

FENIX WRÓĆ!!! :cry:
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Abignale

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2003, 03:33:43 pm »
Szczerze mówiąc bardzo mało czytam NF, ale i i tak wolę Science Fiction
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline andre

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2004, 12:15:52 pm »
Słyszałem,że Agnieszka Fulińska nie jest już członkinią składu redakcyjnego "NF".Na Syffie to przeczytałem.Jeśli to prawda,to dokąd,na miły Bóg,dryfuje to pismo?Czy ktoś z redaktorów ma jakąś wizję jego prowadzenia?

Offline Abignale

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2004, 10:16:40 pm »
Wszyscy odchodzą, Jęczmyk odszedł, Oramus odszedł. Dokąd? W siną dal. Zobaczymy.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Mara

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2004, 06:35:26 am »
Cóż, wdług mnie te zmiany wyszły NF na dobre. Dwa lata temu zrezygnowałam z wieloletniej prenumeraty, bo tego co publikowali nie dało się już czytać bez zniechęcenia. Kilka miesięcy temu bez przekonania, a nawet z najgorszymi przeczuciami  sięgnęłm po jeden z numerów i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu świetnie mi się go czytało.
Dla mnie więc nowe oblicze NF jest jak najbardziej korzystne.

Offline Nyala

"Nowa Fantastyka" - nowy numer
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2004, 07:43:14 pm »
Nie czytam NF już od dawna, ale obserwuję jej rozwój z boku i jestem ciekawa na czym się to skończy. Nie wykluczam, że jesli NF bardzo drastycznie się przeorganizuje, to do niej wrócę. Jak narazie trudno mi cokolwiek powiedzieć - zobaczymy co wyniknie z tych wszystkich zmian  :|
ien, vien, chez moi
Voyageur...