Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Dzisiejsza żywność.Czy aby napewno jest zdrowa i bezpieczna?

<< < (2/8) > >>

DarthDziq:
Weź pod uwagę że w 75% żywności rynkowej znajdziesz numery E. Część z nich to dodatki stabilizujące np skrobia. A statystycznie tanie wędliny na 1 kg zawierają ok 200 g mięsa, reszta to woda i fosforany :(. Poza tym peklowanie, czyli nadawanie mięsu tej różowej barwy jest szkodliwe bo związki te są rakotwórcze (nitrozohemoglobina). Nawet w niektórych wypadkach są duże pozostałości nawozów sztucznych w warzywach co jest szkodliwe. A z tym idzie skażenie wody. Jedyne produkty wolne od dodatków sztucznych to są wyrobyprzemysłu mleczarskiego

Sukul Ankhadu:
Dzisiejsza zywnosc nie jest zdrowa, dzisiejsza zywnosc jest rakotworcza, dzisiejsza zywnosc jest w wiekszosci sztuczna. Tylko zywnosc wyprodukowana w naturalny sposob jest zdrowa i bezpieczna.
Zgadzam sie z darthem, bo chociaz nie umie/nie chce wyjasnic dlaczego tak uwaza, to ja go rozumiem w 100% ;)

DarthDziq:
Odpowiedź jest prosta. zajmuję się technologią produkcji żywności z aspektem mleczarskim, dlatego lepiej nie mowic w swoim fachu o kruczkach aby było tanie i <censored> :). Ale wiadomo że to co tanie nie zawsze zdrowe. póki przepisów nie pozmieniają to nie będzie zdrowej żywności

Dinki:

--- Cytat: "DarthDziq" ---Weź pod uwagę że w 75% żywności rynkowej znajdziesz numery E. Część z nich to dodatki stabilizujące np skrobia.

--- Koniec cytatu ---


Ale większośc z nich nie jest szkodliwa . Dodawane w małych ilościach nie powodują znacznych skutków ubocznych. Jedank kiedy napój kosztuje 50 gr za 1.5 l i na etykiecie ma wszystkie dostępne E to wzbudza to moją niechęć i zaczynam lękać się o swoje zdrowie. Unikam także jedzenie czegoś co w moim ciele nie powinno być np: E171 czyli dwutlenku tytanu albo kwasufosforowego.


--- Cytat: "DarthDziq" ---
 A statystycznie tanie wędliny na 1 kg zawierają ok 200 g mięsa, reszta to woda i fosforany :(.

--- Koniec cytatu ---


O tym słyszałem, podobno są niespisane normy ilości wtłoczonej wody do wędlin :)


--- Cytat: "DarthDziq" ---
 Poza tym peklowanie, czyli nadawanie mięsu tej różowej barwy jest szkodliwe bo związki te są rakotwórcze (nitrozohemoglobina).

--- Koniec cytatu ---

O tym nie słyszałęm, masz może jakieś bliższe informacje na ten temat?


--- Cytat: "DarthDziq" ---
Nawet w niektórych wypadkach są duże pozostałości nawozów sztucznych w warzywach co jest szkodliwe.

--- Koniec cytatu ---

To już wina rolnika, która ma to gdzieś. Ważne żeby plony byłu duże i tanie. Czy ma w sobie kilka procent syfu to już inna sprawa.


--- Cytat: "DarthDziq" ---
 A z tym idzie skażenie wody. Jedyne produkty wolne od dodatków sztucznych to są wyrobyprzemysłu mleczarskiego
--- Koniec cytatu ---

To jakas reklama? :D

A co z np: E300-4, E325-7, E334-7? Bo takie chyba dodaje się do wyrobów mleczarskich.


--- Cytat: "DarthDziq" ---Odpowiedź jest prosta. zajmuję się technologią produkcji żywności z aspektem mleczarskim, dlatego lepiej nie mowic w swoim fachu o kruczkach aby było tanie i <censored> :). Ale wiadomo że to co tanie nie zawsze zdrowe. póki przepisów nie pozmieniają to nie będzie zdrowej żywności
--- Koniec cytatu ---


No powiedz nam jak to robicie :) Nie daj się prosić:)

Sajuuk':
Dzisiejsza żywność nie jest zdrowa?  :D IMO to, co teraz jemy jest nieporównywalnie lepsze niż np. to, co ludzie jedli w dziesiątym wieku n.e. Jakość żywności uległa znacznemu polepszeniu za sprawą wprowadzenia lodówek i środków przedłużających trwałość jedzenia. Konserwanty, bo o nich tutaj mowa, może nie wpływają na dłuższą metę dobrze na organizm, ale nie pozwalają żywności zbyt szybko się zepsuć. Dzięki temu produkcja tych produktów nie musi być aż tak wysoka, żeby wyrównać straty wynikające z utraty świeżosci przez jedzenie. A nikt nie chciał by jeść jedzenia, które po dwóch dniach staje się zielone? ;)


--- Cytuj ---Mam pytanie, ile jest kg miesa na kg kielbasy, jakie rodzaje żywności zawierają konserwanty. I czy to wychodzi na zdrowie czy nie?
--- Koniec cytatu ---


Btw, słyszałem, że kiełbasa jest często bogata w witaminę C. Dlaczego? Ponoć dodaje się ją by kiełbasa nie psuła się za szybko. Nie wiem ile w tym prawdy. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej