Autor Wątek: Dlaczego figurki sa tak drogie ?  (Przeczytany 7433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vallarr

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 11, 2005, 11:04:32 pm »
Ekhem
dostep do danych o sredniej i minimalnej pensji na wyspach ma kazdy - polecam google :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline LinuX

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2005, 11:12:35 pm »
Cytat: "Kirdil"

I co z tego, że powstał Linuks, który mimo wszystko, jest dużo trudniejszy w obsłudze niż Windows?

Nieprawda....... Tutaj kolega użył "techniki" zwanej "byle więcej byle dalej, byle szybciej"
Po pierwsze jest łatwiejszy w obsłudze, bo do każdej aplikacji możesz wejść, jest absolutnie spolszczony.....
Po drugie jest bezpieczniejszy, gdyż mniej użytkowników z niego korzysta oraz posiada wbudowane programi antywirusowe oraz tzw.. "Wall'e"
Jedyną wadą Linux'a jest jego mała popularność, niewiele gier, i programów "codziennego użytku"......
Moja rada: Jesteś zwykłą osobą- używaj Windowsa(oczywiście pirat bo kto chce płacić 800 zeta)..... Jeśli jesteś informatykiem lub pracujesz w podobnych dziedzinach to Linux jest dla Ciebie..... Tym bardziej że Linux może się "przełączyć" na Windowsa, gdyż właśnie Linux umożliwia Ci wybór: Możesz pracować na Linuxie albo na innym systemie operacyjnym..


PS: Sorry za offtop i za "ostrość" tego posta, ale niepochamowałem się nad moimi zmysłami i emocjami
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

Offline Kirdil

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 12, 2005, 08:00:07 am »
Tak się składa, że jestem w klasie o profilu informatycznym i wiem trochę nt. Linuxa. I czekałem tylko na kogoś, kto podniesie rzuconą rękawicę.
Cytuj
Po pierwsze jest łatwiejszy w obsłudze, bo do każdej aplikacji możesz wejść

A wytłumacz mi po cholerę to normalnemu użytkownikowi? Na pewno bardziej się przydałoby bezproblemowe instalowanie aplikacji - a tu 50% ściągniętych z netu pakietów .rpm wymaga jakiś dodatkowych bilbliotek. Radą na to jest urpmi - ale to też trzeba umieć skonfigurować. A w windows masz wszystko po dwóch kliknięciach.
Cytuj
jest absolutnie spolszczony

No tak... wszystkie dystrybucje. A Windowsa to tylko po rusku sprzedają.  :?
Cytuj
Po drugie jest bezpieczniejszy

Racja. Ale używałem windowsa od 6 lat i na kompie miałem raptem kilka wirusów, które zneutrealizował antywirus.
Cytuj
Tym bardziej że Linux może się "przełączyć" na Windowsa, gdyż właśnie Linux umożliwia Ci wybór: Możesz pracować na Linuxie albo na innym systemie operacyjnym..

To akurat żaden argument.
Cytuj
jesteś informatykiem lub pracujesz w podobnych dziedzinach to Linux jest dla Ciebie

Cytat: "Mój cytat"

Co z tego, że informatycy używają alternatywnych systemów operacyjnych?

No przecież to napisałem...

Generalnie użyłem odwołania do Linuxa, żeby pokazać iż niełatwo będzie przebić jemu pozycję Windows, a figurkom innych firm pozycję GW.

I w ogóle to nie wiem, co chciałeś przez swój post osiągnąć.

Cytat: "Mój cytat"
Po prostu tyle wiemy o zarobkach w UK ile gdzieś usłyszeliśmy - nie do końca musi być to związane z rzeczywistą sytuacją na Wyspach.

Cytuj
dostep do danych o sredniej i minimalnej pensji na wyspach ma kazdy - polecam google

Chodziło mi bardziej o koszty życia, nie zarobki. Sorry.

Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 12, 2005, 08:25:01 am »
o kosztach życia krazą poprostu mity.

za 550 Ł mozna sobie spokojnie, przyjemnie życ na wyspach, przy płacy minimalnej zostaje nam ponad 200 Ł miesiecznie (praktycznie "cała armia")
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline Balcer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 12, 2005, 08:40:08 am »
No nie wiem czy tak pokojnie za pokoj w Londynie placisz okolo 340 funtow miesieczne. Mowie o jakis ludzkich warunkach , gdzie masz wlasne lozko. Niektory polacy spai w parkach , albo po 6 w pokoju.
A co do Kupna figurek, to nie jest tak rozowo , wiem bo pracowalem w Slkepie GW i wcale nie bylo takiej masy Klijentow kolo 8 dzienie
soboty i niedziele byly bardziej obfite w kase. Dla Anglikow to tez nie jest taki tanie hobby.

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline MKG

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 12, 2005, 09:49:02 am »
Dokładnie. Nie zapomnijmy, że za zarobioną kasę trzeba nie tylko przeżyć (właściwe wegetować), ale również ubrać się, zatankować samochód, kupić rzeczy do domu, odłożyć odrobinę na czarną godzinę, ew. utrzymać inne osoby (np. rodzina) i poczynić wszelkie niezbędne wydatki.

Spróbujmy inaczej: zostaje trochę kasy w kieszeni na nazwijmy to "przyjemności". Piwo w knajpce w UK kosztuje około 2Ł (przynajmniej tyle kosztowało kiedy tam byłem jakieś 8 lat temu, podejrzewam, że się nie zmieniło). Czyli w przeliczeniu "na nasze" jakieś 6 złotych. Podejrzewam, że dla Anglików, boks figurek jest to wydatek tak jak dla nas około 40 złotych (uwzględniając wyższy poziom życia) - czyli już całkiem przyzwoita kwota!
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:56:37 am »
Cytat: "MKG"
Dokładnie. Nie zapomnijmy, że za zarobioną kasę trzeba nie tylko przeżyć (właściwe wegetować), ale również ubrać się, zatankować samochód, kupić rzeczy do domu, odłożyć odrobinę na czarną godzinę, ew. utrzymać inne osoby (np. rodzina) i poczynić wszelkie niezbędne wydatki.

Spróbujmy inaczej: zostaje trochę kasy w kieszeni na nazwijmy to "przyjemności". Piwo w knajpce w UK kosztuje około 2Ł (przynajmniej tyle kosztowało kiedy tam byłem jakieś 8 lat temu, podejrzewam, że się nie zmieniło). Czyli w przeliczeniu "na nasze" jakieś 6 złotych. Podejrzewam, że dla Anglików, boks figurek jest to wydatek tak jak dla nas około 40 złotych (uwzględniając wyższy poziom życia) - czyli już całkiem przyzwoita kwota!




bzdura.
co do pierwszej czesci - przyrownaj to do polskich warunków za płace minimalną 869 brutto (netto to ok. 690 zł.) - i jak tu, odkładając na paliwo do samochodu, rodzine,ubranie, itd. - co miesiac bedziesz sie musiał zapozyczac na kilkaset zł.  :)  :)  :)


co do drogiej czesci, to wydatk 18 Ł jest taks amo adekwatny jak w polsce wydatek 18 zł.
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline Balcer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 12, 2005, 11:02:50 am »
chyba nie masz pojecia o zyciu w Anglii ,albo miales jakiegos zajebistego farta.

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 12, 2005, 11:39:47 am »
....albo ty zajebistego pecha
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline MKG

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 12, 2005, 11:49:01 am »
Cytat: "qwer"
co do drogiej czesci, to wydatk 18 Ł jest taks amo adekwatny jak w polsce wydatek 18 zł.


18Ł jest to dobre kilka godzin pracy w UK. Czyli tak jak już wcześniej napisałem - nie jest to kwota tak powalająca jak w Polsce, jednak zaczyna być już naprawdę przyzwoitą sumka.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 12, 2005, 03:30:02 pm »
a w polsce, to nie jest przyzwoita sumka  :?:  :?:  :?:     :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline thurion

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 12, 2005, 03:32:29 pm »
Cytat: "qwer"


co do drogiej czesci, to wydatk 18 Ł jest taks amo adekwatny jak w polsce wydatek 18 zł.


az tak to nie jest :) chleb ktory kosztuje w Polsce ok 1,8 zł w Anglii kosztuje 0,8 funta, czyli jakies 3,5 raza drozej, a nie 6-7 razy...
i tak mniej wiecej jest ze wszystkim

pozdro

Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 12, 2005, 04:09:32 pm »
nie bedzie 3,5 raza , a roznica w płacy minimalnej, to 5,7 razy
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline IkitClaw

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 12, 2005, 04:21:18 pm »
Cytat: "thurion"

az tak to nie jest :) chleb ktory kosztuje w Polsce ok 1,8 zł w Anglii kosztuje 0,8 funta, czyli jakies 3,5 raza drozej

Mniej, ok. 4,77zł, czyli 2,65 raza drożej.  :D

Offline radaner

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 12, 2005, 08:43:12 pm »
Rety ale mój wywód na temat kursu funta i zarobków w angli namieszał :lol: .

A tak w ogóle to mam przyjaciela, który był w anglii  nie tak dawno i mówi, że pracując w anglii i zarabiając te 800 funtów to na 'życie' - dom,woda,tel wydaje się ok. 150 funtów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dodając do tego bardziej luksusowe wydatki (kino, pizza :)) to w miesiąc-dwa można skompletować przecież armie!!! Może trzeba zmienic polityków a nie system gry aby figurka warta 4 funty była warta 4 zł a nie 30!!!!.

No i oczywiście dochodzi jeszcze koszt przesyłki z anglii a to daje całkiem dużo % ceny figurek, nie można o tym zapomnieć.
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

 

anything