trawa

Autor Wątek: Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.  (Przeczytany 3905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b_sk

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2005, 02:50:20 pm »
Jedyne słuszne tłumaczenie to drezyna i tyle.  :D
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline krecik_77

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2005, 02:54:26 pm »
albo "wypas bryka snotlinskich ziomuff"
Rzeczą królów jest chwała, a nie długi żywot"

Offline Helderhammer

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2005, 01:20:50 am »
Nie! Mam nadzieje ze tlumacze jesli pojda swierzoscia i humorem, to mimo wszystko nie zrobia tego zbytnie na czasie!! Nie wiem jak wy, ale kultura hip-hopu z ziomkami, zimami, wszystkimi tych ich elo, szczęść bo, i tak dalej to mam nadzieje ze nie bedzie!! (a ziomek to takie fajne slowo bylo w staropolszczyznie, a teraz mi sie juz nie podoba :?  )

Co do chopow..hmmm, juz nie lepiej chłopy? W koncu orki to chłopy jak dęby sa:D

Co do Tolkiena i tak dalej... Łazik to chyba niezbyt fajna nazwa, jak ja byłbym super herosem, wolalbym juz obiezyswiata:P lepiej sie kojarzy niz lazik, lazik to sie wlacza po trzecim piwie, i sie wtedy lazi do lazienki  :D

A zgadniecie co to "orkowa miotaczka" :P..... Ork lobba:P!!
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult!" - Luthor Huss

"For I am Mars, the god of war, and I will cut you down" - Sepultura "Orgasmatron"

Offline Vallarr

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2005, 08:39:43 am »
a nie "podręczny antygrawitator głazów" ?? :P
dla mnie tak Łazik jak i obiezyswiat brzmia tak samo bezsensownie ... bo i tak brzmialy po "angielskiemu" :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Ermidius_

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2005, 08:53:05 am »
pamietajcie jedna zecz co do tlumaczen :

"Gdy sa piekne nie sa wierne , a gdy wierne to nie piekna " :D:D (z czym wam to sie kojazy :D:D )


Offline b_sk

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2005, 09:38:46 am »
Cytat: "Ermidius_"
...(z czym wam to sie kojazy :D:D )

Z zajebiście dużą kalarepą. :P ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Kolas

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2005, 10:06:47 am »
Ale żeście się tego nurka uczepili... "Diver" jest rzeczownikiem od czasownika "to dive", a ten nie znaczy tylko nurkować, ale np. również pikować.

http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?qs=dive&tr=ang-auto&x=35&y=8

Offline bless

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2005, 10:35:33 am »
Cytat: "Kolas"
Ale żeście się tego nurka uczepili... "Diver" jest rzeczownikiem od czasownika "to dive", a ten nie znaczy tylko nurkować, ale np. również pikować.

http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?qs=dive&tr=ang-auto&x=35&y=8


Ale nurek zaglady brzmi jakos tak zgrabnie. Pasuje. A co nam po tym Twoim "pikowaniu"? Myslisz,  ze "pikowacz zaglady" byloby lepsze? A moze jeszcze lepiej - "PIKACZU ZAGLADY" ? :lol:
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline 5zyCh4

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2005, 10:47:05 am »
Cytat: "bless"
A moze jeszcze lepiej - "PIKACZU ZAGLADY" ?  :lol:


Jednym słowem LoL xD. Jak jeszcze w to pokemony zostaną wmieszane to fajna kashanka by wyszła  ;) .

A jak miałoby wyglądać tłumaczenie słowa "squig"?? Ja nie mam pojęcia xD  :D .
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Helderhammer

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2005, 10:56:03 am »
"Wierne nie są piękne, piękne nie są wierne" - kiedys napisalem to na drzwiach szaletu w akademiku, a po paru miesiacach dostalem za to od dziewczyny, ze niby ona jaka jest, bo jest mi wierna... :shock:   :D ale to taki maly off-topic:D

Co do "pikaczu zagłady", nie na ja bym tydzien sie z tego smial, gdybym zobaczyl pod tym podpis GW:D A jeszcze co do Łaaaa!!! Moze nie jest to takie zle tlumaczenie, o ile wezmiemy pod uwage, jak fajnie brzmi Wielkie Łaaaa!!

(ponoc pierwszy raz powiadziano to goblin, ktory opisywał przegrana bitwe z imperium, a bylo to tak, ze gigant dostal z dziala, przewrocil sie na wielkiego szamana - "Powiedz maguniu co to" - i "Szaman mial Wielkie a Łaaaa" ale w czasie historycznych zmian "a" wypadlo i zostalo tylko Wielkie Łaaaa  :D )
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult!" - Luthor Huss

"For I am Mars, the god of war, and I will cut you down" - Sepultura "Orgasmatron"

Offline Kolas

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2005, 04:16:48 pm »
Cytat: "bless"
Ale nurek zaglady brzmi jakos tak zgrabnie. Pasuje. A co nam po tym Twoim "pikowaniu"? Myslisz,  ze "pikowacz zaglady" byloby lepsze? A moze jeszcze lepiej - "PIKACZU ZAGLADY" ? :lol:

Pikowacz zagłady brzmi fatalnie. Nurek zagłady też jest beznadziejny. Chodziło mi tylko o to, że słowo "nurek" nie jest konieczne. Zależy jak podejdą do całego booka tłumacze. Może jakieś nawiązanie do wunderwaffe albo stukasów? ;)

Offline reynevan

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 28, 2005, 06:11:30 pm »
albo "ork rock lobba" to może być "ciepacz kamieni"
"shiny stuff"- jakby przetłumaczyli "błyskotki" :D

z tym spear chukkiem to będzie niezłe, zobaczymy. jak dotąd uśmiałem się tylko przy dark elfickim polskim ASASYNie :D :D
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline reynevan

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2005, 06:14:24 pm »
no i jeszcze nazwa itemu może być np.

KURBOG'S CURMUDGEONLY CLOBBERA :D :D

sam nie wiem co pod to podstawić :)
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline ghost666

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 28, 2005, 07:39:34 pm »
Najblizej oryginału bedzie "Mrucząca pała Kurboga" ;). Bo mniej-wiecej odpowiada to temu co jest w oryginalne
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Wielki90

Jak będzie wyglądać spolszczenie O&G? Uwagi itp.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 28, 2005, 08:58:10 pm »
Co do squigow to proponuje nie zmieniac tej nazwy, ale z przedmiotami to rzeczywiscie bedzie cyrk :D A jak przetlumaczyc Black Orki, bo czarne to takie dretwe, moze czarne chlopy :) , a rydwan z dzikami- Dziki Rydwan :?
To bedzie ciezki orzech do zgryzienia
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

 

anything