Autor Wątek: Seksmisja  (Przeczytany 11404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Seksmisja
« dnia: Luty 11, 2003, 01:57:38 pm »
Trudno o film, z którego więcej cytatów przeszło do życia codziennego, że tylko wspomnę "nas, bohaterów, prądem?", "widzę ciemność, ciemność widzę", czy "k**wa mać". Może dzieło nie jest uduchowione, nie ma w nim postmodernizmu, apokaliptyczności, new age i innych idiotyzmów, ale chce się oglądać wiele razy i za każdym razem się kwiczy ze śmiechu.

Offline surmik

Seksmisja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2003, 02:09:48 pm »
No i co my biedni forumowicze mamy dalej w tym wątku napisać? :o)

Jedyne co moge powiedzieć ,iż dodatkowo jest to jeden z najlepszych filmów sf na świecie. No i co za tym idzie jeden z najmniej docenonych filmow sf na świecie :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Gollum

Seksmisja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2003, 03:38:14 pm »
Cytat: "surmik"
No i co my biedni forumowicze mamy dalej w tym wątku napisać? :o)

)

To co chcecie. Ja rzuciłem tylko hasło.
Teraz film ten jest odbierany właśnie bardziej jako science fiction. Myśmy go w latach osiemdziesiątych widzieli inaczej. Była to przede wszystkim jawna kpina z systemu, a sam pomysł świata bez mężczyzn schodził na daleki plan.
To dlatego jeden z najważniejszych cytatów z filmu to było "kierunek wschód, tam musi być jakaś cywilizacja" czy "wolę śmierć niż być kobietą".

Offline Quibo

Seksmisja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2003, 07:32:13 pm »
Film jest bez watpienia kultowy dla polskiego kina ( i szkoda ze tylko dla niego)... dla mnie to najlepszy polski film jaki kiedykolwiek powstal, a Jerzy Stuhr przeszedl w nim sam siebie, uniosl sie na wyzyny swoich umiejetnosci aktorskim... mam nadzieje, ze jeszcze dlugo bedzie sie o nim mowic :)

PS. jakos nigdy nie dawalem tego filmu w ramy sf ale teraz jak sie tak nad tym zastanowie to rzeczywiscie pasuje tam idealnie :)
ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

Offline Kormak

Seksmisja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2003, 09:38:48 pm »
Ten film po prostu niszczy!

Nic wiecej nie moge dodac, nie ma slabych punktow.

Offline adiego

Seksmisja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2003, 05:29:02 pm »
No coz moge moge powiedziec... Prawda jest iz SEKSMISJA jest kultowa dla naszego spoleczenstwa. Faktycznie szkoda, ze tylko dla naszego. Moze nie jest najlepsza, ale ma to cos, co "zmusza" do ponownego obejrzenia;_)

I te dekoracje i pomysl, ktory jak na "tamte" czasy budzi podziw.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Janek Pietkiewicz

Seksmisja
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2003, 10:52:29 pm »
Cytat: "surmik"

Jedyne co moge powiedzieć ,iż dodatkowo jest to jeden z najlepszych filmów sf na świecie. No i co za tym idzie jeden z najmniej docenonych filmow sf na świecie :o)


Były dwa dobre polskie filmy sf. Pierwszy to właśnie "Seksmisja", drugi to "Pan Kleks w kosmosie"  :P

Offline surmik

Seksmisja
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2003, 08:38:39 am »
"Wojna Światów" byla lepsza... ;o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kormak

Seksmisja
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2003, 11:00:02 am »
Pan Kleks w kosmosie to niemożebny syf, że się tak wyrażę... nie umywa się do poprzednich części Trylogii :D

Offline Adam Waśkiewicz

Seksmisja
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2003, 01:06:56 pm »
Cytat: "Kormak"
Pan Kleks w kosmosie to niemożebny syf, że się tak wyrażę... nie umywa się do poprzednich części Trylogii :D


 Zgadzam się w zupełności z przedmówcą - kiszka taka, że Brzechwa musiał się w grobie przewracać. A'propos - czy ktoś wie może coś więcej na temat nowego, animowanego filmu o przygodach Pana Kleksa?

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Gollum

Seksmisja
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2003, 08:38:47 am »
Nie ma jak pierwsza część Pana Kleksa z Fronczewskim, Michnikowskim i Niemczykiem. Najlepsze z tego były piosenki. Parę lat szukałem nagrań, bez skutku. Kiedy w końcu dopadłem, posłuchać je mogła już moja córka. I - o zgrozo - niespecjalnie jej się podobało. A ja w dalszym ciagu chętnie słucham "Kaczki dziwaczki" czy "Opowieści o zwierzętach".

Offline rhion

Seksmisja
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2003, 08:31:29 pm »
KULTOWY  FILM
cos takiego powino sie dzieciom w szkole puszczac a nie meczyc ich na lekcjach kazac ogladac "W pustyni i w puszczy" film na którym po 5 minutach mozna usnac  :)
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Adam Waśkiewicz

Seksmisja
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2003, 07:38:20 am »
Cytat: "rhion"
KULTOWY  FILM
cos takiego powino sie dzieciom w szkole puszczac a nie meczyc ich na lekcjach kazac ogladac "W pustyni i w puszczy" film na którym po 5 minutach mozna usnac  :)


 Tak - puszczać to dzieciom w szkole i siedzieć za deprawowanie nieletnich. Stara ekranizacja powieście Sienkiewicza była bardzo dobra, nowej nie widziałem. A'ropos kultoeych filmów, jakie widziałem w szkole, to na którejś lekcji historyczka(!) puściła nam "Rejs". Z kolei, kiedy omawialiśmuy konflikt w Indochinach, lekcję ilustrowały fragmenty "Plutonu" (niestety nagrywane z kablówki po niemiecku, ale klimat i tak był jak sto pięćdziesiąt).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Gollum

Seksmisja
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2003, 07:59:53 am »
Cytat: "rhion"
KULTOWY  FILM
cos takiego powino sie dzieciom w szkole puszczac a nie meczyc ich na lekcjach kazac ogladac "W pustyni i w puszczy" film na którym po 5 minutach mozna usnac  :)

Na lekcjach przysposobienia do życia w rodzinie :wink:

Offline Macias

Seksmisja
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2003, 09:43:41 pm »
i dobrze,ze nie nakrecili w koncu 2 czesci,bo bylaby to profanacja swietnego filmu!choc znajac naszych filmowcow moze i serial bedzie.... :wink:

 

anything