trawa

Autor Wątek: Figurki, jak zrobić samemu...  (Przeczytany 39999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:33:58 pm »
No lamiesz prawo to stajesz sie recydywista  :)  Chyba ze ja myle pojecia  :?

EDIT

Cytuj
recydywista m odm. jak ż IV, CMs. ~iście; lm M. ~iści, DB. ~tów
«człowiek ponownie popełniający przestępstwo, zwłaszcza tego samego typu, za które był karany»
z łc.

Wg Słownika j. polskiego.

Czyli jednak nie myle pojec  ;)
Ponownie i ponownie popelniasz przestepstwo odlewajac kazda kolejna figurke.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:38:49 pm »
A czy kkopoiowanie figurek jest przestępstwem ??

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:40:59 pm »
Tak. Dokladnego paragrafu Ci nie podam, bo niestety prawnikiem/prokuratorem/sedzia itp  nie jestem  :)  Natomiast na pewno ktos z forum bedzie wiedzial. Niemniej takie praktyki sa w 100% zakazane  :?
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline logan347

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:43:38 pm »
na wlasny uzytek na 100% nie sa zakazane to raz. a dwa recydywista to ktos kto zostal po raz kolejny SKAZANY
Vamoss Valencia !!!!!

Offline Dzwonsson

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:43:45 pm »
hmm zdaje się że tak.Z tego co mi wiadomo GW ma wyłączne prawo do powielania swoich produktów(copyright).Ale wiesz większość ma coś tam nielegalne więc się nie martw.Ja już pisałem co myślę o kopiowaniu figsów.

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:46:01 pm »
Cytat: "logan347"
na wlasny uzytek na 100% nie sa zakazane to raz. a dwa recydywista to ktos kto zostal po raz kolejny SKAZANY


Cytuj
zwłaszcza tego samego typu, za które był karany»


Ten pogrubiony przeze mnie wyraz pokazuje, że nie tylko jeśli był skazany, ale także jeśli po prostu przestępstwo popełnił  :)
Zreszta skończmy te dysputy o j.polskim bo nie o tym jest temat  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Barek

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:10:25 pm »
trochę off topowo, ale się wypowiem, a co tam...

Moim zdaniem, kopiowanie nie jest przestępstwem - narusza prawa autorskie, czyli nie podpada pod prawo karne. Handel kopiowanymi figurkami to jest za to imho paserstwo, na to jest paragraf.

Ale skoro figsy są tak drogie, to można się usprawiedliwiać...

Ponadt, nawet gdyby moje tezy były nieprawdziwe, odlanie kilku-kilkunastu figurek ma niską szkodliwość, a zatem trudno mówić o karaniu za coś takiego, a już na pewno nie o recydywie.

A figurki można też robic z modeliny - moim zdaniem armia demonów Nurgla daje wielkie pole do popisu...
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:24:37 pm »
Ale Barku ja sie z toba zgadzam  :)  Tez nie czepialbym sie jesli chodzi o kilka modeli czy tez jakies elementy na podstawki, makiety (nawet jesli to sa "pelne" figurki).
No ale sorry - kupic 10 modeli i jak to okreslil MaPeT z kazdej zrobic 20 odlewow i grac armia zrobiona w 90% z kopii to imho czyste przestepstwo. Ja tego nie potepiam ani nie pochwalam, natomiast z czystym sumieniem musze stwierdzic ze prawo zostalo naruszone.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Sir_Glonojad

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:52:33 pm »
n/c
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:52:45 pm »
Cytat: "_Wychwethyl_"
Ale Barku ja sie z toba zgadzam  :)  Tez nie czepialbym sie jesli chodzi o kilka modeli czy tez jakies elementy na podstawki, makiety (nawet jesli to sa "pelne" figurki).
No ale sorry - kupic 10 modeli i jak to okreslil MaPeT z kazdej zrobic 20 odlewow i grac armia zrobiona w 90% z kopii to imho czyste przestepstwo. Ja tego nie potepiam ani nie pochwalam, natomiast z czystym sumieniem musze stwierdzic ze prawo zostalo naruszone.


Mniej więcej takie samo przestępstwo jak przerobienie malucha na mercedesa poprzez doklejenie z przodu mercedesowe pacyfki. Fakty są takie: o przestępstwie możemy mówić wtedy, gdy kopiując wzór modelu należący do GW będziesz figsy sprzedawał jako swoje projekty. Wówczas rzeczywiście można to podciągnąc pod kradzież zastrzeżonego wzoru przemysłowego, która podlega penalizacji (jeżeli się nie mylę, chińskie dresy "adidasa" nie dla tego są rekwirowane że przypominają oryginały, ale dlatego że udają że nimi są). Jeżeli sprzedajesz odlewy oficjalnie mówiąc że jest to wzór GW a ty go kopiujesz, to narażasz sie co najwyżej na odpowiedzialność odszkodowawczą jeżeli GW wytoczy ci proces (bezumowne korzystanie z licencji). Jeżeli natomiast odlejesz se 100 żołnierzyków które będziesz sobie przestawiał na stole bawiąc się w wojne, to sorki, można ci naskoczyć...

Z góry mówię że to co pisze wynika z tego co zostało mi w głowie po analizie odpowiednich ustaw pare lat temu, ale chyba tak to wygląda...

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:58:50 pm »
raf, a nie jest przypadkiem tak, ze kopiujac jakikolwiek wzor czegokolwiek (nawet na wlasny uzytek) to mozesz zrobic tylko 1 kopie?? Tak chyba jest w przypadku plyt CD.

Ponadto polskie prawo rozni sie troszke od angielskiego i trzeba by sie zainteresowac kwestia praw autorskich u nas i u nich. W wolnej chwili postaram sie to zrobic.
Ponadto skoro ktos z GW mowil na jednym z turniejow, ze nie przeszkadza im gdy kopiuje sie pojedyncze czesci to ja bym interpretowal, ze przy kopii calosci moga miec jakies zastrzeżenia, a jak znam brytoli to niewatpliwie sa ubezpieczeni i maja na to jakis paragraf.  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:13:30 pm »
Wywołany do tablicy, postaram się przeanalizowac pod tym kątem pare ustaw, ale ponieważ zaczynam urlop, zrobię to dopiero w sierpniu (do tego czasu żadnego prawa!!!). Pamiętajcie tylko, że to co może wam się wydać niemoralne, nie zawsze jest też bezprawne.

A co do przedstawiciela GW- myślisz że, nawet jeżeli to nie jest bezprawne- powiedziałby to oficjalnie?

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:17:02 pm »
Oczywicie ze nie, ale podejrzewam ze wogole wypowiadajac sie na ten temat musi miec jakiegos asa w rekawie. Ponadto ja przytoczylem tylko ten fragment jego wypowiedzi ktory znam, bardzo prawdopodobne ze dokonczyl zdanie mowiac, ze kopiowanie calosci jest nielegalne.  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:25:58 pm »
Microsoft też twierdził że nie jest monopolistą... Sąd był innego zdania.

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:28:11 pm »
Rywin twierdzil, ze jest niewinny - sad w praktyce jest podobnego zdania  ;)
No ale koniec OT  :D
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

 

anything