Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) > Forum Literatury

"Nowa Fantastyka" - nowy numer

(1/24) > >>

Marcin:
Co o niej myslicie?. To zdecydowany faworyt moim zdaniem.

axel:
Niegdyś kupowałam nieregularnie, teraz prenumeruję :D .
To juz chyba instytucja. Ma wielkie zasługi, choćby to, że dzięki niej tylu polskich pisarz zadebiutowało. Stara sie trzymać poziom, choć miała różne wpadki, teraz troche mi brak świeżej fantastyki zagranicznej, większość to kawałki co najmniej 10 letnie. Ale z drugiej strony zawsze coś, co niegdzie dotąd sie nie ukazywało. Generalnie to jedyne czasopismo (miesięcznik) fantastycz., które czytuję ...

Kormak:
Ja wolałem "Fantastykę". A już zupełnie przepadałem za "Małą Fantastyką" - mam wobec niej dług, którego nigdy nie spłacę: dzięki niej poznałem książki Tolkiena, C.S. Lewisa i wielu innych.

Vanin:
Ja na numerze lutowym zakończyłem moją przygodę z "NF". Nie mam zamiaru przedłużać prenumeraty, bo mam już powyżej uszu coraz bardziej tendencyjnego charakteru tego pisma.

W minionym roku zbyt dużo było IMHO tekstów propagujących momentami skrajną wizję świata. Szkoda, bo kiedyś uwielbiałem felietony Jęczmyka, ale w ostatnio przeginał. Podobnie dobór tekstów, szczególnie polskich, był zbyt tendencyjny. Mimo, że czytelnicy nie raz i nie dwa sygnalizowali to w listach do redakcji, nic się nie zmieniało, więc postanowiłem zagłosować portfelem.

Uwielbiam za to przeglądać archiwalne numery "Fantastyki". To było pismo.

axel:
Muszę się niestety zgodzić z Vaninem  lekko przesadzają i Jęczmyk mnie też denerwował rozmachem swoich wizji niepopartych w moim mniemaniu argumentami w postaci faktów, ale już go nie czytam.
Resztę Fantastyki czytam być może też z sentymentu i z podziwu, bo to jednak pismo o dużej wartości wręcz historycznej.
Jest jeszcze jedna kwestia, choć wydaje mi się, że redaktorzy się starają, to jednak wciąż mają "przechylenie prawicowe", tzn. wydaje się, że są za jednymi (ujęłabym to tak: bardziej konserwatywnymi) a przeciw drugim (lewicowym) poglądom. Denerwowało mnie to jakieś trzy a może cztery lata temu, kiedy bardzo zauważalny był taki nurt w doborze tekstów i publicystyce, i przestałam kupować pismo, ale, gdy przyjechałam do kraju jakis czas temu i znowu sięgnęłam po NF to wydała mi się jakby odmieniona i próbująca zachować neutralność światopoglądowa na rzecz literatury,  mam nadzieję, że dobrej. Dlatego zaczęłam je prenumerować znowu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej