Autor Wątek: Mroczne Elfy - pogaduszki  (Przeczytany 126940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barbarossa

  • Gość
Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 27, 2005, 02:10:10 pm »
Jestem zwolennikiem 9 powerów w armiach takich jak VC czy DE, gdzie sama magia i strzelanie nie wystarczą do zwycięstwa, ale zapewniają rozsądnie silne wsparcie za nie aż tak wielką cenę.

9 powerów u DE to najlepiej 4lvl + 2 lvl + darkstar cloak, czyli w sumie niewielka inwestycja ponad standardowy defens magiczny (wiem, że Jankiel nie wierzy w ochronę przeciwmagiczną, ale dla mnie 2 magiczki + 3-4scrole to minimum).

Z doświadczenia - taka magia zapewnia dość silną obronę, a z czasem przegryzie się przez prawie wszystko, o ile mamy dobre czary do dyspozycji. U DE z tymi czarami może być problem, bo jak się nie wylosuje właściwych, to jest gorzej - dlatego LVL 4 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż 2 lvl 2.

Po skończeniu armii "na smoku" na pewno będę eksperymentował z 2 czarodziejkami i 2 noblami (pewnie na pegazach). Ta rozpiska zapodana na początku, czyli beastmaster, też wcale nie jest słaba - manticora to terror za minimalny koszt + coś, co sprasuje wszelkie lekkie jednostki/maszyny wojenne i zdejmie flanki, zepchnie przeciwnika do defensywy.

Szczerze mówiąc taki układ bohaterów u DE uważam za bardzo silny i uniwersalny, choć wymagający dużej dozy delikatności w prowadzeniu.

JJ

  • Gość
Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 27, 2005, 02:27:31 pm »
9 PD dla DE (+1 to cast) to optimum umożliwiające rzucenie 3 solidnych czarów na turę. Sam tak gram - ale CoS. Tome of Furion + darkstar cloak i 3 Lvl 2 przy Slaaneshu (prawie) gwarantuje dobre czary. Przy Dark Magic wahałbym się... i pewnie wystawił Lvl 4 + Lvl 2.... Mantysia i jesteśmy przy słynnej "Słabej" rozpisce co GT holandii wygrała.... :roll:

Barbarossa

  • Gość
Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 27, 2005, 02:53:20 pm »
Dla mnie silny jest tylko skład bohaterów - uważam, że daje optimum możlwiości i giętkości za minimum ceny. Latający terrorek jest bardzo dobry, a armie immune to psych nie mają zazwyczaj strzelania i latający US 5 ogranicza im BARDZO pole do manewru.

Natomiast skład reszty mi się mniej podoba - za wolny. W Polsce warunki są o tyle inne od Duńskich, że jest dużo więcej defensów.

Offline Inkwizytor83

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 27, 2005, 06:34:17 pm »
Hmm...Lvl 4 +lvl2? Nie brzmi źle. Muszę tak spróbowac. Mój kumpel kiedyś tak grał, ale nie Jedynie Prawdziwą I Słuszną Rasą ale jest Złymi I Paskudnymi Krewniakami (czytaj Wysokimi :D). Z tym że do tego miał BSB z Battle Bannerem czy jak tam to się nazywa (tym co dodajke K6 do rostrzygnięcia wyniku walki) w klocku Dragon Prince'ów :).Na okrasę dochodził jeszcze Commander na orle albo trzeci mag. Szło mu całkiem niezgorzej. Do momentu kiedy nauczyliśmy się wciągać w pojedynek BSB ewentualnie ściągać go jakimiś snajperkami albo czymś takim (tu baaaaaardzo przydatna jest Hochlandzka Strzelba Myśliwska, albo bardziej po polsku Hochland Long Rifle 8)). Taki układ sił nie jest zły. Powiem więcej-jeżeli jest dobrze poprowadzony mieli jak cholera. Dlatego sam muszę spróbować z czarodziejką 4 lvl w moim Kulcie.
Pozdro dla wszystkich Slaaneshowców świata :)
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline M|ke

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 27, 2005, 07:31:47 pm »
Ja grać nie potrafię i zawsze wystawiałem max czarek i strzelania to przez to że mam fart i tyle mi wystarcza. Robiąc rozpiske nie zastanawiam się nad tym czy sobie poradzi z polskimi PPG tylko czy będzie ładnie wyglądała na stole i czy będzie czym rzucać. Czarki do tego maja porządkny anty magiczy suff, czyli na <2000 mam 5DD i 3 scrolle, na magię nie licze bo od czego przeciwnicy mają swoje DS ale strzelanie na 5+ to to co lubię najbardziej  ;)
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Czesc jestem Michal! Mam 18 lat ja w przeciwienstwie do innych jestem po prostu wyjebany pod niebiosa, a moj snobizm przejawia sie tym ze uzywam niestandardowych smile'ow : X

Offline Inkwizytor83

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 28, 2005, 08:21:26 am »
No dobra. Rozumiem. Każdy od czasu do czasu lubi sobie postrzelać. Nie powiem że nie :) Ale skoro jak piszesz nie umiesz grać, to dlaczego nie chcesz się nauczyć i ciągle tworzysz rozpy defensywne? Z czterema czarodziejkami, czterema bolcami i mnóstwem kuszników nie trzeba specjalnie kombinować żeby wygrać... Problemem staje się to dopiero gdy naprzeciwko stoi koło stu dwudziestu grubych, szalonychm rudych facecików z wielkimi toporami (czytaj Armia Slayerów :D) których nie wystrzelasz w te pięć szy sześć tur. W końcu dojdą i zrobią z ciebie miazgę. A grająć ofem masz już jakąś mobilność-tu kogoś z flanki zajedziesz, tutaj jakaś kombinowana szarża, tutaj jakiś Black Horror albo dwa... I jakoś to idzie. Hmm... Chyba wywalam Anointeda i wstawiam 4 lvl...
Nie. Chyba jednak tego nie zrobię.Właśnie doczytałem że czarodziejka z markiem Slaanesha musi używać czarów Slaanesha... Lipa :(. A tak się cieszyłem na tego horrora... :evil:
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Barbarossa

  • Gość
Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 28, 2005, 09:57:49 am »
Cytat: "Inkwizytor83"
Właśnie doczytałem że czarodziejka z markiem Slaanesha musi używać czarów Slaanesha... Lipa :(. A tak się cieszyłem na tego horrora... :evil:


 :shock:  Magia Slaanesha to jeden z trzech najlepszych lorów w grze. Dark jest do bani w porównaniu z magią slaanesha.

Offline LinuX

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 28, 2005, 11:38:33 am »
Cytat: "Inkwizytor83"
Z czterema czarodziejkami, czterema bolcami i mnóstwem kuszników nie trzeba specjalnie kombinować żeby wygrać... Problemem staje się to dopiero gdy naprzeciwko stoi koło stu dwudziestu grubych, szalonychm rudych facecików z wielkimi toporami (czytaj Armia Slayerów :D) których nie wystrzelasz w te pięć szy sześć tur

Że jak????? Chyba właśnie armia slayerów to najlepsza pozycja dla rozp defensywno magicznych........ Puści pare Black Horrorów(to jest rzut na S a nie na T;) ) wbije jakieś 120 kuszowych strzał(tylko 60 kuszników co to jest......) i będzie pruł 24 strzały z bolców........ Jeśli coś dojdzie tym M3, to będzie jakiś mały słaby regiment który zdąrzy zabić jeden oddział kuszników......... :roll:
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

Offline Manfred

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 28, 2005, 01:58:46 pm »
ale za każźdego slayera który zginie od czegoś S5 lub T5 slayerzy dostają plus 10VP! :roll: i to jest przegięte
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Matt

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 28, 2005, 04:21:28 pm »
Cytat: "Inkwizytor83"
Problemem staje się to dopiero gdy naprzeciwko stoi koło stu dwudziestu grubych, szalonychm rudych facecików z wielkimi toporami (czytaj Armia Slayerów :D) których nie wystrzelasz w te pięć szy sześć tur. W końcu dojdą i zrobią z ciebie miazgę. A grająć ofem masz już jakąś mobilność-tu kogoś z flanki zajedziesz, tutaj jakaś kombinowana szarża, tutaj jakiś Black Horror albo dwa...

to rzeczywiście zrobi niesamowite wrażenie na slayerach :lol:  :badgrin:
EJ GO W MIGDAŁ
ŻEBY KRZYK DAŁ!!!!

Offline IkitClaw

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 28, 2005, 04:47:21 pm »
Cytat: "Manfred"
ale za każźdego slayera który zginie od czegoś S5 lub T5 slayerzy dostają plus 10VP! :roll: i to jest przegięte

Dokładnie. Graliśmy na turnieju z Bolem, przeciw czemustakiemu. On Chaos, czyli wszystko prawie 5S, ja do tego Rat ogry i miotacz ognia w armii. zabiliśmy mu chyba z 500 pkt, z czego coś koło 300-400 do niego wróciło, za tą zasadę. A do tego, doomseekersi- jak wpadną w oddział średniej piechoty takiej jak Clanraty... pierwszy raz w życiu widziałem, żeby jeden model za 60 pkt, rozwalił w hth jednostkę za 150.  :? Nawet nikt nie mógł mu oddać, bo on 6 na turę zdejmował ze strike first. Masakra w plecy... bo nawet do partnerskich elfó sie nie mogliśmy dobrać, bo stały bezpiecnzie za Slayerami.  :?

Offline Scimitar

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 28, 2005, 05:09:06 pm »
Chłopki. Rozmawiamy o magach lordach !!
Co do High Sorc z Markiem Slaanesha. Slaanesh jest świetną magią i uważam, że to nie jest głupi pomysł.

Kombinacja Barba jest sensowna z tej racji, że magini 4 lvl ma 4 czary (i 4 losuje), co oznacza, że coś sensownego z każdej magii jaką wybierze trafi zawsze. A jeszcze 2 sloty na herosów. Mam gotowe 2 pegazy do walki, bo właśnie testuję rozpę ofensywną ze wsparciem magii. Zobaczymy już niedługo na jakimś masterze. Mój malarz musi to pomalować ;)
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Inkwizytor83

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 29, 2005, 09:37:27 am »
Cytat: "LinuX"
Cytat: "Inkwizytor83"
Że jak????? Chyba właśnie armia slayerów to najlepsza pozycja dla rozp defensywno magicznych........ Puści pare Black Horrorów(to jest rzut na S a nie na T;) ) wbije jakieś 120 kuszowych strzał(tylko 60 kuszników co to jest......) i będzie pruł 24 strzały z bolców........ Jeśli coś dojdzie tym M3, to będzie jakiś mały słaby regiment który zdąrzy zabić jeden oddział kuszników......... :roll:


Tak.Oczywiście.Jeżeli klocki są dwa lub trzy.A jeżeli ich jest pięć czy sześć? 120 bełtów. Statystycznie trafia połowa. Na 5+ rani jeszcze mniej. Ściągniesz ze dwa. A jak już coś dojdzie to zrobi taką sieczkę że Khorne by się ich nie powstydził  :badgrin:  I jeszcze Doomseekerzy którzy zupelnie nie po slayersku kryją się między oddziałami i czekają żeby tylko coś zarżnąć. Powodzenia życzę.

Cytat: "Matt"
to rzeczywiście zrobi niesamowite wrażenie na slayerach

Zły przykład :D

Cytat: "Barbarossa"
Magia Slaanesha to jeden z trzech najlepszych lorów w grze. Dark jest do bani w porównaniu z magią slaanesha.

IMO do cełów armii defensywnej Dark jest znacznie lepszym lorem niż lore Slaanesha. Cztery czary zadające obrażenia.Dodatkowo Dominion, który zatrzymuje jednostkę w miejscu.To jest siła. Slaanesh ma tylko jeden czar zadający obrażenia(może jest to k6 hitów z siłą 6 ale tylko 12 cali zasięgu).Co jeszcze jest przydatne z tego kręgu do armii defensywnej?Magia Slaanesha jest raczej dla armii ofensywnych-daje doskonałe wsparcie (a to unbreakable, a to przeciwnik w hth jest trafiany automatycznie, a to można ładnie go wymanewrować żeby odwrócił się flanką). Do potrzeb armii defensywnej o wiele lepsza jest Dark.

Cytat: "Inkwizytor83"
Nie. Chyba jednak tego nie zrobię.Właśnie doczytałem że czarodziejka z markiem Slaanesha musi używać czarów Slaanesha... Lipa . A tak się cieszyłem na tego horrora...

Chyba jednak wywalę Anointeda. Doczytałem zasady i znalazłem tam taki "kruczek", że to generał musi mieć mark Slaanesha. I armią musi dowodzić czarodziejka. I że będzie ona generałem nawet jeżeli nie ma najwyższego Ld. po prostu wystawię 2lvl z markiem i 4 lvl z Darkiem :D
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

JJ

  • Gość
Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 29, 2005, 10:22:59 am »
Cytat: "Inkwizytor83"


Cytat: "Barbarossa"
Magia Slaanesha to jeden z trzech najlepszych lorów w grze. Dark jest do bani w porównaniu z magią slaanesha.

IMO do cełów armii defensywnej Dark jest znacznie lepszym lorem niż lore Slaanesha.
Cytat: "Inkwizytor83"
Nie. Chyba jednak tego nie zrobię.Właśnie doczytałem że czarodziejka z markiem Slaanesha musi używać czarów Slaanesha... Lipa . A tak się cieszyłem na tego horrora...

Chyba jednak wywalę Anointeda. Doczytałem zasady i znalazłem tam taki "kruczek", że to generał musi mieć mark Slaanesha. I armią musi dowodzić czarodziejka. I że będzie ona generałem nawet jeżeli nie ma najwyższego Ld. po prostu wystawię 2lvl z markiem i 4 lvl z Darkiem :D


Bardzo słusznie. Należy czytać zasady armii. Ale nawet po ich przeczytaniu nie należy tak pochopnie odrzucać opinni Barbarossy, który choć oczywiście zupełnie nie umie grać, czasem jednak coś sensownego, wartego przemyślenia napisze... :roll:

Offline LinuX

Mroczne Elfy - pogaduszki
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 29, 2005, 10:31:10 am »
Cytat: "Inkwizytor83"
Cytat: "LinuX"
Cytat: "Inkwizytor83"
Że jak????? Chyba właśnie armia slayerów to najlepsza pozycja dla rozp defensywno magicznych........ Puści pare Black Horrorów(to jest rzut na S a nie na T;) ) wbije jakieś 120 kuszowych strzał(tylko 60 kuszników co to jest......) i będzie pruł 24 strzały z bolców........ Jeśli coś dojdzie tym M3, to będzie jakiś mały słaby regiment który zdąrzy zabić jeden oddział kuszników......... :roll:


Tak.Oczywiście.Jeżeli klocki są dwa lub trzy.A jeżeli ich jest pięć czy sześć? 120 bełtów. Statystycznie trafia połowa. Na 5+ rani jeszcze mniej. Ściągniesz ze dwa. A jak już coś dojdzie to zrobi taką sieczkę że Khorne by się ich nie powstydził  :badgrin:  I jeszcze Doomseekerzy którzy zupelnie nie po slayersku kryją się między oddziałami i czekają żeby tylko coś zarżnąć. Powodzenia życzę.

ok 120 bełtów czyli jeden regimnet na ture, dodaj jeszcze black horrora który sprasuje kilku panów(rzut na S, czyli na 4+ giną) i 4 chill windy, 4 bolce z S4...... czyli kolejna czwóreczka spada........ Pamętaj że nawet jak na te początkowe porusznie się, wyrzucisz 12" to mam 2 tury strzelania...... A jak wyrzucisz gorzej???? To co przez 3-4 tury dojdzie maksymalnie jeden oddział........ Jakbyś za szybko dochodził to zrobię z kuszniów tzw klocki(shield+La+HW takie 20) i obrzuce cię Word of Painem....
Jak pewnie zauważyłeś gdyby wywalić bolce, wsadzić 2 rydwany i zwiększyć ilość kuszników, rozpa byłaby skuteczniejsza...... Choć i tak zanim dojdziesz to........
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

 

anything