Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

"Syn"

<< < (2/3) > >>

Maciej:
Był taki kolo co robił takie ziny. Kura, czy koza? Nie pamiętam, Lou coś pokazywał. W kilku egz. jakieś wklejki, cuda na patyku...

Odyn:

--- Cytat: "turucorp" ---swoja droga, to rowniez swietny przyklad dla naszych zinowcow, ktorzy w wiekszosci przypadkow ograniczaja swoja produkcje do mechanicznego powielania na ksero, a przeciez spokojnie mogliby robic to np. w taki sposob, jako jedyne w swoim rodzaju, niskonakladowe, unikatowe perelki.
--- Koniec cytatu ---


Np. jako rolki papieru toaletowego?

turucorp:

--- Cytat: "Odyn" ---
Np. jako rolki papieru toaletowego?
--- Koniec cytatu ---


jak papier bedzie szary a autorem bedzie kierowalo cos wiecej niz chec zarobienia szybkiej kasy to moze byc :roll: (jesli nie widzisz roznicy to bardzo mi przykro, ale nie jestem w stanie pomoc)


--- Cytat: "Maciej" ---Był taki kolo co robił takie ziny. Kura, czy koza? Nie pamiętam, Lou coś pokazywał. W kilku egz. jakieś wklejki, cuda na patyku...
--- Koniec cytatu ---


ja nie mowie o recznych wklejkach, bo to urobic sie mozna po lokcie (Prosiak tez tak robil), ale o stosowaniu alternatywnych do ksero (czy riso 8) ) form druku.
"Syn" zostal zrobiony na kompie z zalozeniem, ze bedzie drukowany na sicie i wyszlo to swietnie.
Gdyby zamiast, czesto pospiesznie robionych zinow autorzy siadali i robili komiksy z mysla o konkretnych formach, wydaje mi sie, ze mogloby to zaowocowac naprawde ciekawymi rzeczami.
nie mowie, ze tego u nas nie ma, bo przeciez np. Pszren troche eksperymentuje, druk cyfrowy rowniez stwarza ciekawe mozliwosci (wciaz niewykorzystywane), a z sitodrukiem spotkalem sie u nas moze ze dwa razy, a szkoda :?

Gilbaert:
ja już mam. Podobało mi się. choć króciutkie. Rysunki bardzo podbne do tych Marka Turka...

turucorp:
eee tam, nie znasz sie, wcale nie az tak podobne :roll:
podobny klimat i konwencja (i pewnie dlatego mi sie podoba), poczekaj, zobaczysz jak wyjdzie "Pixy" 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej