Autor Wątek: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman  (Przeczytany 42853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Crying Freeman
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2006, 09:43:11 pm »
Cytuj
"Japończyk, który został mordercą chińskiej mafii "Hundred Eight Dragon".Jego pseudonim to Crying Freeman. Dlaczego po każdym zabójstwie po jego polikach spływają łzy? Za tym dziwnym pytaniem kryje się zdumiewająca i mroczna historia młodego mężczyzny o imieniu Yo i pięknej kobiety - Emu.
Przed Wami kolejny przebój mistrza "poważnej kreski" - Ryoichi'ego Ikegami, którego styl mieliście okazję poznać podczas lektury innego jego przeboju - mangi "Heat", która ukazała się niedawno nakładem naszego wydawnictwa. "Crying Freeman" znany jest także z wyświetlanego w telewizji filmu "Wybrany", będącego adaptacją tej mangi!

Mistyczny świat chińskiej mafii i japońskiej jakuzy, w którym przede wszystkim stawiana jest lojalność do zwierzchników. Wojny gangów i pojedynki zabójców oraz uczucie wyrastające na tym nieprzyjaznym gruncie, to główne atuty tej opowieści! Przemoc i seks, miłość i śmierć - po prostu kawał dobrej sensacji!"


no i tak się mi zapytać zachaiło się:
czy to dobry komiks ??
film był całkiem, całkiem, lubie takie klimaty i dodatkowo sam teraz robię komiks, coś w tym stylu i ogólnie sama zapowiedź wydaje się fajna,
tylko, że akurat jakoś w zyciu do mangi szczęścia nie miałem i wszystko co wpadało mi ręcę to crap był straszny (prócz Akiry, no i może Vagabond ujdzie w tłoku, ale duzym tłoku :))
i tak się zastanawiam czy Crying Freeman jest dobry, znaczy dobrze opowiedziany, dobrze napisany i narysowany, bo co do samej fabuły to pewnie rzecz gustu, ale czy jest to komiks, który może się nadawać dla kogoś, kto nie lubi ogólnie mangi ?? i tak w ogóle jakie Wy macie odczucia i czy polecaci, czy nie :)

pozdrawiam
eM

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2006, 10:05:36 pm »
W filmie było wprowadzonych sporo zmian w stosunku do mangi.
Jesli chodzi o fabułę, to tak jak piszesz - kwestia gustu. Co do grafiki, to bardzo lubię kreskę Ikegamiego ale niestety ma on tendencję do rysowania kilku określonych typów i to widać także w Crying Freeman'ie (mozna odnieść wrażenie, że spotykasz postacie znane z innych jego mang).
Komiks sensacyjny o niezbyt odkrywczej fabule, ale jesli ktos lubi mafijne klimaty to powinien mu się spodobać. Proponuje kupić pierwszy tom i wybadać czy komiks jest wart dalszego czytania.

Offline Qraq

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2006, 12:23:32 am »
Miałem kiedys skany i mnie nie porwał. "Coś jak Heat" - tak bym to określił

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 08, 2006, 08:10:50 am »
Wygląda na podobne do Heat - więc kupuję :) To jest kreska, którą lubię w mandze  8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2006, 09:08:51 am »
Cytat: "graves"
Wygląda na podobne do Heat - więc kupuję :)


to powiedzta cosik o tym Heat troszke tez....

:)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2006, 12:20:04 pm »
"Crying Freeman" biorę w ciemno, bo "Heat" mnie powalił

empro -
http://www.kazet.bial.pl/2005_03/r_heat1.htm - a kolejne tomiki mają również bardzo dobrze poprowadzoną akcję (mniej w nich tak odważnych scen, co w pierwszym); jednym słowem, świetnie się to czyta - dla miłośników ostrzejszych gangsterskich historii to pozycja wskazana :)

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2006, 02:27:55 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "graves"
Wygląda na podobne do Heat - więc kupuję :)


to powiedzta cosik o tym Heat troszke tez....

:)

Tutaj jest cały temat.

Edit.
Tematy połaczone pod szyldem Adult Manga Komiks ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2006, 07:15:23 pm »
Czwarty tom za mną 8)
Robi się naprawdę ciekawie. Buronsonowi nie brakuje pomysłów i krok po kroczku odsłania nam przeszłośc "żurawia". W końcu wreszcie możemy również poznać zamiary i plany Karasawy. Nie wydaje się już zmierzać do nikąd i to, że jedynym jego celem jest wkurzyć jak największą liczbę mafiosów. Teraz już widać jego cel i konkretne środki jakimi zmierza do jego osiągnięcia. Całość opowiadania zaczyna nabierać rumieńców.
Naprawdę nie mogę się doczekać tomu 5. Bardzo dobry scenariusz i rewelacyjnie do niego dopasowane rysunki. :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dreadorus Maximus

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2006, 10:12:57 pm »
Mnie HEAT zniechęcił. Od "mangi dla dorosłych" spodziewałem się czegoś więcej niż faceta z dziarą na plecach i wielką palą co mu zawsze stoi. Chyba za dorosły jestem do takiej mangi dla dorosłych  ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2006, 11:34:53 pm »
A w Twoim ulubionym Edenie jest dzieciak, który jest mały, nie ma dziary i tez ma "wielką pałe co mu zawsze stoi" ;)
Heat to miała być manga sensacyjna i taka jest. Nikt po niej nie oczekuje głębokich przemyśleń filozoficznych.

Robert Zaręba

  • Gość
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2006, 12:32:50 am »
Na koniec "Żuraw" okaże się gliną i cały czar pryśnie.

Offline Dreadorus Maximus

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2006, 07:36:29 am »
W moim ulubionym Edenie dzieciakowi nie zawsze stoi (w jednym tylko tomie są pokazane sceny z jego udzialem), nie tylko rucha i strzela, lecz robi także wiele innych, często głupich rzeczy.
Ja miałem wrażenie, że sensacja zgubia się gdzieś między jednym a drugim stosunkiem. Widocznie oczekuję troszkę więcej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Domin_kato

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2006, 02:37:48 pm »
Crying Freeman po 1 tomie podoba m isie bardziej niz Heat czekam na 5 Heata moze zmienie zdanie bo z tomu na tom coraz lepsze

Offline Marius Magnus

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2006, 05:02:05 pm »
No to się piątego tomu "Heat" na razie nie doczekasz (Szanowni Czytelnicy! Z powodów proceduralnych musimy wstrzymać na czas nieokreślony (mamy nadzieję, iż jak najkrótszy) sprzedaż tytułu "Heat" - począwszy od tomu 5, kórego premiera miała nastąpić za kilka dni. Pozycja ta zostaje zawieszona - strona JPF). Komiks ten, tak nawiasem mowiac, po pierwszym tomie kompletnie mi nie podszedł i, jeśli niebo nie zwali mi się na głowę, po dalsze nie sięgnę.

A CF czyta się sympatycznie, choć zbyt cukierkowe wydaje mi się, jak na komiks o płatnym mordercy.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2006, 02:15:10 pm »
informacja o wstrzymaniu 'Heata' mnie zdziwiła/zasmuciła
ciekawe jakie były powody decyzji JPFu - seria liczy sobie niewiele tomów, o ile się nie mylę i właściwie zbilżała się ku końcowi, a tu takie coś...
szkoda