trawa

Autor Wątek: Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)  (Przeczytany 4465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frimer

Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)
« dnia: Lipiec 16, 2005, 10:18:12 am »
Witam wszystkich

Ostatnio rozglądaliśmy się z kolegą jak wygląda LARPowa kultura w całej Polsce. Jakkolwiek są takie miejsca jak Poznań gdzie organizuje się sporo LARPów, a także jest też dużo grup organizujących regularne terenówki, to jednak Szczecin prezentuje się na tym tle słabo. Bardzo możliwe, że się mylę, więc jakby, co proszę wyprowadzić mnie z błędu. Byłem już na kilku LARPach, (co prawda moje doświadczenie jest bardzo małe, ale za to się wciągnąłem) i zauważyłem, że ciężko jest z dobrą frekwencją. Stąd też zrodził się w naszej grupie PyTy(Pogodno Team, proszę bez skojarzeń ) pomysł na utworzenie pewnej grupy albo stowarzyszenia, które było by centrum informacji o LARPach w Szczecinie. Chodzi o to by rozpocząć pracę nad otwartym projektem, którego celem było by zebranie wszystkich graczy terenowych ze Szczecina i okolic. Dałoby to wielkie możliwości. Ja widzę takie:

1.Możliwość stworzenia w miarę regularnych LARPów.
2.Zwiększenie frekwencji na imprezach terenowych.
3.Rozpowszechnianie tego wspaniałego hobby, jakim jest RPG.
4.Szansa przeprowadzenia takich terenówek jak np. Battle.

Co miałem na myśli pisząc, że ten projekt byłby otwarty. Ano chodzi mi o to by całość tworzyli wszyscy gracze. Można by było podzielić się np. na grupy, które by organizowały dane gry. Z góry powiem, że organizator LARPów ze mnie kiepski. Ale dzięki rozłożeniu owego ciężaru tworzenia takiego stowarzyszenia na wiele barków myślę, że coś takiego mogłoby wypalić. Podchodząc do tego racjonalnie na początek trzeba by było zacząć od rzeczy małych. Na przykład zebrać pewną grupę ludzi i wymyślić pierwszą imprezę. Można stworzyć świat albo dla podkreślenia regionalnego charakteru projektu można by było za tło przyjąć np., Aphalon. Oczywiście wszystko zależy od waszych gustów. Możliwe, że więcej ludzi będzie wolało zrobić np. LARPa w konwencji Obcy albo Żołnieże kosmosu.

PyTy poddały ten projekt pod dyskusję. Jestem ciekaw waszej opini, czy pomysł wam się podoba, czy nie i czy ma szanse wypalić.
---PyTy - Pogodno Team----

Offline Kemer

Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2005, 01:21:54 pm »
Mamy już swoje forum i powoli zaczynamy działać. Zapraszam wszystkich na http://www.sbf.gaa.pl
t is good day to die...

Offline Frimer

Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2006, 12:12:32 pm »
Sporo już czasu minęło ale i tak powinniście to wiedzieć :). Nasza strona znajduje się teraz pod adresem: www.sbf.org.pl   znajdziecie tam zdjęcia z naszych LARPów oraz w dziale zbrojownia przepisy na kilka rodzajów LARPowych broni.
---PyTy - Pogodno Team----

Offline Pepelek

Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:25:50 am »
Moim zdaniem ten projekt mógł by wypalić!  Stawiacie jakieś wymagania ludzią którzy chcą dołączyć?
zy ktoś jest jeszcze w Szczecinie?

Offline Ziemniakento

Szczecińskie stowarzyszenie LARPowe (PROJEKT)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2007, 12:43:41 pm »
Mniam...coś się dzieje w Szczecinie. I to jeszcze na Gumieńcach ;]