Autor Wątek: Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit  (Przeczytany 25935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2003, 04:29:21 pm »
Hmmm, Rex, pogo to wynalazek punkowców, nie metali.

Offline CaveSoundMaster

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2003, 05:27:15 pm »
Cytat: "surmik"
Cytat: "Dinki"
Może troche pospieszyłem się z tą pozytywną oceną metali.Znajdują się wśród nich ludzie beznadziejnie głupi ale ja jeszcze nigdy nie spotkałem hip-hopowca który interesował by się czymś poza zarabianiem kasy , pi****leniem bzdur i uganianiem się za laskami.
Nie mówcie mi że "hip-hopowiec wcale nie musi oznaczać głupka".Ale niestety w większości przypadkach są to debile.


Stary, az szkoda marnowac czas by komentowac to co napisales....


Masz rację Surmik. On mnie obraził - ostatnio słucham dość dużo hiphopu i co? Jestem człowiekiem... ech... szkoda czasu.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Krzysio

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2003, 09:37:43 am »
To jeszcze raz ja. A czy ja napisałem, że są to analizy OBOPU czy moje własne, na podstawie znajomych, ludzi widzianych na mieście, mtv itp... Zresztą przyznałem, że to stereotyp. Ale stereotyp z powietrza się nie bierze, szczególnie w tym wypadku.
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Gollum

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2003, 02:39:58 pm »
Cytat: "Piotr Witkowski"
Gollumie, to już chyba nie te czasy, nie nie...  :wink:

Ano chyba nie te. Tego lata wakacje spędziłem z rodziną w... schronisku w Jaśliskach w Beskidzie Niskim. Warunki jak na schronisko bardzo dobre, do tego wspaniali gospodarze i goście indywidualni, z reguły mocno podtatusiali z subkultury studentów. Trafiły się też grupy studenckie i uczniowskie. Owszem, gitara była, ale to co śpiewali, znałem nie z festiwali studenckich czy śpiewników, lecz z... Vivy, MTV i innych współczesnych muzycznych stacji.
Ale trafiłem też na ortodoksów, mieszkających w nieodległym darmowym (!) schronisku w Polanach Surowicznych. Tam rzeczywiście rozbrzmiewało to, co pamietam ze starych dobrych czasów, i co kojarzy mi się z wyprawą w siną dal.

Offline Kormak

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 20, 2003, 10:00:43 pm »
O a ja tęsknię za discopolowcami... dżinsami piramidkami, wąsikami, tlenionymi grzywkami i płerwą z tyłu...

ostatnio oglądając discopolo na Polsacie 2 przeżyłem szok: doczekaliśmy się discopolowego klona tATu!
Nasze laski nazywają się... TATUASH :D  Serio!  Nie są takie młode i ładne, ale też zasuwają z techniawą oczywiście po rosyjsku... mało się nie popłakałem ze śmiechu, jak na ich koszmarnym teledysku pojawiły się napisy "censored", albo niektóre słowa po rosyjsku zostały "wypikowane" :D

Offline Rex de Tenebris

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2003, 04:58:09 pm »
Cytat:
Cytat: "Kormak"
Hmmm, Rex, pogo to wynalazek punkowców, nie metali.


Hmmm, ya traktuję Panzurów jako metali. A świadczy to o tym, że dąże do zjednoczenia się wszystkich metalowych subkultur. :(

Offline Piotr Witkowski

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 20, 2003, 05:12:34 pm »
Rex, z całym szacunkiem, ale jeśli zaliczasz punków i metali do jednej kategorii, to ja naprawdę nie mam słów... Przecież te dwie grupy mają różne "ideologie", słuchają innej muzyki, nawet wyglądają inaczej... Jak możesz wrzucać ich do jednego worka??? Jak tak dalej pójdzie, to wrzucisz do jednego worka hipisów i hiphopowców.

Stary, chcesz dyskutować o subkulturach, to wpierw dowiedz się trochę o nich...

Offline Rex de Tenebris

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2003, 09:13:00 am »
Cytat:
Cytat: "Piotr Witkowski"
Rex, z całym szacunkiem, ale jeśli zaliczasz punków i metali do jednej kategorii, to ja naprawdę nie mam słów... Przecież te dwie grupy mają różne "ideologie", słuchają innej muzyki, nawet wyglądają inaczej... Jak możesz wrzucać ich do jednego worka??? Jak tak dalej pójdzie, to wrzucisz do jednego worka hipisów i hiphopowców.


