Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Record of Lodoss War

(1/3) > >>

graves:
Naczekało się to u mnie trochę na półce, zanim zechciałem to przeczytać :roll:
Ale już jestem po i szczerze mówiąc - podobało mi się.
Oglądałem anime i szczerze mówiąc po doświadczeniach jakie miałem z Slayers lub Cowboy Bebop - nie miałem wielkiej chęci na powtórkę :roll: (GTO - to chlubny wyjątek z tego co wyszło na naszym rynku - kiedy anime jest słabsze od pierwowzoru - z tego co oglądałem naturalnie).

The Grey Witch - czyli Szara Wiedźma, którą nam przedstawiło JPF jest całkiem zgrabną opowiąstką fantasy - zawierającą element wielkiej przygody, w której grupka przyjaciół (rycerz, kapłan, mag, elf-ka, krasnolud i złodziej) musza pokonywać przeszkody losu, aby niedopuścić do zniszcenia wszystkiego co jest im drogie.
Schemat znany i podobny choćby do Władcy Pierścieni - ale sprawdza się tutaj i można z przyjemnoscią zagłębić się w ten świat i jego problemy.
Opowieść jest zgrabnie ułożona i narysowana.
Trudno się do czegoś specjalnie przyczepić - ot taka niewymagająca i relaksująca historia. Polecam.

Mam nadzieję, że JPF pokusi się o wydanie jeszcze innych opowieści spod znaku "Record of Lodoss War" takich jak np:
The Lady of Pharis
Chronicles of the Heroic Knight
Deedlit's Tale
The Demon of Flame

bedetorenterektyk:
Ja przeczytałam tom 2 i 3 a 1 nie moge znaleźć :cry:  No ale manga jest fajna warto przeczytać.

Kisou:
Manga jest w porządku, ale moim zdaniem anime jest znacznie lepsze. Najchętniej widziałbym wydanie w Polsce powieści, na podstawie których powstała manga, ale to raczej nierealne.

Astaroth:
Zaiste ciekawy tytuł, choć mnie osobiście kreska wydała się kiepska. W porówniu z wymienioną wyżej serią Chronicles of the Heroic Knight, to jak niebo i ziemia. Nie mniej jest to pozycja z którą warto się zapoznać. Co do anime, przez które z resztą kupiłem całą serie, to nie wiem czy można od tak napisać, czy jest lepsze od mangi. Na pewno się różni klimatem i designem postaci. Chciałbym by hyper kupił serię TV, ktora stanowi kontynuację opowieści z Szarej Wiedźmy (jeśli chodzi o puszczane na Hyperze OAV, to druga połowa stanowi raczej swobodną adaptację wątku z mangi Chronicles of the Heroic Knight  i oglądajac serie tv należy odciąć sie od tego co sie widziało po wydarzeniach które kończą wydaną u nas mangę).

Hermiona:
Uwielbiam elfy i ta manga jest jedna z moich ulubionych! Świetnie narysowana, świetna fabuła poprostu super. :p  Sama napisałam pare opowiadań o tej tematyce i moze zabiore sie za narysowanie komiksu ale do tego daleka droga!!!!!!!!! ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej