Autor Wątek: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman  (Przeczytany 42738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« dnia: Kwiecień 08, 2005, 10:08:53 am »
wg. manga.com.pl :
'Heat': "Tatsumi Karasawa nie chce mieć wygodnego życia. Nieustannie poszukuje wyzwań. Nigdy nie zamierzał zginać karku ani przed policją ani ulicznymi gangami w Kabuki-Cho, w Shinjuku. Postanawia ustalić własne zasady i przy okazji dołożyć miejskim mafiosom."
manga sensacyjna, 7 tomów

Anonymous

  • Gość
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2005, 11:55:05 am »
Cytat: "Tiall"
wg. manga.com.pl :
'Heat': "Tatsumi Karasawa nie chce mieć wygodnego życia. Nieustannie poszukuje wyzwań. Nigdy nie zamierzał zginać karku ani przed policją ani ulicznymi gangami w Kabuki-Cho, w Shinjuku. Postanawia ustalić własne zasady i przy okazji dołożyć miejskim mafiosom."
manga sensacyjna, 7 tomów


coś więcej, bo tyle to i ja wiem

a ta druga manga to podobno dla dzieci

Offline [id]

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2005, 06:43:15 pm »
heat:
Cytuj
Note: This information is based on the first two tankobon (paperbacks) of the japanese language Version.

Settled somewhere in the "Before Sanctuary" Yakuza-Universe - because Don Ibuki, Muto and some others of the Kobe Shannoh Organisation are part of the cast - it tells the story of a man, who neither bows to the rules of the authorities nor those of the yakuza. Having his own ideas about how to live. Though just looking at the pictures, makes it hard to figure in which way exactly he is not a yakuza. He sports a tattoe and behaves like an ass. A dangerous mix between Hojo Akiras intelligence and Tokais sexophile, brutal head-first-through-the-wall attitude, he is going through the motion of the standard Fumimura tale, making friends and foes and getting adored by an underaged highschool girl, that is viciously protected by her grandmother. Doesn't matter much to our hero since there are enough other f**kable dames around for the time being. Taking the "all is fair in love and war" to new levels. People get killed, women get raped, fingers (and whole arms) get cut. Pulpy gangster tale. Something for between lunch and dinner.

Art     
****

Story     
?

Violence
****

Sex
***


z tej stronki: http://www.ryoichi-ikegami.com/mrtokai/tokai/scansrike.htm [sa tez skany kilku pierwszych stron, po jponsku niestety].


imo moze byc ciekawe, pierwszy tom zakupie na pewno.

acha, tomów na pewno jest ponad 10. animenewsnetwork informuje, ze 17. ;)
size=10]the eye of man hath not heard
the ear man hath not seen
man's hand is not able to taste
his tongue to concieve
nor his heart to report
what my dream was[/size]

Offline Gashu

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2005, 08:29:55 pm »
"Heat" chyba już się ukazał. Miał ktoś już toto w łapkach? Dobra ta, "pierwsza w Polsce manga dla dorosłych" ?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Gilbaert

  • Gość
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2005, 11:02:05 pm »
Cytuj
"pierwsza w Polsce manga dla dorosłych" ?

pierwsza? Tak wydawnictwo napisało?
hmm
a Hiroszima to to co było?

Offline Beryl

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2005, 05:54:23 am »
Hiroshima - ta bajeczka dla pięciolatków? Tak samo jak Jeż i Eden...^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Gashu

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2005, 06:52:45 am »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
"pierwsza w Polsce manga dla dorosłych" ?

pierwsza? Tak wydawnictwo napisało?


Yup  8)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Gilbaert

  • Gość
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2005, 11:05:28 am »
nie ma to jak chwytliwy slogan  :lol:

Offline 4-staczterdzieściicztery

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2005, 06:36:08 pm »
"Heat" w skrócie: twardziel co nie kłania się nikomu, o niepowstrzymanej chuci, dąży do efektownego samobójstwa. Razem ze swoimi ludźmi zdążył już wkurzyć Chińczyków i najpotężniejszą organizację mafijną w okolicy.
Idealny komiks dla feministek, wszystkie kobiety ( z wyjątkiem dwóch: staruszki i uczennicy ) są przedstawione jako obiekt seksualny lub szantażu ( a zawyczaj jedno i drugie ).
Ja mam mieszane uczucia.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline graves

Adult Manga Komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2005, 10:04:37 am »
Wyszedł wreszcie Heat - i jak dowiadujemy się z okładki powstał przy okazji nowy odłamik mang JPF - Adult Manga Komiks JPF.

Faktycznie jest w nim trochę "golizny" - dlatego na okładce (co prawda drobnym drukiem i pod nr indexu) jest napis "tylko dla dorosłych".

Jedno co mi się podoba - to bardzo ładne zafoliowanie albumiku, aby mi sprzedawcy w nim nie gmerali z niezdrowym podnieceniem ;)

O treści na razie nic nie powiem, muszę go najpierw przeczytać :roll:

Edit:
Przeczytałem.
Rysunki są takie - jakie właśnie lubię w mandze :roll: (poza tym lubię mangi Ikegami - wiecie, że nawet popełnił Spider-mana mangę  :lol: ).
Treść: Młody gniewny, niepodporządkowujący się żadnym regułom starego porządku, razem z ludźmi, którym odpowiada takie życie - buduje pomału swoje królestwo :roll:
Nie jest to może zbyt oryginalne, ale zaciekawiło mnie na tyle, że czekam już na nową część - wg zapowiedzi kontynuacja 5 sierpnia :roll:
W sumie ciekawie się to zapowiada - intryguje mnie jak autor będzie lawirował, aby główny bohater nie skończył szybko z kulką w czole :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mangowiczka

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2005, 06:14:14 pm »
Cytat: "Gash"
"pierwsza w Polsce manga dla dorosłych" ?

Chm...nie powiedziałaby pierwsza...A co z Hellsingiem albo Eden?? :?:
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2005, 11:15:38 am »
Cytat: "mangowiczka"
Cytat: "Gash"
"pierwsza w Polsce manga dla dorosłych" ?

Chm...nie powiedziałaby pierwsza...A co z Hellsingiem albo Eden?? :?:

Hm, można powiedzieć - jeżeli mówimy o JPF i nie dotykamy wydań albumowych :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2005, 05:51:29 pm »
bardzo dobra pozycja!
rysunki są czytelne i realistyczne, fabuła ostra, ale trzymająca poziom porządnego sensacyjnego czytadła - warte polecenia

Offline Kowal^

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2005, 09:56:02 pm »
Ogolnie fajnie sie czyta takie japonskie SinCity. Zastrzezenie mam tylko do scen erotycznych wygladaja głupawo i jakby były na siłe. Brak polotu jak ktos ma watpliwosci to polecam zobaczyc jak to było zrobione w "M" Katsury dla mnie to mistrzostwo w operowaniu takimi scenkami przy zachowaniu dobrego gustu (Klik przy tym to diskopolo). No i facjaty gosci głowni bohaterowi wygladaja na boysband a nie na gangsterow ale to bolaczka wszystkich mang ale te słodkie usta wygladaja z lekka ciotowato i draznia po chwili tym bardziej ze kadrowanie jest wyjatkowo monotonne i brak dynamiki z ktorej słyna japonskie komixy. Poczekam z werdyktem na dalsze albumy.

Offline kingquest

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2005, 12:18:02 pm »
W związku z tym, że zaczynam interesować się mangami. Zakupiłem pierwszy tom Heat.
Piierwsze wrażenie po przeglądnięciu całkiem pozytywne.
JeDnAk przeczytam to wypowiem się dokładniej.

EDIT:
Sorki że jedno pod drugim.

Przeczytałem ten komiks. W sumie jest on całkiem niezły. Rysunki są bardzo dobre. Scenariusz nienajgorszy. Ogólnie komiks ma jakiś swój klimat. Jednak   jedna rzecz jest raczej nierealna. Przecież ten Karasawa po tym jak namieszał nie miał racji bytu. To chyba niemożliwe, żeby w świecie mafii i brudnych interesów ogromna organizacja mafijna nie mogła zlikwidować jakiegoś "chłystka". No bo przecież ten Kasurawa nie miał za bardzo zaplecza ani nic. Z kilkoma ochroniarzami chodził po całym mieście. Przecież bez problemu można było go zlikwidować.No ale pomijając to komiks nawet mi się spodobaŁ. I Z ciekawości kupię drugi tom.