Autor Wątek: Słabostki Chaosu  (Przeczytany 64130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fleur de Lys

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:29:25 am »
Jest jeszcze alternatywa grania na bestiach bez magii ,poniżej 2k bohaterowie kosztują poniżej 200pkt,bestii jest dużo i są szybkie,idealne na defensy(skirmish,ambush).Chciałbym zebrać tą armię ale jak wyliczyłem ,że wychodzi mi prawie 2zł na jeden punkt to odłożyłem ten projekt(może kiedyś...).
arathai Elthrai Asur

Offline Assur

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:45:54 am »
Grałem przeciw takiej armii i było to jedno z większych wyzwań w historii mych potyczek z chaosem (udało się wygrać ale ledwo ledwo). Zdecydowanie jest to jedna z opcji która może wnieść nieco świeżości do gry chaosem.

Offline Zinczuk

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:29:35 am »
plus masa beastmeńskich chariotów...miooodzio...
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline pingus

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:30:55 am »
Cytat: "Zinczuk"
plus masa beastmeńskich chariotów...miooodzio...

+ nurglingi wnoszące do Combatu -1 Hita... :roll:
Bohaterowie kosztują poniżej 100 pkt. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Fleur de Lys

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:47:09 am »
200pkt łącznie wszyscy bohaterowie;)
minusem tej armii jest LD ale da się przeżyć
arathai Elthrai Asur

Offline krecik_77

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2005, 12:24:59 pm »
ej, pauy serowe!! rozmawiamy o armii MORTALI!!!!
wy mylicie pojęcia
nawet odrębne army booki są do tego

/me macha reka z rezygnacja
Rzeczą królów jest chwała, a nie długi żywot"

Offline MasterMonar

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 07, 2005, 02:52:39 pm »
Cytat: "krecik_77"
nawet odrębne army booki są do tego

jakie tam odrębne... na początku jest napisane że materiału do chaosu było tyle że w jednym im się nie zmieścił dlatego są dwa napisane jst że jednostki i magiczne przedmitu można brać tak samo z jednego jak i drugiego!!!

Piszecie że chaos taki słaby że knighci do lamusa i magia slanesha do wszyskiego i do niczego...
...chaosem jak każdą armią trzeba umieć grać i nie uważam że jest gorszy od bretki czy innej rasy. Przyznaje że z takimi defensami na maxa bywa ciężko ( na rozpiskach turniejowych ) jedyne czego mi brak to flyerkinów (chyba tak się to pisze) w normalnym kodeksie a nie tylko dla Archaon Hords... przyznaje się bez bicia w 5ed nie grałem i niewiem jak mocny był w tedy chaos ale wiem że w 6ed nie odstaje od innych
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 07, 2005, 05:29:23 pm »
No to malo wiesz ,niesty odstaje , nie jest to armia defensywan , ani ofensywna . Przegrywaja z kzdym ofensem , a z wiekszascia defensow maja problem.

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline LinuX

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 07, 2005, 05:53:37 pm »
Oto moja druga rozpiska na 2000:

1 Chaos Lord(undivided) [335]
Gaze of Gods
Armour of tortured souls
Helm of many Eyes
konik
Dwurak

1 Ex. champion(Slanesh) [194]
Armour of Damnation
Dwurak
Jedzie na gliździe

1 Ex. champion(Slanesh) [164]
Dwurak
Glizda

1 Chaos Sorcerer (Slanesh) [206]
konik
2 scrolle
2lvl

5 Chaos Knight of Plaesure [195]
Muzyk

5 Chosen Chaos Knight [255]
Muzyk
Czempion

5 Chaos Knight [175]
Muzyk

5 Warhounds [30]

5 Furies [75]

5 Screamers [165]

5 Mounted Daemonettes [150]

5 Gors [55]
5 Ungors

Oto moja druga(Pingus potwierdzi że nie pierwsza bo widział wcześniejszą) rozpiska..... Jeśli chcecie możecie ją besztać i okładać obelgami ;)
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

Offline thurion

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 07, 2005, 05:54:26 pm »
Cytat: "Balcer"
No to malo wiesz ,niesty odstaje , nie jest to armia defensywan , ani ofensywna . Przegrywaja z kzdym ofensem , a z wiekszascia defensow maja problem.

pzdr
Balcer


no juz nie przesadzaj..piszesz jakbys zadnej bitwy chaosem nie byl w stanie wygrac, a z tego co wiem, to wiele wygrales...

