Autor Wątek: Czy wszystko już było?  (Przeczytany 4914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fundo

Czy wszystko już było?
« dnia: Lipiec 13, 2005, 10:08:28 am »
Chociaż się nie znam na M i A znajomy powiedział mi że oglądał już wszystko w M i A...znaczy się wszystko już było....co wy na to ?
Czego jeszcze nie było,a może macie jakiś pomysł na to co chcialibyście oglądać(zrób swoje M i A:)...



PS:Pozdrawiam tych co zmieniają się dla idei:)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2005, 01:37:06 pm »
Widział każde Anime, które do tej pory powstało? Wszystkie serie, mangi to ponad hmm.. 1000-2000 tytułów, jeżeli ostrożnie szacować. Sama jedna seria anime może mieć przeciętnie 13-26 odcinków trwających zazwyczaj ok. 30 minut. Gdyby Twój znajomy miał wszystko zobaczyć, to z pewnością zabrakło by mu życia do tej pory.  ;)  

Cytat: "fundo"
Czego jeszcze nie było,a może macie jakiś pomysł na to co chcialibyście oglądać(zrób swoje M i A...


No, paru rzeczy jeszcze w m&a nie było, jako, że Japończycy tworząc swoje dzieła nie zasięgnęli do wszystkich możliwych źródeł - w tym różnych kultur, np. życia w stolicy Somalii Mogadiszu ( ;) ), historii np. początków lotnictwa. Chyba nie sposób wyczerpać zbiór potencjalnych pomysłów na m&a. A jeżeli dotrzemy do punktu, gdzie będzie wydawało się, że już nie można wymyślić niczego nowego, należy po prostu odrzucić stare idee i spróbować za pomocą wyobraźni wykreować zupełnie nową pokręconą rzeczywistość rodem z obrazów Salvatore Dali. Czy to nie oryginalne?  ;)  W każdym razie nie wszystko da się wymyślić - jeżeli bohaterami mają być ludzie, to pewne wzorce zachowań muszą się kiedyś zacząć powtarzać. Niegodziwiec, naiwniak, człowiek szlachetny, zagubiony, pewny siebie, roztropny, uczciwy albo skryty - te cechy muszą się pojawić u bohaterów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by je łączyć, chyba że się wykluczają.

A jakie anime ja chciałbym oglądać? Myślę, że takie, gdzie przecina się technika drugiej połowy XIX wieku, alternatywnego świata w żaden sposób nie związanego z Ziemią, pełnego pozostałości po jakiejś starej, dawno odeszłej cywilizacji. Bohaterowie byli by ludźmi (lub nie tylko) starającymi sie jakoś "powiązać koniec z końcem" w tym dziwnym świecie. Byli by odkrywcami/podróżnikami ale bardziej podobnymi do wypraw ekspedycyjnych w głąb Afryki na początku Pierwszej Wojny Światowej, niż do Indiana Jones'a. Oczywiście można wprowadzić trochę wariacji w postaci intrygi wielkiego cesarstwa, odnalezionej nieznanej technologii a'la cyberpunk, dziur czaso-przestrzeni, globalnych katastrof itp. itd. ;) Trochę to podobne do Last Exile, poniekąd do Full Metal Alchemist, ale to nie to samo. I hope. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Clayman_

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2005, 01:44:20 pm »
Cytuj
Chociaż się nie znam na M i A znajomy powiedział mi że oglądał już wszystko w M i A...znaczy się wszystko już było....co wy na to ?

twoj znajomy ma racje

Cytuj
Czego jeszcze nie było,a może macie jakiś pomysł na to co chcialibyście oglądać(zrób swoje M i A...

ja na przyklad chcialbym kiedys obejrzec jakies anime z fajnym scenariuszem,ciekawymi postaciami,smieszymi zartami i dobra muzyka

i zeby nie bylo skierowane do pietnastoletnich filozofow
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Qraq

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2005, 02:17:00 pm »
fundo: o tym ze "wszystko bylo" mozna bylo tez mowic 100 lat temu. ksiazki, muzyka, film. o tym wszystkim moznaby powiedziec ze wyczerpaly juz mozliwosci i nic nowego juz nie powstanie. osobiscie daleki jestem od takich wnioskow.

Clayman_: Patlabor 2 chyba zawiera te wszystki cechy ktore wymieniles.

Offline Clayman_

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2005, 03:13:14 pm »
Cytuj
Patlabor 2 chyba zawiera te wszystki cechy ktore wymieniles.

kolejna bajeczka o wielkich robotach?

