Autor Wątek: Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?  (Przeczytany 11988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2005, 03:00:09 pm »
Cytuj
Clayman_ - jestes mistrzem w odwracaniu kota ogonem. dyskusja z toba to droga przez meke.

nikt cie nie zmusza do dyskusji
meczysz sie?to sobie odpusc
Cytuj
jak opinie serwisow internetowych ciebie nie przekonuja, to powiedz przybnajmniej czyja opinia przemawia do ciebie?

kazda dobrze uargumentowana
Cytuj
argumentacja ma sens. tylko go nie uznajesz. uwazasz ze sens mialoby tylko przyznanie tobie racji? o nie nie

nie,argumentacja:film mnie nie smieszyl wiec to nie jest komedia nie ma sensu,o takiej wlasnie argumentacji mowa

mnie nie smieszy american pie ale jakos nie przekonuje wszystkich ze nie jest komedia bo mnie nie bawilo

Cytuj
Nie ma nic wspólnego z filmem gangsterskim ( do takich zazwyczaj zalicza się filmy o gangach i mafi), ani kryminału ( nie chodzi tu o prowadzenie śledztwa w sprawie morderstw) czy innych już przez Was wymienionych.

nie,poprawna kategoria juz raz padla:komedia kryminalna
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Igel

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2005, 03:01:32 pm »
kompletnie nie widze sensu w tej klotni. Co to za roznica jaki to gatunek?? Musicie wszystko na sile klasyfikowac??? dla jednych to komedia, a dla innych cos innego. na cholere tyle halasu o takie bzdety??

Offline Dereq

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 31, 2005, 03:28:47 pm »
Cytat: "Clayman_"
zaznacze ci interesujaca czesc
Cytuj
patrzac na serwisy filmowe jest to akcja. a wg mnie to nie wiem...kino gangsterskie?


teraz juz bardziej jest jasne czemu to zacytowalem?


przepraszam ze nie sformulowalem tego w nastepujacy sposob :

"patrzac na serwisy filmowe jesto film bedacy rowniez moim zdaniem kinem akcji choc wg rowni dobrze moglby byc..no nie wiem..kinem gangsterskim?"

i powtarzam za kino gansterskie juz przeprosilem.

Cytat: "Clayman_"
nie,argumentacja:film mnie nie smieszyl wiec to nie jest komedia nie ma sensu,o takiej wlasnie argumentacji mowa

mnie nie smieszy american pie ale jakos nie przekonuje wszystkich ze nie jest komedia bo mnie nie bawilo


nie napisalem czegos takiego ze komedia nie bedaca  smieszna lub nie trafiajaca w czyjes gusta moze byc inaczej klasyfikowana przez danego odbiorce. O11 smieszyl mnie w paru momentach (takze nie za dobrze pamietam ten film lecz na tyle dobrze zeby to wiedziec) lecz nie wylapalem tam wiecej zartow/gagow umieszczonych przez scenarzyste ktore do mnie nie trafily i wzbudzily dla niego usmiech politowania.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Qraq

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 31, 2005, 03:32:55 pm »
Cytat: "Clayman_"

Cytuj
jak opinie serwisow internetowych ciebie nie przekonuja, to powiedz przybnajmniej czyja opinia przemawia do ciebie?

kazda dobrze uargumentowana

czyli? konkretnie jakas moze? to juz z czystej ciekawosci bo znowu odwracasz koty.
Cytat: "Clayman_"

nie,argumentacja:film mnie nie smieszyl wiec to nie jest komedia nie ma sensu,o takiej wlasnie argumentacji mowa

a argumenty typu : film mnie smieszyl wiec to jest komedia sa juz ok?
edit: aha, ja nigdy nie mowilem ze film mnie nie smieszyl, wrecz odwrotnie, ale zeby od razu komedia? a taka Zabojcza Bron jest sensacja komediowa czy komedia sensacyjna? spotkales sie wogole z tym pierwszym okresleniem? O11 skupia sie na intrydze, a komediowe momenty nadaja mu luznego charakteru.
Cytat: "Clayman_"

mnie nie smieszy american pie ale jakos nie przekonuje wszystkich ze nie jest komedia bo mnie nie bawilo

ale to jest czysta komedia, bo innej etykietki nie mozna temu filmowi nakleic. a rozmawiamy tu o filmie ktory laczy w sobie przynajmniej 2 gatunki.
Cytat: "Clayman_"

Cytuj
Nie ma nic wspólnego z filmem gangsterskim ( do takich zazwyczaj zalicza się filmy o gangach i mafi), ani kryminału ( nie chodzi tu o prowadzenie śledztwa w sprawie morderstw) czy innych już przez Was wymienionych.

nie,poprawna kategoria juz raz padla:komedia kryminalna

no tak ale Damii chyba chodzilo o to ze ten film jest mixem gatunkow i trudno go wrzucic do jednego worka. a czy to jest komedia kryminalna czy kryminal komediowy to juz taka kolosalna roznica?

