trawa

Autor Wątek: "THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka  (Przeczytany 43083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sid

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 23, 2003, 02:34:35 pm »
O ile pamiętam, to komiksy TM Semic/Fun Media leżały w kioskach do ukazania się kolejnego numeru. Taki stan utrzymywał się przez ostatnie 13 lat (prawie), więc to chyba normalne.
History Abhors a Paradox"

Offline Macias

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 23, 2003, 09:06:31 pm »
nie o lezenei mi chodzi,tylko o to,ze ilosc tych komiksow od przywiezienia, jest niewiele mniejsza teraz.czyli sprzedaz jest mocno taka sobie

Offline Malakai

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 23, 2003, 09:48:02 pm »
Wydaje mi się, że czasy komiksów kioskowych bezpowrotnie się skończyły. Dzisiejsze dzieciaki i młodzież mają Internet, gry komputerowe i mnóstwo kanałów telewizyjnych (łatwiej jest obejrzeć DragonBalla w TV niż czytać go od tyłu i to w wersji b&w).
Czytanie komiksów nie sprawia im takiej frajdy jak nam kilkanaście lat temu, myślę, więc, że odbiorców należy szukać raczej wśród starszych czytelników. Dlatego też lepszym pomysłem byłoby wydawanie komiksów w wersji albumowej dostępnej w księgarniach i Epikach jak robi to na przykład Mandragora.

Offline pookie

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 23, 2003, 10:03:52 pm »
Cytat: "Macias"
nie o lezenei mi chodzi,tylko o to,ze ilosc tych komiksow od przywiezienia, jest niewiele mniejsza teraz.czyli sprzedaz jest mocno taka sobie


Nie no masz rację Macias. W ogóle to kupmy już trumnę, żałobne wieńce i wykopmy przytulny dołek dla FM.
 for Pookie

Offline Macias

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 23, 2003, 10:06:03 pm »
Cytat: "Malakai"
Wydaje mi się, że czasy komiksów kioskowych bezpowrotnie się skończyły. Dzisiejsze dzieciaki i młodzież mają Internet, gry komputerowe i mnóstwo kanałów telewizyjnych (łatwiej jest obejrzeć DragonBalla w TV niż czytać go od tyłu i to w wersji b&w).
Czytanie komiksów nie sprawia im takiej frajdy jak nam kilkanaście lat temu, myślę, więc, że odbiorców należy szukać raczej wśród starszych czytelników. Dlatego też lepszym pomysłem byłoby wydawanie komiksów w wersji albumowej dostępnej w księgarniach i Epikach jak robi to na przykład Mandragora.
masz calkowita racje Malakai.na zachodzie ogladanie serialu, rowna sie kupowaniu komixow,figurek itd. u nas tego nie ma.bo po co kupic komix, jak za darmo to samo jest w tv?ech...dzieciaki nie beda kupowac komixow,bo to dla "gowniarzy i kiepszczakow".a w ogole to witam ziomka z forum wraka!

Offline Macias

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 23, 2003, 10:09:02 pm »
Cytat: "pookie"
Cytat: "Macias"
nie o lezenei mi chodzi,tylko o to,ze ilosc tych komiksow od przywiezienia, jest niewiele mniejsza teraz.czyli sprzedaz jest mocno taka sobie


Nie no masz rację Macias. W ogóle to kupmy już trumnę, żałobne wieńce i wykopmy przytulny dołek dla FM.
a zebys sie nie zdziwil pookie!stary,ja bede szedl i niosl trumne jako pierwszy, bo zalezy mi na fm i ich komixach, ale faktu to nie zmienia.przejdz sie po kioskach i empikach.zobaczysz,ze sprzedaz pozycji fm marnie idzie

Offline Killah

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 23, 2003, 10:24:16 pm »
Prawde mówiąc, sytuacja w której komiksy pojawiają się na rynku jedynie w formie albumu, co 2-3 miechy, bylaby (jest?) mocno nieciekawa. Czasy kiedy to n-pozycji leży w kiosku co miesiąc to chyba odległa przeszłość...

Smutne jest to, że nasze hobby nie znajduje uznania u młodszego pokolenia. Wchodząc do Empiku, raczej nie uświadczy sie dzieciaka stojącego przy pólce z komiksami w księgarni. Nie jest to jednak zjawisko mające miejsce jedynie w naszym kraju - według tego, co mówią choćby szefowie Marvela, taka pozycja jak np. "X-Factor" vol.1, zawieszona w 1997 r., sprzedawała się LEPIEJ niż najlepszy komiks Marvela wydawany obecnie. Jednak sami jesteśmy sobie winni. Przez tyle lat ukazało się tyle bezwartościowego materiału, że komiks jest postrzegany jako coś żałosnego...
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline pookie

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 23, 2003, 10:28:52 pm »
Wiecie co ? Ja to Was momentami nie rozumiem. Czasami mam wrażenie, że jestem jedną z niewielu osób na forum, która pamięta jakim świętem było dorwanie Thorgala z Orbity, nowy "Komiks" w Ruchu, czy szok towarzyszący pojawieniu się zeszytów ze Spidey'em i Frankiem. Teraz półki w księgarniach, empikach uginają się od komiksów. Mamy kilkanaście premier miesięcznie. A Wy co ? A Wy narzekacie... Piętnujmy kiepskie tłumaczenia, rozpaczajmy nad lichymi wydaniami, debatujmy nad doborem pozycji, ale do ciężkiej cholery, bez przesady ! Kiedy NR pojawił się na forum, prześcigaliście się w pochlebstwach, pytaniach, życzeniach powodzenia; pisaliście - "wreszcie jakiś wydawca traktuje nas poważnie" ... Minęło trochę czasu i wieszczycie FM rychłą śmierć. Jasne, przecież dysponujecie wynikami sprzedaży, znacie nakłady, progi opłacalności, koszty produkcji. "Mandragora chyli się w stronę bankructwa - naobiecywali, a teraz lipa". Co z tego, że wprowadzili do Polski: kulki, Transa, Midnight Nation, Pielgrzyma. A jak już jakieś zapowiedzi uda się zdobyć, to "dlaczego ten temat jest przyklejony?".
Każdy z nas ma masę pomysłów na nowe serie, ale ilu z nas stać na kupowanie wszystkiego ? Brak grzbietu, literówki, słabe kolory - to dyskwalifikuje najlepszy nawet komiks. Spróbujmy się cieszyć tym, co mamy, bo naprawdę może być gorzej.

Mam nadzieję, że mój post nikogo nie uraził; jeżeli tak, to z góry przepraszam.
 for Pookie

Offline Killah

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 23, 2003, 10:39:02 pm »
Ależ ja wcale nie narzekam na zaistniałą sytuację. Przeciwnie, widząc zapowiedzi i tyle wydanych już światowych klasyków cieszę się, jak głupi do księżyca. Życzę wydawcom jak najlepiej, jednakowoż wyrażam ubolewanie nad tym, żę tak niewiele jest nowych fanów komiksu. Wtedy i FM I Mandragora i Egmont miałyby lepsze życie i my, ponieważ za pieniążki młodych czytelników dostawalibyśmy coraz to nowsze i lepsze pozycje. Uważam, że i tak sytuacja komiksu, w porównaniu z tym, co było jeszcze dość niedawno, jest naprawdę niezła i patrząc na zapowiedzi na ten rok, można byc dobrej myśli co do przyszłośći komiksu w naszym 'piknym' kraju...
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline pookie

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 23, 2003, 10:43:53 pm »
Luz Killah, nie odnosiłem się bezpośrednio do Twojego postu. Zacząłem pisać, gdy go jeszcze nie było  :)  Zawarłem tam kilka spostrzeżeń, które nasunęły mi się podczas (już kilkumiesięcznego) funkcjonowania forum.
 for Pookie

Offline Killah

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 23, 2003, 10:50:13 pm »
Wiem, pookie, ale jednocześnie wydaje mi się, że tym postem oddałem to, co czuje większość z nas..a przynajmniej mam taką nadzieję. I tak wszystko rozstrzygnie życie.. i miejmy nadzieję, że na naszą korzyść.
Wydaje mi się, jednak, że wypuszczenie Spider-Mana na rynek, jako pierwszy  komiks 'kioskowy' nie było najlepszym pomysłem. Myślę, żę jednak więcej ludzi czeka choćby na "Ultimate X-Men" ( jak ktoś kogo znam, ale nie pokażę palcem  8) )
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline Macias

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 23, 2003, 10:57:36 pm »
pookie, ja nie narzekam na ogolna sytuacje,ktora jest dobra.ja narzekam na to,ze komix nie jest zbyt popularny w tym kraju.a los FM zalezy od " mas", a nie kilku zapalencow.bo polski rynek opiera sie w glownej mierze na zapalencach.i jak egmontowi,czy mandragorze to az tak bardzo nie szkodzi,to dla FM bedzie to, lub juz jest problem.zauwaz,ze na razie nie wyszlo nic z tytulow na marzec.w lutym tez byly opoznienia.tomb raider zdechl.w.g ciebie przesadzam?raczej nie.ale wiesz,ja z natury jestem realistycznym pesymista, wiec mnie nie przekonasz :D

Offline Macias

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 23, 2003, 11:04:03 pm »
sytuacja na rynku nie zmieni sie za bardzo, bo komix ma juz u nas pewien "grunt".ale zeby rynek sie rozwijal,trzeba wiecej nowych ludzi.a komixy kupuje ciagle ta sama "stara gwardia" ,a to nie jest dobre dla rozwoju rynku.dlatego tez czarno widze przyszlosc fm.
a do Killaha- w.g mnie spider-man byl dobrym tytulem na poczatek,ale mogli od razu puscic 48 stron w postaci-ultimate spiderman + team-up, albo ultimate spiderman + ult.xmen. ewentualnie wszystkie 3 serie po 24 strony,co miesiac.teraz to i tak tylko mozemy sobie popieprzyc.....

Offline mykupyku

"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 23, 2003, 11:53:24 pm »
w drugiej połowie roku do kiosków ruszy egmont z batmanami, zobaczymy

w sumie sprzedaz kioskowa polega na dotarciu na teren całej Polski do wielu mniejszych miast i miasteczek, i na tym ma polegać sukces

mam nadzieję, że FM nie kuleje finansowo i czytelnicy kupuja ich najnowsze tytuły

a Mandragora ma sie całkiem dobrze - fakt, wydaje mniej i nieco gorzej (zwłaszcza nowy Pilegrzym, gdzie jest wiele słabiej nasyconych stron), ale wydaje i nie zamierza przestyać, maja pomysły i nadal troche $
opyright by mykupyku

SAD

  • Gość
"THE AMAZING SPIDER-MAN" #1 zajawka
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 24, 2003, 07:22:18 pm »
Cytuj
Smutne jest to, że nasze hobby nie znajduje uznania u młodszego pokolenia. Wchodząc do Empiku, raczej nie uświadczy sie dzieciaka stojącego przy pólce z komiksami w księgarni.
A ile na tej półce leży komiksów nadających się dla dzieciaka?

 

anything