trawa

Autor Wątek: Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman  (Przeczytany 42224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2006, 04:06:51 pm »
Wielka szkoda. Mam andzieję, że wkrótce ukaże się 5 tom i reszta. :roll:
Ten komiks z tomu na tom był ciekawszy. Dobrze, że po pierwszym tomie, który mi tak średnio podszedł sięgnąłem po dalsze. 8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2006, 05:16:12 pm »
Cytat: "Tiall"
informacja o wstrzymaniu 'Heata' mnie zdziwiła/zasmuciła
ciekawe jakie były powody decyzji JPFu - seria liczy sobie niewiele tomów, o ile się nie mylę i właściwie zbilżała się ku końcowi, a tu takie coś...
szkoda


Heat liczy co najmniej 20 tomów (tom 20 wydany w styczniu 2005). Nie wiem czy powstały kolejne. Ci, którzy polegali tylko na polskiej wersji dużo stracą.

JPF z tym tytułem akurat nie trafił w rynek. Nie jest to tak sztandarowy tytuł jak Akira, którą każdy chce mieć. Ikegami ze względu na swoją charakterystyczną i nazwijmy to "mało mangową" kreskę oraz scenarzystów z którymi wspołpracuje jest mało znany i ceniony wśród fanów mangi.
Podejrzewam, że Crying Freeman podzieli los Heat'a.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2006, 12:36:14 pm »
W "Heat" i "Crying Freeman" rysunki Ikegamiego nawet mi odpowiadają, to scenariusze mi przeszkadzają.
W "CF" na razie jest rozbiegówka, więc jeszcze się powstrzymam z ocenami (  na tą chwilę średnio mi to podchodzi), może coś z tego będzie. Pojawia sie tu ciekawe wyjaśnienie pochodzenia słowa "mafia" jako akronimu - Morte Alla Francia Italia Anelia ( śmierć Francji, to krzyk Włoch ).
Pierwszy tom "Heata" nie przypadł mi do gustu, potem do trzeciego tomu było coraz lepiej i czwarty znowu mnie rozczarował. Cały problem polega na tym, iż irytuje mnie niezmiernie Karasawa (chętnie już dawno widziałbym go w trumnie  ), im więcej o nim tym mniej mi to odpowiada. Za to rozgrywki między szefami Sanno-Kai, były dość interesujące.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kriss

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:14:30 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Pojawia sie tu ciekawe wyjaśnienie pochodzenia słowa "mafia" jako akronimu - Morte Alla Francia Italia Anelia ( śmierć Francji, to krzyk Włoch ).


Z tego co ja wiem, to jest zgodne z prawdą.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Frigmo

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2006, 03:46:11 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
W "Heat" i "Crying Freeman" rysunki Ikegamiego nawet mi odpowiadają, to scenariusze mi przeszkadzają.


Z tym że w CF scenariusz przeszkadza mi bardziej i to na tyle że drugiego tomu nie przeczytam na pewno. Mam wrażenie że CF powstał na zasadzie takiego formatu: dużo przemocy, trochę seksu, psychika bohaterów na poziomie 12 letniich dzieci + przeszkadzająca policja. I pewnie paru czytelników się znajdzie.

Już lepszy był Heat, bo to taki Ojciech Chrzestny tyle że w wersji azjayckiej i z nadmierną pompą.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2006, 01:35:21 am »
Cytat: "Kriss"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Pojawia sie tu ciekawe wyjaśnienie pochodzenia słowa "mafia" jako akronimu - Morte Alla Francia Italia Anelia ( śmierć Francji, to krzyk Włoch ).


Z tego co ja wiem, to jest zgodne z prawdą.

To jedno z możliwych wyjaśnień, spotkałem się z innym, w którym termin "mafia" jest skojarzony z sycylijskim słowem "mafiusu" ( na angielski to będzię beautiful , cool ). Zaczęło się od sztuki "I mafiusi di la Vicaria" (''The Beautiful (people) of Vicaria''), traktującej o sycylijskich gangach. Ludzie zaczęli kojarzyć tytuł sztuki z gangami i tak nazwa się przyjęła.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline c14

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 30, 2006, 12:28:04 pm »
czy ktoś orientuje się, kiedy pojawi się Crying Freeman 2? zapowiadali go niedawno na październik i nie ma.

Offline Lavamancer

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 03, 2006, 05:40:45 pm »
Cytat: "c14"
czy ktoś orientuje się, kiedy pojawi się Crying Freeman 2? zapowiadali go niedawno na październik i nie ma.

Od poniedziałku będzie dostępny w sklepiku JPFu.

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2007, 08:54:45 pm »
Czas troche odświerzyć ten temat.

Wczoraj przeczytałem Crying Freemana 2 i Heat 5.
Drug tom CF to w 75% komiks o tym jak Cf został CF i dlaczego płacze, czyli wyjaśnione wszystko od podstaw.
Szczerze mówiąc zdziwiło mnie tak szybkie przedstawienie (już w drugim tomie) początków tej postaci. Po Kazuo Koike (tworcy Lone Wolfa) spodziewałem się sie nieco wolniej odkrywającej się fabuły. Ogólnie jednak jest nieźle (chociaż przestawianie nago 99 letniej babci, nawet tak dobrze się trzymającej, to przesada ;) ).
Co do Heata - to w piątym tomie mamy to samo co w 3 i 4. Historia się nadal rozwija, dochodzą nowe postaci i wątki... I cały czas się zastanawiasz dlaczego mafia tak się cacka z głównym bohaterem.
Co do rysownika - to Ryoichi Ikegami zdumiewa mnie swoją kreską niesamowicie. Jest świetny szczególnie do tego typu postaci.
Ten rysownik zdumiewa mnie do tego stopnia, że poszukałem w sieci nieco info o nim.
Jego dorobel jest ciekawy (Szczególnie zdumiał mnie Spider-man manga).

Poza tym mam nadzieję, że JPF wytrwa jednak z wydawaniem jego mang. Heat ma teraz 17 tomów, a CF - 7.
Chciałbym poznać inne mangi tego rysownika jak: Sanctuary i Strain lub Samurai Crusaider.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2007, 09:00:47 pm »
Czas troche odświerzyć ten temat.

Wczoraj przeczytałem Crying Freemana 2 i Heat 5.
Drug tom CF to w 75% komiks o tym jak Cf został CF i dlaczego płacze, czyli wyjaśnione wszystko od podstaw.
Szczerze mówiąc zdziwiło mnie tak szybkie przedstawienie (już w drugim tomie) początków tej postaci. Po Kazuo Koike (tworcy Lone Wolfa) spodziewałem się sie nieco wolniej odkrywającej się fabuły. Ogólnie jednak jest nieźle (chociaż przestawianie nago 99 letniej babci, nawet tak dobrze się trzymającej, to przesada ;) ).
Co do Heata - to w piątym tomie mamy to samo co w 3 i 4. Historia się nadal rozwija, dochodzą nowe postaci i wątki... I cały czas się zastanawiasz dlaczego mafia tak się cacka z głównym bohaterem.
Co do rysownika - to Ryoichi Ikegami zdumiewa mnie swoją kreską niesamowicie. Jest świetny szczególnie do tego typu postaci.
Ten rysownik zdumiewa mnie do tego stopnia, że poszukałem w sieci nieco info o nim.
Jego dorobel jest ciekawy (Szczególnie zdumiał mnie Spider-man manga).

Poza tym mam nadzieję, że JPF wytrwa jednak z wydawaniem jego mang. Heat ma teraz 17 tomów, a CF - 7.
Chciałbym poznać inne mangi tego rysownika jak: Sanctuary i Strain lub Samurai Crusaider.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kas1

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 01, 2007, 08:23:20 am »
Mam nadzieje, że na następny tom Heat nie trzeba będzie czekać tak długo jak na piątkę.

Nakład mang został chyba zmniejszony lub dystrtybucja "siadła". Poprzednie cztery tomy Heat były dostępne w salonikach prasowych, natomiast piątki do tej pory nie udało mi się nigdzie kupić. Pozostał tylko internet.

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2007, 09:25:53 am »
Cytat: "kas1"
Nakład mang został chyba zmniejszony lub dystrtybucja "siadła". Poprzednie cztery tomy Heat były dostępne w salonikach prasowych, natomiast piątki do tej pory nie udało mi się nigdzie kupić. Pozostał tylko internet.

Co ciekawe na 5 jest data "marzec 2006" a na CF "maj 2006" - czyli wtedy co pierwotnie miało się ukazać. Czyli wydrukowane w terminie, a przez przenosiny JPF nie zdążył tego rozdystrybuować :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2007, 09:58:27 pm »
Przeczytałem przed chwilą 3 tomik CF i musze przyznać, że jest nieźle.
Znacznie lepsza seria od Heata. Trochę męczy to, że Freeman nie ma sobie równych i jak Superman jest niepokonany, ale całośc prezentuje się bardzo fajnie i dobrze się to czyta... i ogląda.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:32:04 pm »
A wobec tego Lone Wolf Cie nie denerwuje?
 :roll:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Adult Manga Komiks - Heat/Crying Freeman
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:06:40 pm »
Cytat: "xionc"
A wobec tego Lone Wolf Cie nie denerwuje?
 :roll:

Lone Wolf jest jak baśń o drodze samuraja... W pojedynkach zawsze niezwyciężony, jednak w jednym z ostatnich tomów (wydanych w Polsce) jest bardzo bliski śmierci i gdyby nie syn to niewiele brakowało...

Ten komiks dzieje się współcześnie i tutaj to nieco mi nie pasuje. Nieznaczy to jednak, że z przyjemnością nie sięgnę po kolejne tomy CF i Heata (jeśli zostaną wydane).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything