trawa

Autor Wątek: Dlaczego figurki sa tak drogie ?  (Przeczytany 7414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 12, 2005, 09:13:41 pm »
Cytat: "radaner"


A tak w ogóle to mam przyjaciela, który był w anglii  nie tak dawno i mówi, że pracując w anglii i zarabiając te 800 funtów to na 'życie' - dom,woda,tel wydaje się ok. 150 funtów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dodając do tego bardziej luksusowe wydatki (kino, pizza :)) to w miesiąc-dwa można skompletować przecież armie!!!


 :badgrin:  :lol:  :badgrin:

sorki ale ja mam brata w Anglii i wydatki to jest srednio 600 funtow na miesiac...oczywiscie chcac zyc na standardzie nazwijmy to srednim, czyli utrzymanie auta, wynajem mieszkania, normalnie jedzienie (nie jakies konserwy z polski...) oraz jakis pub, kino od czasu do czasu...

takie 150 funtow to moze byc jak ktos jedzie na 3 miechy zbierac przyslowiowe ogorki, ale jak tam jestes na stale to stanadardy i wymagania a tym samym wydatki rosną...

widze ze na forum panuje mit o złotym lądzie Anglia...   ;)

g. prawda ze tak to ujme...


a co do ceny figurek? to ja mam zdanie na ten temat od dawna...WFB jest towarem luksusowym nie kazdy musi w niego grac...  ;)

Offline Kirdil

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 12, 2005, 09:55:19 pm »
Cytuj
a co do ceny figurek? to ja mam zdanie na ten temat od dawna...WFB jest towarem luksusowym

I w Anglii i w Polsce. Na to nie ma mocnych.

Offline thurion

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 12, 2005, 09:57:00 pm »
Cytat: "Kirdil"
Cytuj
a co do ceny figurek? to ja mam zdanie na ten temat od dawna...WFB jest towarem luksusowym

I w Anglii i w Polsce. Na to nie ma mocnych.


pięknie powiedziane  ;)

Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:00:04 pm »
ale i tak, jak napisales, twoj brat wydaje 600 Ł, co mozna spokojnie "okroic" , to i tak z pencji minimalnej zostaje z pensji podstawowej ok. 200 Ł - czyli dalej mamy armie na miesiąc  :lol:  :lol:  :lol:
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline thurion

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:02:21 pm »
Cytat: "qwer"
ale i tak, jak napisales, twoj brat wydaje 600 Ł, co mozna spokojnie "okroic" , to i tak z pencji minimalnej zostaje z pensji podstawowej ok. 200 Ł - czyli dalej mamy armie na miesiąc  :lol:  :lol:  :lol:


w Polsce pensja podstawowa ile wynosi bo ja sie nie orientuje? chyba cos kolo 2k? bo o minimalnej nie mowie...

z 2k na miesiac tez cos sie da wydebic..moze nie armie ale pół  ;)

pozdro

Offline raf

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:13:24 pm »
Sorki, nie kumam ostatnich 40 postów. Co wy chcecie udowodnić? Że przeciętny Anglik może sobie pozwolić na 8 razy więcej niż przeciętny Polak? Clara non sunt interpretanda. I jak to sie ma do rozważań o cenach figsów. Wypowiedzi mniej lub bardziej precyzyjnie wyrażające teorie na temat takich a nie innych cen figurek jeszcze miały swoje uzasadnienie ale ten kierunek rozmowy jest troszkę bez sensu (poza satysfakcją z gadania).

Offline qwer

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:25:14 pm »
to że np. GW prowadzi taką politykę a nie inna, jezeli chodzi o cene figurek itd.
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline raf

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:55:10 am »
Cytat: "qwer"
to że np. GW prowadzi taką politykę a nie inna, jezeli chodzi o cene figurek itd.


Jeżeli to odpowiedź na mój post to nie kumam...

Offline radaner

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:25:12 am »
Przecież właśnie o tym tu mamy gadać a nie o czymś innym, dla mnie to normalne, że tu o tym sie rozmawia :roll: .

A tak poza tym - na cenę wpływa : kurs funta w Polsce, przesyłka  i to że GW ma monopol i to, że pare osób w polsce nie kupi ich figurek nie robi im róźnicy. W anglii ten co chce coś kupić to to kupi ce względu na śmieszną dla nich cenę (wyobraźcie sobie, że 1funt=1złoty, wtedy tej dyskusji wogóle by nie było - regiment za 15 zł!!). Dla anglików jest to równie zwykłe jak kupowanie oryginalnych gier/płyt, bo dla krajów zachodu takie rzeczy są naprawde tanie w porównaniu do tego co kupią.

