Autor Wątek: "Syn"  (Przeczytany 6014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

"Syn"
« dnia: Lipiec 11, 2005, 05:39:57 pm »
no dobra, jest po lekturce komiksu "Syn" autorstwa Gilles'a Lepore i nie ukrywam, ze robi spore wrazenie (przynajmniej na mnie), swietnie zrealizowana forma wydania (stylizacja na papierowa torbe), fajny druk (a wlasciwie sitodruk) i bardzo sympatyczna grafika wsparta ciekawym scenariuszem.
jesli komus odpowiada forma takich pozycji jak "Wilki w scianach" czy "Melinda" a przy okazji lubi lekko pojechane klimaty, to polecam, szczegolnie, ze za chwile pojawi sie u nas podobny klimatycznie "Pixy".
naklad "Syna" jest maly, informacja o samym komiksie tez tylko przemknela przez siec, a szkoda, bo rzecz warta uwagi.

Gilbaert

  • Gość
"Syn"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2005, 07:29:27 pm »
właśnie jutro wybieram się do Imago by nabyć (i kilka innych pozycji też :P) spieszcie się bo nakład jeno 200 egz!!!!

Offline turucorp

"Syn"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2005, 07:37:39 pm »
naklad jest 200 egz. ale do ksiegarni poszla zdaje sie polowa nakladu, reszta po jakis galeriach itp.

Offline adro

"Syn"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2005, 09:42:55 pm »
taaa , cena tez niezla  :( Ja chyba jednak zaczekam na Pixy
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

"Syn"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2005, 10:46:00 pm »
"Pixy" to "normalny komiks" a "Syn" to eksperyment jesli chodzi o forme wydania, wiec raczej trudno mowic o zastepowaniu jednego drugim :roll:
a jesli chodzi o cene...no coz, ten albumik wyprodukowano w Szwajcarii i przywieziono do Polski, wiec cena, jak na tamtejsze warunki jest dosyc niska.
Mozliwe, ze ProHelvetia w przyszlosci zdecyduje sie drukowac takie perelki u nas, co moze obnizyc cene, jednak trzeba pamietac, ze to praktycznie reczna robota, druk na sicie, recznie doklejane "uszy" i reczne zszywanie grzbietu nicia.
kazdy egzemplarz mozna traktowac jako samodzielne i jedyne w swoim rodzaju dzielko sztuki, co praktycznie generuje wyzsza cene.

swoja droga, to rowniez swietny przyklad dla naszych zinowcow, ktorzy w wiekszosci przypadkow ograniczaja swoja produkcje do mechanicznego powielania na ksero, a przeciez spokojnie mogliby robic to np. w taki sposob, jako jedyne w swoim rodzaju, niskonakladowe, unikatowe perelki.

Offline Maciej

"Syn"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2005, 06:32:24 am »
Był taki kolo co robił takie ziny. Kura, czy koza? Nie pamiętam, Lou coś pokazywał. W kilku egz. jakieś wklejki, cuda na patyku...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Odyn

"Syn"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2005, 06:34:11 am »
Cytat: "turucorp"
swoja droga, to rowniez swietny przyklad dla naszych zinowcow, ktorzy w wiekszosci przypadkow ograniczaja swoja produkcje do mechanicznego powielania na ksero, a przeciez spokojnie mogliby robic to np. w taki sposob, jako jedyne w swoim rodzaju, niskonakladowe, unikatowe perelki.


Np. jako rolki papieru toaletowego?

Offline turucorp

"Syn"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2005, 05:51:34 pm »
Cytat: "Odyn"

Np. jako rolki papieru toaletowego?


jak papier bedzie szary a autorem bedzie kierowalo cos wiecej niz chec zarobienia szybkiej kasy to moze byc :roll: (jesli nie widzisz roznicy to bardzo mi przykro, ale nie jestem w stanie pomoc)

Cytat: "Maciej"
Był taki kolo co robił takie ziny. Kura, czy koza? Nie pamiętam, Lou coś pokazywał. W kilku egz. jakieś wklejki, cuda na patyku...


ja nie mowie o recznych wklejkach, bo to urobic sie mozna po lokcie (Prosiak tez tak robil), ale o stosowaniu alternatywnych do ksero (czy riso 8) ) form druku.
"Syn" zostal zrobiony na kompie z zalozeniem, ze bedzie drukowany na sicie i wyszlo to swietnie.
Gdyby zamiast, czesto pospiesznie robionych zinow autorzy siadali i robili komiksy z mysla o konkretnych formach, wydaje mi sie, ze mogloby to zaowocowac naprawde ciekawymi rzeczami.
nie mowie, ze tego u nas nie ma, bo przeciez np. Pszren troche eksperymentuje, druk cyfrowy rowniez stwarza ciekawe mozliwosci (wciaz niewykorzystywane), a z sitodrukiem spotkalem sie u nas moze ze dwa razy, a szkoda :?

Gilbaert

  • Gość
"Syn"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:14:59 am »
ja już mam. Podobało mi się. choć króciutkie. Rysunki bardzo podbne do tych Marka Turka...

Offline turucorp

"Syn"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:22:52 pm »
eee tam, nie znasz sie, wcale nie az tak podobne :roll:
podobny klimat i konwencja (i pewnie dlatego mi sie podoba), poczekaj, zobaczysz jak wyjdzie "Pixy" 8)

Gilbaert

  • Gość
"Syn"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2005, 10:40:46 pm »
muszę przyznać jedno
Za cholerę nie mam tego gdzie włożyć bo zawsze wystaje. Nie pasuje mi do półek. Ale doszedłem do wniosku z kolegą Tymkiem że jak się zszyje zszywaczem po bokach to będzie fajna torba na plaże :P :P :P
A tak na poważnie. Przyjemna rzecz. Gorzka bardzo. uderza w wyścig szczurów.

Offline pszren

"Syn"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2005, 09:45:45 am »
Syna widziałem tylko w sieci, ale sama forma wygląda bardzo ciekawie.

Dzięki Turucorp za wspomnienie o moich próbach :) Akurat dzisiaj wymyśliłem taki poemiks, format to podłużna połowa A5, ciekawe czy coś z tego wyjdzie :)

Takich rzeczy raczej się nie sprzeda (ja nie umiem), ale chciałbym dodać to do zina O jako gratis.

A z Czech przywiozłem sobie sztywny papier, może się przyda :) Chodziłem tam też sporo do księgarni, też sporo ciekawych rzeczy (poszukiwałem raczej poemiksów i aforyzmów) się znalazło. Poza tym wiele aforyzmów ilustrują dziś autorzy, przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Bardzo to zinowe i poemiksowe :)

Acha, co do form wydawania, to bardzo dużo działo się tego w Niemczech, spotykałem grupę poetycką z Berlina Wschodniego, różne wydawali poezje w pudełkach, na podstawkach do piwa etc. No i na pieczątkach, to robiło wrażenie, stawiali pieczątkę jak się wchodziło na wieczorek. Zresztą to nie tylko oni, ale tam były jakieś hasła krótkie.

pozdrawiam,

i znowu znikam poza miasto, dziś tylko na chwilę do biblioteki wpadłem  :idea:

Piotruś Niuniuś Szreniuś

Offline Faith

"Syn"
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2006, 07:42:11 pm »
ja tam wole inny typ komiksu chociaz i tym nie pogardze xD
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]