Autor Wątek: Słabostki Chaosu  (Przeczytany 64489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2005, 12:59:35 pm »
Smok jest problemem? Dla kogo?
Bretoni? Dwafrow?Imperium?
Armia ta jest jak na armie ofensywna za slaba, A defensywnej wersji to raczej nie widze.
Magia slanesha jest dobra , ale do nie j trzeba miec wsparcie.
Jak zainwestujesz w magow zostaje ci kolo 1000 pkt na to zeby zniszczyc przeciwnika. Nie iwem czy zauwazyliscie ale magia Slanesha ma wspierac , a nie niszczyc.
 Czas zmienic rozpiske na jakos inna kawaleria w chaosie przechodzi do lamusa.
Jest to zbyt wygodna armia dla przeciwnika.

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline krecik_77

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2005, 01:29:50 pm »
a ja sobie nie wyobrażam swoich mortali bez 6-7 chosenów slaanesha - po prostu niczym innym nie wbije sie w żąden klocek, nie rozwale swarmów, nie przyjme szarży kawalerii jakiejkolwiek itp itd... 1 regon chosenów na konikach to mus ( oczywiscie slaanesh  - paniki zbyt bola na tym regoniku )
z reszta sie zgadzam z Balcerem, gram 10 lat chaosem i do tej pory tylko go obcinaja, podczas gdy inne armie z edycji na edycje sa coraz silniejsze
Rzeczą królów jest chwała, a nie długi żywot"

Offline thurion

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2005, 01:35:06 pm »
Cytat: "krecik_77"

z reszta sie zgadzam z Balcerem, gram 10 lat chaosem i do tej pory tylko go obcinaja, podczas gdy inne armie z edycji na edycje sa coraz silniejsze



chaos nie jest taki tragiczny teraz...popatrz sobie co bylo przez 2 lata jak wogle bestii nie bylo..tylko na samych Hordach...to byla porazka  :(

Offline Green Knight

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2005, 01:53:56 pm »
Cytat: "pingus"


Daemonic legion jest faktycznie ciekawą alternatywą, ale jak tak patrzę to neidługo wszyscy będą nim grali. :D


No ie zgadniesz jaka armia jest w moich planach.  :D

Nie spodziewałeś sie tego?? Nuuurrgllll. Nawet powoli wyprzedza Black orki.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Jankiel

  • Gość
Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2005, 03:05:19 pm »
Cytuj
Co bym nie rzucił od przodu w Rycerzy odbija się jak od ściany....

Nie mam pojęcia, jak to robisz. Moje oddziały piechoty po nich przebiegają :P
Musi mi zadać 5 ran z 6 ataków (zakładając, że ma sztandar), a to juz nie takie proste.
Cytuj
możę nadszedł czas na przemślenie rozpisek, a nie tylko jechania na rycerzach i pieskach

Dokładnie. Balcer sam zauwazył na teleporcie, że piechota jest przegięta, bo ma +5 na wstępie, a u niego to wszystko od rzutów zależy.
Cytuj
jeden zly rzut i sie cala flanka idzie kuć...(instability)

Stability chyba. 10 z przerzutem przeważnie wystarcza.

Offline thurion

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2005, 03:07:27 pm »
Cytat: "Jankiel"

Stability chyba. 10 z przerzutem przeważnie wystarcza.


nie wszystko na stole 72x48 zalapcie sie na 12 cali od gienia i 12 cali od BSB, szczegolnie ze BSB jest bardzo fragile... oczywiscie to zalezy od gracza, pogram to ci powiem czy to jest stability czy instability  :D

Offline Kensiorek

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2005, 07:18:53 pm »
i z ld 10 i z przerzutem prince mi niejeden raz znikna tu nie dania :)
Problem jest taki ze placisz pk jak za oddzial niezlamywalny a demony niestety takimi nie sa . Ward save fajnie ale jak nie masz armorka to ci to malo daje a demony byly sa i pewnie beda jedna z najdrozszych pk armi . Co do obcinania chaosu :)nie jest tak zle problem jest inny gw sadzi ze to ma byc armia ura i do przodu to moze i dziala przeciw 10 latkowi ktory wystawi 1 dzialo a glowny oddzial bokiem ale nie z graczem ktory posiada min inteligencji. W kazdej doslownie kazdej edycji istnialy 1-2 warianty ktorymi mogl wmiare dobrze grac chaos a inne armie byly sredniio zeby nie powiedziec slabo grywalne.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline thurion

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2005, 07:25:34 pm »
Cytat: "Kensiorek"
i z ld 10 i z przerzutem prince mi niejeden raz znikna tu nie dania :)
Problem jest taki ze placisz pk jak za oddzial niezlamywalny a demony niestety takimi nie sa . Ward save fajnie ale jak nie masz armorka to ci to malo daje a demony byly sa i pewnie beda jedna z najdrozszych pk armi . Co do obcinania chaosu :)nie jest tak zle problem jest inny gw sadzi ze to ma byc armia ura i do przodu to moze i dziala przeciw 10 latkowi ktory wystawi 1 dzialo a glowny oddzial bokiem ale nie z graczem ktory posiada min inteligencji. W kazdej doslownie kazdej edycji istnialy 1-2 warianty ktorymi mogl wmiare dobrze grac chaos a inne armie byly sredniio zeby nie powiedziec slabo grywalne.