Aha teraz jeszcze jedno - załóżmy, że specjalnie dla Polski GW obniża cene wszystkich figurek o np. 15%. I co? Dla nas może to być nadal b. drogo, żeby się jakoś dobrze obłowić. W zasadzie na jakiś szczególey wzrost sprzedaży GW nie ma co liczyć, a w innych krajach ludzie także będa tyle samo kupować, więc GW tylko straci.

Myśle, że dobrą alternatywą byłoby, gdyby jakaś polska firma modelarska wykupiła licencję i produkowała figurki tu w Polsce na Polskich warunkach i po Polskich cenach i myślę, że wtedy regiment kosztowałby np. 30 zł. Więcej ludzi by zaczęło w to grać bo to już duży spadek ceny - za 200 zł możne mieć małą armijke przecież! A jakby więcej ludzi zaczęło grać to i polska firma by zarobiła i miała kase na opłacanie haraczu GW. Tyle
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline Dzwonsson

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:27:16 am »
IMO GW raz na jakis czas zwieksza cene figurek i to na calym swiecie przeciez jak towar jest sprzedajny to wiadomo ze mozne na nim wiecej zarobic.To ze w Polsce nie da sie zarobic porzadnej kasy to przecie nie jest wina GW.Jakby u nas mozna zarabiac tyle co w krajach zachodnich nie byloby problemu.

Offline Gorim

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:30:24 am »
Biorąc pod uwagę polską mentalność i koszta wykonania takiej ilości różnych matryc do odlewania figurek, to jest to marzenie ściętej glowy.. wcale nie było by taniej.. chyba, że nastąpił by taki spadek jakości jak przy treflowych goblinach i elfach w porównaniu do tych z gw...
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline IkitClaw

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:54:36 am »
Cytuj
specjalnie dla Polski GW obniża cene wszystkich figurek o np. 15%. I co?

Europę, zalewają tańsze figurki z Polski...

Cytuj
wcale nie było by taniej..

To czemu drukują WD w Polsce? Bo chyba nie dlatego, że jest drożej i gorzej...  :roll:

Offline logan347

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:04:19 am »
akurat kurs funta ma chyba niewielkie znaczenie jesli chodzi o ceny figurek w polsce.tzn ma takie ze dopoki cena funta kilka lat temu rosla to dopoty rosly i ceny figurek u nas.ale gdy cena funta spadala,to ceny figurek juz nie.ceny zostaly na poziomie najwyzszego kursu funta sprzed kilku lat
Vamoss Valencia !!!!!

Offline raf

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:25:09 am »
Cytat: "logan347"
akurat kurs funta ma chyba niewielkie znaczenie jesli chodzi o ceny figurek w polsce.tzn ma takie ze dopoki cena funta kilka lat temu rosla to dopoty rosly i ceny figurek u nas.ale gdy cena funta spadala,to ceny figurek juz nie.ceny zostaly na poziomie najwyzszego kursu funta sprzed kilku lat


No tu się nie do końca zgodzę, w sklepie w którym się zaopatrywałem (przyznaje od razu że jakiś czas temu to było), ceny są (były?) przeliczane z pirazydrzwi aktualnego kursu funta i podlegały fluktuacji (trudne słowo) w obie strony. Natomiast w sklepach w których nakleja sie na boxy ceny wyrazone w PLN zapewne nikomu nie chce sie ich zmieniać, zwłaszcza na niższe.

Offline radaner

Dlaczego figurki sa tak drogie ?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:41:48 am »
Cytat: "logan347"
ale gdy cena funta spadala,to ceny figurek juz nie.ceny zostaly na poziomie najwyzszego kursu funta sprzed kilku lat


WŁAŚNIE! ostatnio (w marcu ;)) kurs funta wynosił 5,65zł co po pomnożeniu przez 15(cena regimentu w funtach) daje 85 zł - a cena regimentu na cytadeli nadal była 100 zł!! O innych sklepach lokalnych nie wspomne, bo tam przy małych ilościach towaru przesyłka cholernie podwyższa cene i tu nie ma wała....
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

 

anything