trawa

Autor Wątek: [wfb] 2k bretka Kingi :)  (Przeczytany 43985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzwonsson

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:56:54 pm »
Dobra ciężko jest nie próbować nic zminić ale niech będzie.
Jak dla mnie rozpa jest grywalna w pyte rycerstwa można się bez bólu przebijać przez wrogie oddziały,magie masz taką sobie ale ważne,że są scrolle,pegazy(3 pegazy FCG :D )będą ładnie wszystko "patrolowały".
IMO rozpa jest OK.

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:40:21 pm »
nyo thx :)
a moze ktos jeszcze sie wypowie ? :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Ser Bigos

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2005, 05:21:16 pm »
lord moze byc
bsb SoM i duty
3 paladynek poszedłby won

te 5 i 6 errantow i realmow zrobilbym z fcg
pegazy jesli 3 to bez sztandaru ale zwiekszylbym je do 4/5

Cytuj
lordowi sadze oplaca sie dac armour of agilulf ,morningstar of fracasse i virtue of knighly temper
w tej kombinacji marnujesz 40 pkt. za VoKT ktorego nie mozesz uzyc

Offline Dzwonsson

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2005, 08:10:58 pm »
tutaj chyba kolega prosił ,żeby oceniać nie zmieniać....

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2005, 11:19:46 pm »
dokładnie :)
Temat do góry i proszę o opinię nt rozpiski :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2005, 10:35:33 pm »
aktualnie testowana wersja rozpiski Kingii wyglada tak : :)
lord , birth-sword , gghelm + ench shield + confidence- normalny przerzut :)
bsb - wyrmlance , duty
2x damselki 2lvl 4ds na koniach

cory
-9 errantow full cg errantry banner
-8 realmow full cg
-7 errantow muzyk
-2x 16 m@a full cg
-2x 10 bowmanow

special - 3 pegazy full cg
rare - 5 gralli full cg

razem rowniotko 2k
lord idzie do realmow , bsb i damselka do malych errantow , damselka do grali i voila ;)
co o tym sadzicie ?:)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Halfing@

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2005, 12:07:53 am »
Rozpiska się wydaje fajna chociaż osobiście nie jestem przekonany do przerzucanego Lorda ( chociaż kilka osób nim gra więc coś musi w sobie mieć).

Za to co mnie iepokoi to to że masz malutko lanc ale wielkim bonusem jest to że wystawiasz łuczników ( tylko szkoda że bez skirmiszu)
A za chłopów to już masz big plusa +++ , szczerze mówiąc to teraz sam zacząłem doceniać chłopstwo

Kolejnym bólem tej rozpiski są duże potwory i to już formatu gryfa i hipopotama, widzę że poprostu nie masz czym tego złapać

I mam jeszcze taką prośbę na boku ( to już mały OFF) Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest sens dawania 3 pegazom FCG, szczerze to ja się boję dawać sztandar 4  :?:  :idea:  :?

Pozatym fajne jest to że podobnie jak ja nie grasz jakimś oklepanym bretkowym schematem
retka Bretka bretka

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:10:31 am »
przerzut imho jest calkiem niezly , przeszkadza mi tylko jego "standardowość" , ale jakos inne opcje jeszcze mniej mi sie podobaja...

lanc malo , niemniej jak vis offens to m@a sie przydadza , chocby na rat trapy , jak vis defens , to tez predzej czy pozniej dojda do wroga, a zadac 32 rany to latwo tylko z hellblastera :P
lucznicy imho bez skirmishu sa lepsiejsi- co mi daje skirmish - latwiejsze manewrowanie - nie mam zamiaru nimi sie ruszac za bardzo , oczywiscie jak ich dobrze wystawie :P po drugie - utrudnia strzelanie do nich... tak szczerze powiem , ze ja nawet wole coby ktos po nich strzelal niz po rycerzykach , bo pare jedynek i oddzial juz za slaby na cokolwiek , a paru lucznikow to mi nie zal :P

co do potworkow , to trzeba ostro kombinowac , nawet na chama lapac na samotnego lorda ... lucznicy zawsze maja szanse wyjac to bydle pod goscia , wiec imho i tak jest lepiej niz w poprzedniej ;) najgorzej jest ze smokami , ale ladowanie 5 pegazow tylko na smoki to imho przesada...

co do pegazow i sztandaru - imho nie ma sensu rzucac ich samotnie gdziekolwiek na cos mocniejszego niz strzelacze czy maszyny , wiec duzo im nie grozi - jak od strzelania polegna to tylko 20 pkt wiecej w plecy , a jak juz dowioza ten sztandar to zawsze wieksza szansa zlamania czegokolwiek :)

a jaki jest " bretkowy schemat" ?  :p
tak szczerze mowiac to ja tylko planuje szczegoly , ogolne wytyczne plyna  z "gory" od Kingii :p
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline reynevan

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 03, 2005, 02:26:07 pm »
ode mnie też plusy za chłopów. sam ich nie używam, a wręcz ostatnio wyzbyłem się z użytku bowmanów na rzecz errantów, bo robiłem rozpiski total ofens, na 5 lancach plus pegazy :)

bsb z wyrmlancą i duty to dobre rozwiązanie. co do wcześniejszych postów nt. bsb z valorousem. nie jestem pewien czy dobrze mówię, ale bsb nie może nosić Valorous Standard. przy nim pisze że:
Cytat: "armybook"
Knights unit only


ja rozumiem to tak że może być on dany sztandarowcowi oddziału. ale nie dla bsb.

rozpiska ogółem mi się podoba :) ale szczerze to dałbym jeszcze jedną lancę realmów z FCG zamiast oddziału piechty i bowmanów, bo za jeden reg m@a może nie starczyć pkt :) ale wiesz, sam kiedyś spróbuję zagrać piechotką, obadam jak to jest. narazie ciągnie mnie jednak do ofensy i nawet oprócz bowmanów wywaliłem relikwię, a tą nawet dobrze mi się grało :p
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline pingus

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 03, 2005, 04:14:59 pm »
Cytat: "Halfing@"
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest sens dawania 3 pegazom FCG, szczerze to ja się boję dawać sztandar 4  :?:  :idea:  :?

4 sztandar to mus - po prostu żeby mieli ten +1CR są na tyle manewrowi że b. ciężko ten sztandar stracić bez możliwości odbicia.

Wogóle najlepsze kombo dla pegazów to imo 4 z FCG.

Vallarr: oklepane standardy to cyrk.

A chłopi fajnie ale moim zdaniem nalezy ich dawać 20 albo nawet 24 inaczej za szybko tracą to co mają najlepszego - static cr.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2005, 10:31:34 pm »
Rey - ta rozpiska miala za zadanie potestowac chłopków :) wiec kolejne rycerzyki nie wejda;)
Pingus- fakt , co do schematu... Mimo , ze bardzo nam sie podobaja pegazy , to wlasnie z tego powodu cyrk odpada...
a o static CR sie nie martw , jak bedzie strzelal po chlopkach to rycerze dojada;) nyo i w pudelku jest 16 , wiec kolejne pudelko odpada...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline pingus

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 05, 2005, 02:44:55 pm »
Problem jest taki że głupi strzał z fasta pozbawia ich szeregu.. i wtedy do są... słabi. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline czreq

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2005, 05:25:03 pm »
i w tym tkwi ich siła ;) prowokują przeciwnika zeby w nich strzelić a rycerze nie muszą sie martwić o przypadkowe "jedynki" które im BARDZIEJ nabrużdżą niż chłopom.

Vallarr, rozpa jak dla mnie spox, tylko czy nie myślałeś o tym zeby łucznikom też dać sztandary?

Offline Vallarr

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:38:42 pm »
Tak szczerze to nawet nie myślałem o tym... poszukam punktów , bo pomysł zaiste przedni  8)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline snipa

[wfb] 2k bretka Kingi :)
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2005, 10:48:43 am »
Jak będziesz miał bsb w errantach to wyrmlance raczej Ci się nie przyda. Nikt nie podjedzie tak blisko abyś mógł jej użyć, a sam jak bedziesz miał kogoś w zasięgu zionięcia to raczej będziesz szarżował (chyba że masz inna teorię  ;) ). Lepiej daj +D6 do szarży to trochę podciągnie ten klocek do walki. (średnio wychodzi, że w 2 turze będziesz szarżował)