super
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Pokpoko

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2005, 03:49:34 pm »
co do pomysłów-wszytkie co zostało napisane,zfilmowane i nagrane nie rozni sie niczym poza dekoracją, od tego co ludzie opowiadali sobie przy ogniskach 10k lat temu, grzejąc zmarznięte dupy po polowaniu na biednego,zagrożonego wyginięciem i globalnym ociepleniem mamuta.skoro natura człowieka pozostała ta sama, to i opowieści muszą być o tym samym.
a co do tego co chcialbym zobaczyć-militarne SF.ale dobre, a nie chłam pokroju Gundama.takim gdzie nawet jedna z głównych postaci może dostac w czapę całkiem przypadkiem,gdzie widac jak ostrzał artylerii przerabia piechotę i mechy na mielone, gdzie nie każda szarża naszego bohatera kończy sie zwycięstwem, i gdzie od czasu do czasu pojazdom trzeba przeprowadzić remont,a sprzęt nie pojawia sie z powietrza.tak samo space opery-niektóre są fajne,ale nie wytrzymuje jak każdy jeden okręt ma jedno działo "graw",jonowe czy coś, walące do przodu-rządam porządnych bitew między flotami, ustawiania linii okrętów,a nie bezładu artystycznego,gdzie każdy wali i liczy że o cos zahaczy przypadkiem.acha-ŻADEN z bohaterow nie może mieć mniej niż 21 lat, i slużyć w wojsku.zdecydowane NIE 15'latkom streującym zbrojami wspomaganymi, i będącymi wybrańcem ludzkości,bogów czy genetycznie zmodyfikowanym krokodylem.
ale wiem, moje żądania są zbyt europejskie, i zbyt mało efekciarskie..no i żaden 15 latek nie da rady sie utożsamić z 30letnim pułkownikiem wysyłającym na rzeź oddział bo tak musi. :lol:

Offline Qraq

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2005, 04:12:14 pm »
Pokpoko: tez chcialbym zobaczyc cos takiego. jak na razie troche wbija sie w ten opis manga Eden(z tym ze tam bohater ma 15 lat :P). Chetnie zobaczylbym porzadna ekranizacje.

Clayman_: a co? widziales? Oshii raczej nie zajmuje sie bajeczkami.

Offline Pokpoko

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2005, 05:54:39 pm »
ale Eden to "tylko" gatunek przygodowo/sensacyjno/kryminalno/obyczajowy/bóg wie co jeszcze,a nie military z prawdziwego zdażenia  :cry: ,chociaż w sumie chętnie bym zobaczył  tego autora w takim tytule

Offline Clayman_

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:46:33 pm »
Cytuj
a co? widziales?

nie,z natury nie dotykam sie do fantasy,wielkich robotow i szkolnych romansow

Cytuj
Oshii raczej nie zajmuje sie bajeczkami.

serio?
http://www.filmweb.pl/Cudowna,podr%F3%BF,(1980),o,filmie,Film,id=104402
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:35:13 pm »
Cytat: "Sajuuk'Khar"
Wszystkie serie, mangi to ponad hmm.. 1000-2000 tytułów, jeżeli ostrożnie szacować.


Uściślając, chciałeś powiedzieć minimum 1000-2000 tytułów rocznie.

A co do głównego tematu. Są pewne motywy, które będą się stale powtarzać. Ale wprawni scenarzyści potrafią jedną historię opowiedzieć na wiele różnych sposobów.

Offline Qraq

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:11:01 am »
Cytat: "Clayman_"

Cytuj
Oshii raczej nie zajmuje sie bajeczkami.

serio?
http://www.filmweb.pl/Cudowna,podr%F3%BF,(1980),o,filmie,Film,id=104402

hej ja to nawet pamietam :) w przedszkolu chyba bylem wtedy:) anawet puzzle na gwiazdke dostalem. dzieki za przypomnienie. no wlasnie nie bylem calkiem pewiem; stad to "raczej".
a co do patlabora to naprawde polecam. nie ma tam 120 metrowych skokow i egzaltowanych 15 latkow ;). mechy w wydaniu bardziej realistycznym. a i kilka ciekawych tekstow. ale jak wolisz.

Cytat: "Louise"

Są pewne motywy, które będą się stale powtarzać. Ale wprawni scenarzyści potrafią jedną historię opowiedzieć na wiele różnych sposobów.

zgadzam sie. mozna czerpac tez wzory z przeszlosci, ktore po zlozeniu daja cos nowego.

Offline Puchiko0007

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2005, 06:19:45 am »
Cytat: "Sajuuk'Khar"
Widział każde Anime, które do tej pory powstało? Wszystkie serie, mangi to ponad hmm.. 1000-2000 tytułów, jeżeli ostrożnie szacować.

chodzilo raczej o to, ze zapoznal sie ze wszystkimi gatunkami, a nie, ze widzial wszystkie serie.

komiks japonski ma to do siebie, ze ma za zadanie trafiac do wszystkich grup wiekowych i zawodowych. jesli w Japonii istnieja rysowane, oparte na pewnej fabule, podreczniki zachowania w pierwszy dzien pracy, traktowane juz jako mangi z gatunku poradnikow czy czegos takiego, a nawet wiadomosci sa przedstawiane w formie rysowanej, to naprawde wszystko juz bylo.

Offline mangowiczka

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2005, 06:58:32 pm »
Co do gatunków to raczej po około roku można zapoznać się z większością ale obejrzeć wszystkie anime,amv czy przeczytac mangi...Nie ma szans...Zresztą mangi i anime cały czas powstają  :roll:
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Maladie

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2005, 08:57:33 pm »
Moze Was to rozśmieszy, ale jak klikałem na ten temat to byłem przekonany, że to Gildia Nauki Popularnej.

A ŻEBY NIE BYŁO, ZE OFFTOP TO STWIERDZAM, ZE NIE WSZYSKO JUŻ BYŁO. NIE BYŁO ANIME O MNIE. :cry:

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Teukros

Czy wszystko już było?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 26, 2005, 09:10:59 am »
Cytuj
kolejna bajeczka o wielkich robotach?

W Patlabor 2 wielkie roboty pojawiają się przez jakieś 15 minut łącznie. Polecam - IMO najlepszy film Mamoru Oshii.

 

anything