mi sie przypomina armia niejakiego pana Cejrowskiego od nas, ktorego niejeden stary gracz z Polski pewnie pamięta..czyli demon khorna odwrocony plecami do przeciwnika w 1szej turze + calaaaa masa flesh houndow z M20 :) mile to bylo...nie powiem, 2gi schemat to wlasnie opisany przez Kensiorka ze slaneshem, ten stosowany glownie prez niejakiego Dziada  ;)  ja tam zawsze dawalem jakis magow na dyskach :P albo pana z 11Akhorne'a :P mlody bylem, musialem sie wyszumiec  :badgrin:

ale faktem jest....jest kilka skutecznych wariantow...
np wyobrazacie sobie Chaos na 2k> bez smoka ? ? ? bo ja jakos nie  :roll:

pozdro

Offline BOGINS

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2005, 07:28:27 pm »
Balcerze polecam hordę archeona -czysa armia chaosu, bez żadnych tam demonów, zwierzoludzi! czymś takim zagraj. Weź sobie z 2-3 oddziały choosenów - pieszych i jajajazda! :P ja mam plan, mam plan czymś takim zagrać. Zauważ fakt taki jak łatwo coś takiego skompletować. Każdy chce się pozbyć warriorów.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:10:29 pm »
Myslalem juz o tym!
Ale ta armie jast jeszcze gorsza od zwyklej! Nie ma lataczy a choseni to
odzial ktroy po stracie jednego dwoch modeli odbija sie od kazdego klocka!

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline thurion

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:13:12 pm »
Cytat: "Balcer"
Myslalem juz o tym!
Ale ta armie jast jeszcze gorsza od zwyklej! Nie ma lataczy a choseni to
odzial ktroy po stracie jednego dwoch modeli odbija sie od kazdego klocka!

pzdr
Balcer


ale Bogins pisal o duzych jurnych klockach piechoty chosenow :evil:

Offline LinuX

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2005, 10:22:35 pm »
Jaki brak wsparcia?????? Herdy, Pieski, maruderzy, Centigory, Furie Screamery, demonetki, flesh houndy............ Brak wsparcia?????? Niektóre armie mają 2-3 oddziały wsparcia, a wy w chaosie macie ich 8........ To że gracie na kawalerii to wasz problem.... Zagrajcie sobie na armii maruderów gdzie łazi sobie BSB z Banner of Gods....... Zagrajcie sobie beastmenami, czy czymkolwiek innym...... Możecie zagrać armią na samych demonetkach na steedach, albo na samych rydwanach czy chociażby na samych psach(raz grałem podoną armią ;))...... Macie tyle rzeczy do wyboru...... Ja mam tylko 11 jednostek(VC) a wy macie ich najwięcej w Całym Warhamcu......... Tyle możliwości  i wy jeszcze marudzicie...... Możecie zrobić armie ogropodobnych(DragonOgry,Ogry, Minotaury,Trolle)..... Możecie na mniejsze punkty wystawić Shaggota albo Gianta....... Ach Ci chaośnicy, mają świetną armie, a ciągle marudzą, wredni maruderzy....... Gdybyście raz zagrali DE na kawalerii to pogadamy........ Tam albo idziesz w smoka i 4 bolce, albo grasz jak Jankiel.....
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2005, 10:55:03 pm »
Linux dzieciatko ty moje z twojego posta nic nie wnioskuje
To jest wiekszy belkot niz ja tworze po 10 piwach.
Nie powiedziales nam nic nowego. Cytowanie kodeksu jest niepotrzebne , zloz armie na 2000 ktroa jest niewygodna dla przeciwnika , z ktra bedzie mial problem.


pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline krecik_77

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 07, 2005, 07:08:23 am »
kolega Linux nie grał chyba nigdy chaosem, ba - on nawet rozpiski nie zlozyl z chaosu......
Rzeczą królów jest chwała, a nie długi żywot"

Offline Kensiorek

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2005, 07:22:01 am »
wlasnie takie podejscie mnie wnerwia . Nikt nie kaze vc mieszac bloodliny nikt nie kaze lizaka brac 4 markow nikt nie kaze krasnala zawsze brac kontyngent z kislewu jednak uwazacie ze chaos tylko na mortalach bez wsparcia besti czy tylko na demonach jest czyms dziwnym bo przeciez macie inne jednostki . Linux wez sobie AB i zobacz ze to wszystko co wymieniles poprostu sie nie miesci po bohaterach zostaje czesto mniej niz polowa pk a jednostki uderzeniowe zabieraja lwia czesc pozostalych pk.  Chaos moze nie jest tak tragicznie slaby ale na dzien dziesiejszy ogranicza sie do wybory brac smoka czy probowac cos z magia slaanesha ( mowimy o czystym chaosie bez besti ) a to jest bardzo malo pelna armia w ab ma podobny wybor taktyki co WE z lista z WD
a sprawą powina zajać sie LS ;)