Cytat: "Clayman_"

nikt cie nie zmusza do dyskusji
meczysz sie?to sobie odpusc

mam w sobie cos z masochisty:P smagaj mnie :badgrin:

a tak naprawde to niewiem jak ty, ale razem z Derkiem mamy wakacje i mamy duzo czasu na rozmowy o niczym i innych pi****lach:P

Offline Clayman_

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2005, 03:52:35 pm »
Cytuj
"patrzac na serwisy filmowe jesto film bedacy rowniez moim zdaniem kinem akcji choc wg rowni dobrze moglby byc..no nie wiem..kinem gangsterskim?"

hyhyhy,co ty mi tu znowu sciemniasz?ze niby oba zdania znacza to samo?

Cytuj
i powtarzam za kino gansterskie juz przeprosilem.

chyba musialbym wyciac calkowicie z cytatu zwrot "kino gangsterskie" zebys zrozumial ze nie o tym mowie

Cytuj
nie napisalem czegos takiego ze komedia nie bedaca smieszna lub nie trafiajaca w czyjes gusta moze byc inaczej klasyfikowana przez danego odbiorce.

no nie,nie napisales,przeciez nie probuje cie przekonac ze cos takiego napisales

napisales natomiast ze najwazniejsze w ocenie czy dany film jest komedia licza sie dla ciebie zabwane momenty
do tego wlasnie nawiazuje

Cytuj
czyli? konkretnie jakas moze? to juz z czystej ciekawosci bo znowu odwracasz koty.

w tej dyskusji zadna

Cytuj
a argumenty typu : film mnie smieszyl wiec to jest komedia sa juz ok?

nie

a ktos tu uzywal takich argumentow?
Cytuj
ale to jest czysta komedia, bo innej etykietki nie mozna temu filmowi nakleic. a rozmawiamy tu o filmie ktory laczy w sobie przynajmniej 2 gatunki.

ok,w takim razie nie smieszy mnie naga bron ktora rowniez laczy przynajmniej 2 gatunki
czy to tez nie jest komedia?

Cytuj
no tak ale Damii chyba chodzilo o to ze ten film jest mixem gatunkow i trudno go wrzucic do jednego worka.

mozliwe

ale chyba nie

tzn,chodzilo,ale chyba w poprzednim zdaniu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Dereq

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 31, 2005, 04:26:31 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
"patrzac na serwisy filmowe jesto film bedacy rowniez moim zdaniem kinem akcji choc wg rowni dobrze moglby byc..no nie wiem..kinem gangsterskim?"

hyhyhy,co ty mi tu znowu sciemniasz?ze niby oba zdania znacza to samo?


Cytat: "Dereq"
przepraszam ze nie sformulowalem tego w nastepujacy sposob :


tak powinienem napisac.

Cytat: "Clayman_"
Cytuj
i powtarzam za kino gansterskie juz przeprosilem.

chyba musialbym wyciac calkowicie z cytatu zwrot "kino gangsterskie" zebys zrozumial ze nie o tym mowie


nie boj nic.umiem czytac.napisalem to na wszelki wypadek.


Cytat: "Clayman_"
napisales natomiast ze najwazniejsze w ocenie czy dany film jest komedia licza sie dla ciebie zabwane momenty
do tego wlasnie nawiazuje


no tak.choc z drugiej strony to od tego czy dany film jest komedia czy nie, najbardzie liczy sie  zamysl tworcy(eureka!  :roll: ). to chyba on decyduje czy tworzy film  komediowy a nie widzowie o roznych gustach ktorzy "decyduja" czy film ma wiecej czy mnie zabawnych momentow?no wlasnie.musimy sie spytac tworcow.
 :lol:
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Damia

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 31, 2005, 06:35:43 pm »
Znikam na chwilę, a tu "dyskusja" trwa zażarcie dalej :). Ok, po kolei:

Cytat: "Clayman_"
"nie,poprawna kategoria juz raz padla:komedia kryminalna"


Bardzo...pewnie i stanowczo to napisałeś. Nie widze więc sensu dalszej dyskusji, skoro sprawa jednoznacznie została już przez Ciebie przedstawiona. Z drugiej strony proponuję napisac do dystrybutora i poprosić by zmienił okreslenie gatunku na tą komedię kryminalną :>? Obawiam się jednak, że mógłby stwierdzić, iż kryminał wziął swój początek z powieści kryminalnych, a do takich zalicza się głównie dzieła Agathy Christie, Conan Doyle'a czy Chandlera. Niesety ja nie widzę podobieństwa z O11. Ale widocznie jestem mało spostrzegawcza. :D
Oj, wiem - ironizuję - po prostu sądziłam, że formu ma to do siebie, że każdy może wyrazić swoją opinię. Szanuję Twoje zdanie, co nie oznacza, że się z nim zgadzam i pewnie jest na odwrót. Nie lubię jednak jak "wciska" mi czyjąś opinię.

