Autor Wątek: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman  (Przeczytany 42764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 21, 2009, 02:22:27 pm »
Ostatnio przeczytałem ostatni wydany (na razie) tom Heat i 4-7 tomiki Crying Freemana.
CF - jest niezły, ale ostatni tom Heat mnie bardziej zaciekawił.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:30:34 pm »
Niestety kolejny Heat dopiero we wrześniu.....być może dlatego, że dopiero "tworzy się".....
Nocy Matko Dnia

Offline Dembol_

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:07:34 am »
Nie tyle tworzy się co się słabo sprzedaje, a i pewnie licencję trzeba było przedłużyć czy coś.
Oryginał jest zakończony i ma 17 tomów.

Offline Raf Fariszta

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 22, 2009, 08:04:10 am »
Nie tyle tworzy się co się słabo sprzedaje, a i pewnie licencję trzeba było przedłużyć czy coś.
Oryginał jest zakończony i ma 17 tomów.
Dzięki. Nie chciało mi się samemu sprawdzić jak to jest w Japonii.
Nocy Matko Dnia

Offline graves

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2009, 05:04:57 pm »
Przeczytałem wczoraj Heat 7 i Crying Freemana 8-10 :)

No cóż... Heat czytało mi się nawet dobrze. Niezłe bajki, ale nawet ciekawi co jeszcze może się tam wydarzyć.
CR - to już jednak po 10 tomach czytam jak Naruto, aby przeczytac, bo skoro zacząłem... :)
CR - kosi ludzi jak ponury żniwiarz, zawsze niesamowicie się przy tym narażając (szczytem było pokrycie ciała cementem, aby wyjść cało z "miotłowego" miotacza płomieni). Mimo, to 10 tom był całkiem niezły. 8 i 9 przyczytałem, zapomniałem. Cała gama nagich "wykastrowanych" ciał pokrytych tatuażami. W tej mandze wszyscy zrzucają odzież jak tylko scenariusz pozwala lub nawet wtedy kiedy nie ma to zupełnie usadanienia :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 09, 2010, 02:02:08 pm »
Łyknąłem 2000 stron "Crying Freemana".
Dziwna to manga. Czyta się ją dobrze, momentami jest bardzo wciągająca, ale ten campowy nawias, to ocieranie się o monstrualną groteskowość i szczerzenie do niskich instynktów, powodowało, że raz na pewien czas baraniałem w trakcie lektury. Do tego seria powstawała w latach 80. i założę się, że wchodziła w dialog z innymi tytułami, które wydawano wtedy na rynku japońskim.
Ostatni tom, jak na ironię, jest najlepszy.

Osobną sprawą jest jakość plansz w polskim wydaniu. Wiem, że te gorzej sprzedające się serie JPF drukuje na innej zasadzie, wykorzystując jakąś cyfrową drukarkę czy coś w tym stylu. Zresztą Japończycy musieli chyba dać na to specjalną zgodę. No i super – dzięki temu polscy czytelnicy mogą skompletować wszystkie tomy. Ale skutek tego wyjątkowego drukowania jest taki, że nasycenie czerni jest niemożebne, często negatywnie wpływając na czytelność kadrów. 

Offline Raf Fariszta

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 18, 2010, 11:02:13 am »
Ostatnie dwa Heaty (11 -12) są niestety słabiutkie.....
Spoiler: pokaż
nagle całej dzielnicy zagraża jakiś chłopaczek???? :roll:
....nie trzyma się to kupy....autorzy krecą się za własnym ogonem.....proces opanowywania dzielnicy był o wiele ciekawszy...
 
(szczytem było pokrycie ciała cementem, aby wyjść cało z "miotłowego" miotacza płomieni).
Postać zabójcy używającego ten profesjonalny sprzęt też budziła.....wesołość :wink: 
Nocy Matko Dnia

Offline graves

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 27, 2011, 08:55:13 pm »
Przeczytałem właśnie 13 i 14 tom HEAT.
I trzeba powiedzieć, że o ile od kilku tomów zaczynało już być nudno - wciąż "honor". "walka o wszystko" i dośc dziwne zagrania Karasawy, zupełnie nie wiadomo z jakiego powodu takie, a nie inne - o tyle tom 13 przynosi nie lada przełom.
 
A mianowicie cała akcja przenosi się 5 lat do przodu, gdzie "Kabuki cho" jest już zupełnie innym miejscem i kto inny stoi na straży tej dzielnicy. Przybywa jednak Karasawa, aby znowu zamieszać nieco w tym wszystkim. Teraz jest już starszy i mniej cofający się przed ostatecznymi rozwiązaniami...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:12:10 pm »
No to mamy serie już za sobą. Ostatni tom wydany.
W sumie to dobrze,że już koniec, bo już czułem pewne "zmęczenie materiału". Trzeba być chyba mieszkańcem wschodu, aby zrozumieć pojęcie "honoru", który za każdym razem oznacza zupełnie co innego, nieczęsto w wykluczający się sposób. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything