Autor Wątek: [WFB] Necrarch 2250pts.  (Przeczytany 3405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wertyg

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2005, 11:36:20 am »
Cytat: "LinuX"
Po co zombi sztandary????? Przeciwnik ma dodatkowe 100 punktów za każdy regiment zombie.... Sytuacja niezaciekawa z magiczo strzelającym imperium, i z magicznie strzelającymi elfami....... Jescze niezaciekawie jak ci tego nekrusia upolują(harpiami, Great Eaglami, i innymi tanimi flyerami......) bo cała armia zdaje na liderke 2........ Właściwie niezaryzykowałbym użycia takiej rozpiski, bo to podobno Lordowie-Wampiry to główna siła Truposzy.......

PS: Masz też problem z naprawde mocnymi jednostkami(Lord na smoku, 20 chosen worriorów khorne'a) i niemasz ich za bardzo jak załatwić...... Tylko magią można cuś skombinować.....


Ale mi bzdury straszne gadasz... Zwaz, ze te zombie to moja glowna sila, oni maja wygrywac rankami, masa itd. i +1CR jest wazny...

Nekromantow mi nie upoluja, bo oni siedza w zombie, a uciekaja miedzy oddzialy, gdy zombie sie koncza. :)

A Lorda na smoku akurat zalatwilem najlatwiej, wyzwalem duchem-masterem go na pojedynek, ozywionym oddzuialem wpadlem w jego bok i buh bye, dragon...
I hate living, love the dead."
Frankenstein

Offline Jgmaster

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2005, 12:36:01 pm »
Cytat: "Wertyg"
Cytat: "LinuX"
Po co zombi sztandary????? Przeciwnik ma dodatkowe 100 punktów za każdy regiment zombie.... Sytuacja niezaciekawa z magiczo strzelającym imperium, i z magicznie strzelającymi elfami....... Jescze niezaciekawie jak ci tego nekrusia upolują(harpiami, Great Eaglami, i innymi tanimi flyerami......) bo cała armia zdaje na liderke 2........ Właściwie niezaryzykowałbym użycia takiej rozpiski, bo to podobno Lordowie-Wampiry to główna siła Truposzy.......

PS: Masz też problem z naprawde mocnymi jednostkami(Lord na smoku, 20 chosen worriorów khorne'a) i niemasz ich za bardzo jak załatwić...... Tylko magią można cuś skombinować.....


Ale mi bzdury straszne gadasz... Zwaz, ze te zombie to moja glowna sila, oni maja wygrywac rankami, masa itd. i +1CR jest wazny...

Nekromantow mi nie upoluja, bo oni siedza w zombie, a uciekaja miedzy oddzialy, gdy zombie sie koncza. :)

A Lorda na smoku akurat zalatwilem najlatwiej, wyzwalem duchem-masterem go na pojedynek, ozywionym oddzuialem wpadlem w jego bok i buh bye, dragon...


Nie no, linux ma troche racji :)
Sztandary na zombiakach - to średni pomysł... Jak już, to daj szkielety - nie biją ostatnie, i mają jakiegoś AS... Zresztą, preztestuj, a potem powiedz, jak sie sprawdza ;)
Aha - cloak rzeczywiście zabezpieczy Cie przed jakimiś smieciami, ale jak pan na smoku będzie miał magiczną broń, to już nie ;)
zresztą, przetestuj, i powiedz jak wyszło :)
As you are we once were.
 As we are you will be"

Offline Vallarr

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2005, 01:20:33 pm »
te oddzialy maja wygrywac static CRem , wiec sztandary sa baaardzo wskazane...
zdecydowanie za duze oddzialy zombich - i tak dowskrzeszasz , wiec zmniejsz je i dorzuc kilka piatek ghulli - one zawsze kolo zombiakow sie kreca a jak dzieki nim zclippujesz sie z przeciwnikiem to na 99% wygrales walke - fear&outnumber i papa ... idealne do pulapek , ktore sa podstawa armii piechotnych - do tego ze 2x 3-4 fell baty i imho bedzie gut :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Wertyg

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2005, 01:29:14 pm »
Cytuj

Nie no, linux ma troche racji  
Sztandary na zombiakach - to średni pomysł... Jak już, to daj szkielety - nie biją ostatnie, i mają jakiegoś AS... Zresztą, preztestuj, a potem powiedz, jak sie sprawdza  
Aha - cloak rzeczywiście zabezpieczy Cie przed jakimiś smieciami, ale jak pan na smoku będzie miał magiczną broń, to już nie  
zresztą, przetestuj, i powiedz jak wyszło


Przetestowalem raz z chaosem, i general nie mial mag. broni akurat. :P

Cytuj
te oddzialy maja wygrywac static CRem , wiec sztandary sa baaardzo wskazane...
zdecydowanie za duze oddzialy zombich - i tak dowskrzeszasz , wiec zmniejsz je i dorzuc kilka piatek ghulli - one zawsze kolo zombiakow sie kreca a jak dzieki nim zclippujesz sie z przeciwnikiem to na 99% wygrales walke - fear&outnumber i papa ... idealne do pulapek , ktore sa podstawa armii piechotnych - do tego ze 2x 3-4 fell baty i imho bedzie gut


Przyznaje Ci calkowita racje, zmniejsze ich, bo na poczatku gry i tak nie mam gdzie tych zombiakow robic... :) A ghuli sam sie dziwie, ze nie dalem, najwiekszy problem mialem z gigantem chaosu, ktorego za cholere zabic nie moglem (1 oddzial go od frontu, drugie truposze go od bku zwiezy, to najpierw -2CR ialem, potem ci squasil nekromante w lapie, potem skakal tak ostro po moich kolesiach, ze wyrzezal ich do 0... :| )
I hate living, love the dead."
Frankenstein

Offline Jgmaster

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2005, 06:16:33 pm »
Cytat: "Vallarr"
te oddzialy maja wygrywac static CRem , wiec sztandary sa baaardzo wskazane...
zdecydowanie za duze oddzialy zombich - i tak dowskrzeszasz , wiec zmniejsz je i dorzuc kilka piatek ghulli - one zawsze kolo zombiakow sie kreca a jak dzieki nim zclippujesz sie z przeciwnikiem to na 99% wygrales walke - fear&outnumber i papa ... idealne do pulapek , ktore sa podstawa armii piechotnych - do tego ze 2x 3-4 fell baty i imho bedzie gut :)


rzeczywiście - tak też można :)
As you are we once were.
 As we are you will be"

Offline Wertyg

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2005, 02:57:21 pm »
Dawn of the Dead2000 Pts  -   Vampire Counts Army

1 Master Necromancer @ 315 Pts
     General; Magic Level 4; Necromancy
     Cloak of Mist and Shadows [45]
     Power Familiar [50]

1 Necromancer @ 150 Pts
     Magic Level 2; Necromancy
     Rod of Flaming Death [50]

1 Necromancer @ 125 Pts
     Magic Level 2; Necromancy
     Book of Arkhan [25]

1 Necromancer @ 150 Pts
     Magic Level 2; Necromancy
     Cursed Book [50]

1 Banshee @ 90 Pts

1 Banshee @ 90 Pts

5 Dire Wolves @ 50 Pts

5 Dire Wolves @ 50 Pts

5 Dire Wolves @ 50 Pts

5 Ghouls @ 40 Pts

5 Ghouls @ 40 Pts

15 Zombies @ 105 Pts
     Standard; Musician

15 Zombies @ 105 Pts
     Standard; Musician

15 Zombies @ 105 Pts
     Standard; Musician

15 Zombies @ 105 Pts
     Standard; Musician

14 Zombies @ 99 Pts
     Standard; Musician

14 Zombies @ 99 Pts
     Standard; Musician

2 Spirit Hosts @ 130 Pts

5 Fell Bats @ 100 Pts

Casting Pool: 13

Dispel Pool: 8

Models in Army: 126


Total Army Cost: 1998


Zmiana!  :)
I hate living, love the dead."
Frankenstein

Offline _Młody_

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 13, 2005, 03:32:23 pm »
Gdzie ten nekro z cursed bookiem ma stac bo jak w oddziale zombieo nawet z tym -1 do hita szybko ci go sciągną a jak poza oddziałem to mozesz liczyć na szczescie zeby ci zadna błyskawica na łeb nie spadła ;)
ozdro
Młody

Nec Hercules contre Szczures

Offline Jgmaster

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:15:38 am »
Cytat: "Vallarr"
te oddzialy maja wygrywac static CRem , wiec sztandary sa baaardzo wskazane...
zdecydowanie za duze oddzialy zombich - i tak dowskrzeszasz , wiec zmniejsz je i dorzuc kilka piatek ghulli - one zawsze kolo zombiakow sie kreca a jak dzieki nim zclippujesz sie z przeciwnikiem to na 99% wygrales walke - fear&outnumber i papa ... idealne do pulapek , ktore sa podstawa armii piechotnych - do tego ze 2x 3-4 fell baty i imho bedzie gut :)


Ale w takim razie Vallar bez ghuli ta armia nie bardzo ma sens... Jeśli zombiaki nie wejdą na klipping, to raczej przegrają CR... A jak zombiaki wejdą do walki, to nekromantów nie bardzo jest już gdzie schować. Chyba, że wskrzesisz drugi oddział i tam ich powstawiasz...
As you are we once were.
 As we are you will be"

Offline Vallarr

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:18:45 am »
dlatego pisalem , ze trza dorzucic kilka piatek ghuli , nie ? necrosow mozna spokojnie trzymac za regimentami , proxmity jest a jak sie odpowiednio ustawisz (znowu nieocenione sa ghule) to nikt ich nie przyszarzuje :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Jgmaster

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:20:10 am »
jak oddział jest w walce, to już chyba nie ma od niego proximity ? :)
As you are we once were.
 As we are you will be"

Offline Vallarr

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:30:10 am »
jak jest w walce to lepiej nawet , bo zaraz ja wygra jak dobrze to rozegrales :P dodatkowo walka zaslania lepiej niz prox , a prox mozna brac nawet od ghuli , niet ? :P
to moze przedstawie to jak ja bym to widzial :)
master necro - cloak + 2 power stony
3x necro - 2 ds , book , periapt i rod
7 oddzialow po 12 zombich - sztandar muzyk
7 oddziałów ghuli , 5x5 i 2x6
2x 4 fellbaty
2x banshee ;)

zastanawiam sie tylko nad wymiana 2 power stonow z 4lvl necro na staffa , ale raczej to sensu nie ma , ataki zombich sa i tak zalosne ... mam za to 7 mocnych oddzialow na wstepie juz teraz majacych +2 za szeregi , kupe shirmishu do pulapek , clippingu itp , baty do maszynek czy nawet polowania na magow i calkiem mocna imho armie
jak bede mial kasy nadmiar na 10 pudel zombich to sie nad tym zastanowie ;)

edit - oczywiscie rowne 2k :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Jgmaster

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 14, 2005, 01:12:49 pm »
Cytat: "Vallarr"
jak jest w walce to lepiej nawet , bo zaraz ja wygra jak dobrze to rozegrales :P dodatkowo walka zaslania lepiej niz prox , a prox mozna brac nawet od ghuli , niet ? :P
to moze przedstawie to jak ja bym to widzial :)
master necro - cloak + 2 power stony
3x necro - 2 ds , book , periapt i rod
7 oddzialow po 12 zombich - sztandar muzyk
7 oddziałów ghuli , 5x5 i 2x6
2x 4 fellbaty
2x banshee ;)

zastanawiam sie tylko nad wymiana 2 power stonow z 4lvl necro na staffa , ale raczej to sensu nie ma , ataki zombich sa i tak zalosne ... mam za to 7 mocnych oddzialow na wstepie juz teraz majacych +2 za szeregi , kupe shirmishu do pulapek , clippingu itp , baty do maszynek czy nawet polowania na magow i calkiem mocna imho armie
jak bede mial kasy nadmiar na 10 pudel zombich to sie nad tym zastanowie ;)

edit - oczywiscie rowne 2k :)


jeszcze tak nie grałem, ale wygląda na mocne :)
2 Power stony chyba lepsze niż staff... Tak mi sie wydaje :)
As you are we once were.
 As we are you will be"

Offline cZaki

[WFB] Necrarch 2250pts.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 16, 2005, 04:30:14 pm »
Cytat: "Inzynier90"
Gdzie ten nekro z cursed bookiem ma stac bo jak w oddziale zombieo nawet z tym -1 do hita szybko ci go sciągną a jak poza oddziałem to mozesz liczyć na szczescie zeby ci zadna błyskawica na łeb nie spadła ;)


Hm.. to może małemu nekrusowi daj familiara a eterykowi daj cursed booka wtedy nie będzie już takim łatwym celem.

 

anything