przegrywasz z ofensem? niby z jakim? mi sie to prawie nigdy nie zdarza..chyba ze z Blessem czy Barbem...ale oni po prostu za duzo myślą :P

z defensami problem? niby jaki..furie, screamery, maruderzy...herosi na dyskach, steedach, ktora armia ma tyle szybkich jednostek ktore moga zneutralizowac maszynki skutecznie? tylko nie pisz fell baty..bo te sie od wszsytkiego odbijaja poczynajac od dziala krasnoludzkiego na pieskach chaosu konczac ;)

jakby bylo tak tragicznie jak to przedstawiles to nikt chaosem by przyzwoitego wyniku na turnieju nigdy nie zrobil, a osob ktore robia przyzwoite wyniki jest IMO dosc duzo

pozdrawiam

Offline MasterMonar

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2005, 06:25:31 pm »
Cytat: "Balcer"
No to malo wiesz ,niesty odstaje , nie jest to armia defensywan , ani ofensywna . Przegrywaja z kzdym ofensem , a z wiekszascia defensow maja problem.

pzdr
Balcer

chłopak jest w dołku... nieprzesadzaj nie jest tak źle chaos jest jak każda inna armia. DE również są słabe ( na pierwszy rzut oka) a doświadczony gracz przeciwnikowi nie jedną masakre nimi zada

LinuX powiem to tak... (mhh chrychhhh mhhh)... nawet niewiem co tu skomentować... dla mnie tą rozpiske należało by wyczyścić i odnowa napisać jest poprostu cienka....
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Kensiorek

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2005, 06:43:05 pm »
Cytat: "LinuX"
Oto moja druga rozpiska na 2000:

1 Chaos Lord(undivided) [335]
Gaze of Gods
Armour of tortured souls
Helm of many Eyes
konik
Dwurak
bleee ble ble blee


tu nie ma co besztac rozpiska do dupy i tyle jak demonami widze tak rozpe to sie tylko zastanwiam czy w 6 tur wszystko zabije  czy cos mi po kontach sie pochowa.

MasterMonar oczywiscie wie najlepiej a wracajac do tematu :) problemem jest to ze czesc rozpisek np nurgla ktora miala byc twarda i sztraszna ( cos takiego jak dl nurgla ) poprostu nie dziala. Magia Tz ktora powinna byc najbardziej destrukcyjna jest tak losowa ze glowa mala czary typu wszyscy dostaja hit z sila 2 czy sami sie atakuja to porazka wchodza na wysokich rolach a malo co robia.  Fakt z slaanesha mozna cos wykrecic ale tylko dzieki magi a i tak beasty lepiej sobie radza wiecej jednostek/tansi bohaterowie. Ciekawi mnie jedna rzecz taka bretonia miala byc armia nastawiona tylko na ofens prosta do prowadzeni itd i tam pomysleli o obronie przeciw strzelaniu zeby odpowiednia ilosc jednostek dojechala natomiast chaos mortali ktory jest zly odpowiednikiem nie dosc ze ma polowe kawaleri to jeszcze rzadnej obrony ni ma :(
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 07, 2005, 06:59:40 pm »
Teoretycznie kazda bretonia jest wstanie pojachac armie chaosu, nawet wbijajac sie klocek jazdy.

A co do Blessa i Barba , nic dziwnego ze nie wygrywasz oni maj klocek piechoty ktry na wstepie ma 3 szeregi war baner+ blood line co daje +1 do kombatu.

Dark Efy sa zdecydowanie lepsze od chaosu jest to moim zdaniem najlepsza ofensywna armia.

fellbaty sie nie odbijaja one tam zostaja i to jest ich zadanie

A ze udalo ci sie wygrac z ofensami , znaczy ze miales goreszgo przeciwnika.

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline MasterMonar

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2005, 07:16:06 pm »
Cytat: "Kensiorek"
MasterMonar oczywiscie wie najlepiej a wracajac do tematu :) ...
eee... co miałeś na myśli...


Kensiorek i Balcer macie dużo racji ale te nie dorobienia choasu nei sprawiają że ta armia jest niegrywalna a to wynika z tej dyskusji, a jak w praktyce widać odbiega ona troche od teorii
i]Fear me mortals, for I am the MasterMonar, the favoured Son of Chaos,
the Scourge of World. The armies of the gods rally behind me,
and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.[/i]

Offline Balcer

Słabostki Chaosu
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 07, 2005, 07:39:59 pm »
rywalna jest , ale jest slaba i tyle

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

 

anything