trawa

Autor Wątek: Figurki, jak zrobić samemu...  (Przeczytany 39234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:01:11 am »
Mi te figsy potrzebe będą tylko do gry z przyjaciółmi. O żadnych turniejach to ja nawet nie myśle ... A chyba kopiowanie figsów na własnał potrzebę chyba nie jest zabronione ...

Offline Inkwizytor83

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 15, 2005, 01:06:02 pm »
Cytat: "_Wychwethyl_"
Ponadto skoro ktos z GW mowil na jednym z turniejow, ze nie przeszkadza im gdy kopiuje sie pojedyncze czesci to ja bym interpretowal, ze przy kopii calosci moga miec jakies zastrzeżenia, a jak znam brytoli to niewatpliwie sa ubezpieczeni i maja na to jakis paragraf.  :)


Taaaaaaak? A jeżeli zrobię sobie odlewy pojedynczych części i złoże z tego model? ;)
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2005, 01:29:26 pm »
Hmm o tym nie pomyslalem  8)  Aczkolwiek idea słuszna i godna uważniejszego przyjrzenia się w kwestii prawnej. Mysle ze to ma szanse przejsc  :)
Chociaz wiesz - ja CD tez moge zgrac na kompa jako 50 plikow ISO i potem je zlozyc w 1 calosc  ;)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Inkwizytor83

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2005, 11:48:42 am »
No tak. tylko figurki jest łatwiej złożyć w całość niż pliki ;) Wystarczy użyć kleju ;)
A jeżeli idzie o odlewanie, to nie mam specjalnie nic przeciwko jeżeli:
-nie gra sie odlewami na turnieju-bo jeżeli ktoś gra odlewem, to ja chce proxować-wszak i odlew i prox to nie oryginalna figurka
-odlew wygląda "po ludzku"-a nie jak kupa (wyjątkiem jest Spawn-bo on i tak wygląda jak kupa :D).
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline Helderhammer

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 16, 2005, 12:04:30 pm »
Ja tam jestem za odlewami tyklo na uzytek np. wlasnej domowej makiety... Potrzebuje jednego chaosiaka, to nie bede calego boxu kupowal, biore odlew... Ale wlasnie na turniejach to przegiecie,w koncu to Twoje hobby, nie musisz grac, a jak czujesz ze musisz, to nie lec z innymi w ...., bo inni np. miesiac musza pracowac na giganta czy podobny wielki zakup, a czesto stanowi on 1/5 wyplaty. Troche zrozumienia i honoru....
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult!" - Luthor Huss

"For I am Mars, the god of war, and I will cut you down" - Sepultura "Orgasmatron"

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 16, 2005, 09:32:51 pm »
Jednym słowem jak nie masz oryginalnych adidasów to wypierdalaj z boiska bo tu sie gra w piłkę wyłącznie w oryginalnym sprzęcie.

Wiecie że żal mi was?

Offline rubens23

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 16, 2005, 10:28:58 pm »
:D  :D

Offline toldimen

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2005, 10:46:37 pm »
Cytat: "raf"
Jednym słowem jak nie masz oryginalnych adidasów to wypierdalaj z boiska bo tu sie gra w piłkę wyłącznie w oryginalnym sprzęcie.

Wiecie że żal mi was?


Ja niee nosze orginalnych Adidasow tylko dobrze podrobione Adidasy ze nikt sie niee kapnie.......... ;) zarty zartami.........

Zal mi was ?? oco ci chodzilo ??

Ludzie morze niee maja pieniedzy...... i chca sobie zrobic samemu armie........ i zato ich cenie.......bo nikt sie niee rodzi w bogatych rodzinach.....a hobby kazdy ma zajefajne..........tak jak MY WARHAMMER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdro Cinek przecinek Marcinek  ;)

Offline MrM___

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 16, 2005, 11:30:00 pm »
Cytat: "toldimen"
Ja bym zaproponowal 2 rzeczy aluminium zrobic forme i zalewac potrzebuje malej temperatury topnienia i


Czy ja Cie dobrze zrozumiałem ? Twierdzisz, że aluminium ma niską temperature topnienia ?

Offline toldimen

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 17, 2005, 08:43:07 am »
Cytat: "MrM___"
Cytat: "toldimen"
Ja bym zaproponowal 2 rzeczy aluminium zrobic forme i zalewac potrzebuje malej temperatury topnienia i


Czy ja Cie dobrze zrozumiałem ? Twierdzisz, że aluminium ma niską temperature topnienia ?


Okolo 80-100 stopni spoko przetestowalem to z bratem :p

JJ

  • Gość
Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:11:21 am »
Ja nie w sprawie oszukiwania i odlewania.

Mam pytanie.

Kto zna jakieś linki do tematów

"Jak wypiekać w piekarniku figurki z gliny?"

Wiecie, takiej zwykłej gliny, co to u nas w Gołkowie pełno. Chcę wypiec trochę fugurek. Może nawet jakś formę sobie zaprojektuję. Wcale tak bardzo do GW nie będzie podobna. Figurki nie będą zbyt trwałe - ale mi to nie przeszkadza.

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:21:08 am »
Cytat: "toldimen"
Cytat: "raf"
Jednym słowem jak nie masz oryginalnych adidasów to wypierdalaj z boiska bo tu sie gra w piłkę wyłącznie w oryginalnym sprzęcie.

Wiecie że żal mi was?


Ja niee nosze orginalnych Adidasow tylko dobrze podrobione Adidasy ze nikt sie niee kapnie.......... ;) zarty zartami.........

Zal mi was ?? oco ci chodzilo ??

Ludzie morze niee maja pieniedzy...... i chca sobie zrobic samemu armie........ i zato ich cenie.......bo nikt sie niee rodzi w bogatych rodzinach.....a hobby kazdy ma zajefajne..........tak jak MY WARHAMMER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdro Cinek przecinek Marcinek  ;)


I własnie o to mi chodzi. Żal mi ludzi którzy wymagają od przeciwnika oryginalnego sprzętu, czy to GW, czy adidasa. Jak ktoś ma na tyle talentu i zdolności że chce sobie odlać fisy to chwała mu. Tak samo jak chce grać na turnieju figsami Zwezdy czy innej firmy- jego sprawa dopóki szkielet to szkielet a ork to ork i wiem przeciwko czemu gram.

Ze wstępnej analizy ustawy o prawie autorskim wynika, że choć powielanie utworu (wiem że to śmiesznie brzmi ale wzór figurki jest w myśl przepisów utworem) bez zgody twórcy jest nielegalne, ale konsekwencje może to mieć wyłącznie w przypadku gdy z tego procederu ktoś uczynił sobie stałe źródło dochodów lub w inny sposób wprowadza je do obrotu.

Offline Inkwizytor83

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 17, 2005, 11:05:11 am »
O nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... Normalnie teraz kładę uszy po sobie i będe sie przez najbliższe dwa lata biczował, bo czuję ze to właśnie mi pojechałeś... ;) Nie mam nic przeciwko odlewaniu, szczególnie do konwerski-bo w sumie jeżeli potrzebuje czaszki,kości itp. to jasne że nie będe po to kupował całego regimntu szkiletów czy czegośtam innego, ale dlaczego jeżeli gram na oryginałach (wcale nie jestem burżujem-wręcz przeciwnie-chcąc swego czasu kupić sobie smoka Chaosu musiałem sprzedać pół armii do czterdziesti :() to mianoby dopouścić do turnieju gości z odlewami?
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline logan347

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 17, 2005, 11:33:45 am »
a dlaczego mialbys nie dopuscic?nikt nie broni tobie tez miec odlewu.chyba odlew kojarzy ci sie z szajsem ktory ledwo przypomina figurke.posiadam odlewy do ogrow ktore po pomalowaniu nie odroznilbys od orginalow
Vamoss Valencia !!!!!

Offline ghost666

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 17, 2005, 11:38:37 am »
ok, to tyle a propos strony prawno-etycznej, jak z techniczną? jak albo gdzie najłatwiej odlac figurki?
lory fot the Horned Rat!!!


 

anything