Proszę o przeczytanie pierwszego posta (i zreszą pozostałych moich). :) Qrde, trzymałem się przez lata dzieciństwa z Panzurami z Gdańska a teraz znam dosyć dużą grupkę Punkowców z Gdyni. Jak to jest, że 95% Punkowców słucha metalu i punk rocka. A metal z czego się wywodzi. Przecież Punkowcy i metale wywodzą się z jednego kożenia ewolucji. A to, że mają inne poglądy to już inna sprawa.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2003, 01:18:42 pm »
Subkultury to ani wieczna wojna ani mit. Ludzie zawsze beda identyfikowac sie z rozmaitymi haslami i ideologiami, zwlaszcza mlodzi. Wydaje mi sie, ze przynaleznosc do subkultur pozwala wielu ludziom w jakis sposob dowartosciowac sie, czuc sie akceptowanym.
Ja od lat zwiazany jestem z subkultura depeszowcow. To chyba jedyna subkultura, ktora wytworzyla sie obok konkretnego zespolu. I wiadomo, ze swego czasu depeszowcy nie za bardzo lubili sie z metalami i szlo na noze nawet. Ale to i tak nic w porownaniu z tym, co robili gitowcy.
Uwazam, ze bez subkultur nie byloby tak kolorowo.

Offline Kormak

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2003, 01:27:36 pm »
O jak fajnie, że jeszcze są depesze :D  Ale Waltari, zapominasz chyba o cure'owcach - to też subkultura powstała wokół jednego zespołu... i tak samo rozpoznawalna :D

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 18, 2003, 04:33:35 pm »
Cytat: "Kormak"
Ale Waltari, zapominasz chyba o cure'owcach - to też subkultura powstała wokół jednego zespołu... i tak samo rozpoznawalna :D


Niby tak, ale przyznasz, ze mniej o niej slychac, niz o depeszowcach. Ci sa ciagle bardzo aktywni, robia mase zlotow i imprez, maja sporo stron w necie i zinow w obiegu.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2003, 04:23:02 pm »
fajna dyskusja się wytworzyła, nie ma co...
ja dołączyłem się do "subkultury"studentów - żeby było śmiesznie i żeby zobaczyć ilu jeszcze takich jest  :wink:
słucham sporo metalu, ale nie zaliczam się do tej subkultury- choć znam ich sporo, często chodzę na koncerty i do knajp gdzie metale są większością, sporo znajomych słucha choć trochę metalu, ale...
ja sam nie uważam się za metala. dlatego student najbardziej mi pasi - przynajmniej jeszcze ze 2 lata hehe. moja subkultura to mieszanka metali, gotów, depeszowców i rockersów  :D
tylu subkultur brakuje w tej ankiecie  :wink:
i nie lubię uogólnień i stereotypów, brrr...
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline wiśnia

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2003, 07:50:48 pm »
dzisiaj bylem na spotkaniu przygotowujacym do bierzmowani i byla mowa o ubiorze na sama uroczystosc. i ksiadz mowi "zadnych dresow czy addidasow", a potem w podsumowaniu dodal ze nie chce widziec zadnych dresow czy hiphopowcow. a co z metalami sie zastanawiam? to mialabyc totalna ignoracja wzgledem nas czy moze kosciol nic nie ma przeciwko metalom?
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Kormak

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2003, 07:57:31 pm »
Krzyś Zalewski-metal-katolik-prawiczek wygrał "Idola", więc teraz młodzi metale są mile widziani w kościołach.

Offline wste

Subkultury - wieczna wojna czy też tylko mit
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2003, 08:08:52 pm »
Cytuj
Krzyś Zalewski-metal-katolik-prawiczek wygrał "Idola", więc teraz młodzi metale są mile widziani w kościołach.


buahahahahahahaha ;rotfl; Tia... gościu trochę dobijający jest. Metal wzorowy katolik : ) Cóż miało nie być stereotypów to proszę ! Krzyś Zalewski ! Metal nietypowy !   : )

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

 

anything