Cytat: "Qraq"
"no tak ale Damii chyba chodzilo o to ze ten film jest mixem gatunkow i trudno go wrzucic do jednego worka. "


W pewnym sensie własnie o to mi chodziło :) A jeśli już miałabym wrzucić ten film do jakiegoś worka, to z pewnoscią nie do komedi. Spojrzcie na to tak. Jesli widzieliście już ten film i mielibyscie go szukać w wypożyczalni, to szukalibyście go w dziale z komediami, kryminałem czy akcją:>? Ja stawiam na to ostatnie i bynajmniej nie dlatego, że taka moze być sugestia wydawcy filmu. Film bawi, ale nie jest to komedia.

Cytat: "Qraq"
"a czy to jest komedia kryminalna czy kryminal komediowy to juz taka kolosalna roznica?"


Niestety jest, o czym sama się niedawno przekonałam, robiąc zapowiedzi wydań filmów na dvd. Kłopot w tym, że wiekszość ludzi ma jakieś preferencje w stosunku co do gatunku filmowego. Jedni lubią horrory, inni romanse. Jeśli filmu nie widziałeś, a szukasz czegoś nowego, to sam tytuł w niczym Ci nie pomoże. I nie chodzi tu o przestawianie tych słów, jak to uczuniłeś, bo szczerze mówiąc nie spotkałam się z określeniem kryminalna komedia :D, o tyle jest różnica między komedio-dramatem, komedią sensacyjną, czy koemdią/sci-fi.

Cytat: "Dereq"
"no tak.choc z drugiej strony to od tego czy dany film jest komedia czy nie, najbardzie liczy sie  zamysl tworcy(eureka!  :roll: ). to chyba on decyduje czy tworzy film  komediowy a nie widzowie o roznych gustach ktorzy "decyduja" czy film ma wiecej czy mnie zabawnych momentow?no wlasnie.musimy sie spytac tworcow.
 :lol:


Hehe, lepiej zrobisz, jak ich nie będziesz pytał :D Niestety zamysły twórców nijak się mają do rzeczywistości. Np. Van Helsing w wiekszości przypadków zaliczany jest do horrorów :D Dlaczego? Bo opowiada o potworach, które najczęsciej występowały własnie w tych gatunkach filmu. Za to reżyser, niejaki Mr Sommers stwierdził, ze jego zamiarem było nakrecenie "romantycznego film przygodowego z udziałem potworów" :D I weź się człowieku połap w tym wszystkim.

W sumie możemy tak dyskutować w niesończoność, więc by się trzymać tematu może powinniśmy poprzestać na wypowiedziach typu "moim zdaniem to komedia/akcja/kryminał" czy coś tam innego i zobaczyć jakich wypowiedzi będzie więcej. Dyskusję o gatunkach filmowych i tym jak różne filmu są określane, moderator mógłby wyodrębnić. Bo tenże problem dotyczy w równej mierze wiekszości wydawanych filmów.
Czyj to trup, kto go zabił i dlaczego ja mam go chować pod łóżkiem?"

Offline Clayman_

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2005, 10:40:33 am »
Cytuj
najbardzie liczy sie zamysl tworcy(eureka!  ). to chyba on decyduje czy tworzy film komediowy a nie widzowie o roznych gustach ktorzy "decyduja" czy film ma wiecej czy mnie zabawnych momentow?no wlasnie.musimy sie spytac tworcow.

swietne podsumowanie

zawsze sie na tym konczy gdy probujesz "poprawiac zle szufladkowanie"?


Cytuj
Obawiam się jednak, że mógłby stwierdzić, iż kryminał wziął swój początek z powieści kryminalnych, a do takich zalicza się głównie dzieła Agathy Christie, Conan Doyle'a czy Chandlera. Niesety ja nie widzę podobieństwa z O11. Ale widocznie jestem mało spostrzegawcza.

widocznie
bo ja widze duze podobienstwa np z asfaltowa dzungla ktory jest klasyka kryminalu

a tak nawiasem mowiac to kryminaly nie musza koniecznie i jedynie przedstawiac historyjki o policjancie lub detektywie szukajacym mordercy
bo taka intrygujace teoryjke wczesniej przedstawilas
rownie dobrze moze to byc historia w ktorej glownymi bohaterami sa przestepcy

pewnie wlasnie ta niewiedza jest powodem tego ze nie widzisz w ryzykownej grze kryminalu

Cytuj
Oj, wiem - ironizuję - po prostu sądziłam, że formu ma to do siebie, że każdy może wyrazić swoją opinię. Szanuję Twoje zdanie, co nie oznacza, że się z nim zgadzam i pewnie jest na odwrót. Nie lubię jednak jak "wciska" mi czyjąś opinię.

nie zauwazylem zebym narzucal ci swoja opinie w wiekszym stopniu niz np ty mi swoja
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Dereq

Czy "Ocean's Eleven: Ryzykowna Gra" to komedia...?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2005, 10:56:24 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
najbardzie liczy sie zamysl tworcy(eureka!  ). to chyba on decyduje czy tworzy film komediowy a nie widzowie o roznych gustach ktorzy "decyduja" czy film ma wiecej czy mnie zabawnych momentow?no wlasnie.musimy sie spytac tworcow.

swietne podsumowanie

zawsze sie na tym konczy gdy probujesz "poprawiac zle szufladkowanie"?


nie.wpadlem na nowy watek.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.