Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 204749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamionek

Odp: Fables
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 23, 2008, 08:20:52 pm »
niedawno przeczytałem Baśnie - Na Wygnaniu, i o ile sam pomysł jest bardzo ciekawy, o tyle fabuła z MEGA PLOT TWISTEM raczej słabuje. graficznie też nie robi, może poza paroma kadrami.
albo to ja się nie znam i nie potrafię docenić tej zajebistości :(

Offline Bane

Odp: Fables
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 24, 2008, 04:33:04 pm »
niedawno przeczytałem Baśnie - Na Wygnaniu, i o ile sam pomysł jest bardzo ciekawy, o tyle fabuła z MEGA PLOT TWISTEM raczej słabuje. graficznie też nie robi, może poza paroma kadrami.
albo to ja się nie znam i nie potrafię docenić tej zajebistości :(

Nie chodzi o to, że się nie znasz, są różne gusta. Inna sprawa, że "Na wygnaniu" to dopiero rozgrzewka, prawdziwa jazda zaczyna się dopiero później - może kolejne tomy przypadną Ci do gustu.

Offline kamionek

Odp: Fables
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 24, 2008, 04:41:45 pm »
może jeszcze kiedyś dam serii drugą szanse ;]
oryginalne wydanie dużo różni się od egmontowego?

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 24, 2008, 06:47:46 pm »
może jeszcze kiedyś dam serii drugą szanse ;]

Drugi i trzeci tom są dużo dużo lepsze od pierwszego! Jeśli nie spodoba Ci się Folwark Zwierzęcy to porzuć serię bo to nie dla Ciebie najwidoczniej  ;-) Ale po przeczytaniu tylko "Na wygnaniu" nie można jeszcze nic o Baśniach powiedzieć. Dalej jest sto razy lepiej scenariuszowo (graficznie zresztą też-normalne kolory w końcu w tomie 2)

Offline Wojtpil

Odp: Fables
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 25, 2008, 05:12:36 pm »
Po lekturze 1001 Nocy Królewny Śnieżki stwierdzam jest gut.

Seria jak zwykle zresztą trzyma poziom.

Wydanie fajne. Aczkolwiek seria regularna ma ładniejszą warstwę wizualną.
Tu momentami mamy jakieś eksperymenty. Raz to wychodzi raz nie.

Stwiedzam jednak, że nikt nie powinien czuć się zawiedziony.



Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline BOUNCER

Odp: Fables
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 04, 2008, 06:37:03 pm »
Mam gorącą prośbę do znawców tematu.
Czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś informacje o serii "Jack of Fables".
Ponieważ z angielskim nie jestem w dobrej komitywie proszę o informację w ojczystym języku. Wpisywałem w google i większość wyskakujących stron posiadała angielskie opisy a ja chciałbym się co nieco dowiedzieć, poza obejrzeniem kilku obrazków.

Offline ljc

Odp: Fables
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 04, 2008, 07:52:54 pm »
co prawda znawcą nie ejstem, ale tu jest pierwszy zeszyt (jak nie widziałeś) za free http://www.dccomics.com/vertigo/graphic_novels/?gn=6711
wiem tylko tyle, ile jest w tej darmówce
Spoiler: pokaż
jack jest gwiazdorem kina i robi kasę na ekranizacjach przygód baśniowców, jest to ewidentne złamanie prawa i agenci baśniogrodu namierzyli go - jack dostaje jednak szansę: może spadać z milionem dolców, a biznes przejmuje baśniogród, po drodze z walichą kasy Jack łapie stopa i okazuje się, że są to kolejni agenci, którzy porywają go na tajemniczą farmę, gdzie są zapomniani baśniowcy, w swoim nowym łóżku spotyka blond lalkę...
z grubsza tyle (dawno czytałem)
czytało mi się dobrze, lepiej niż pierwsze baśnie, bardziej mnie wciągnęło - całość może być dobra
tamtam!

Offline BOUNCER

Odp: Fables
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:28:59 pm »
Ciekaw jestem czy jakieś wydawnictwo mogłoby wydać Jack of Fables w wersji polskiej.  Wydaje mi się, że na rodzimym rynku seria ta miałaby powodzenie zwłaszcza, że jest podobno bardzo rozwojowa.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:41:03 pm »
Ciekaw jestem czy jakieś wydawnictwo mogłoby wydać Jack of Fables w wersji polskiej.  Wydaje mi się, że na rodzimym rynku seria ta miałaby powodzenie zwłaszcza, że jest podobno bardzo rozwojowa.
Obawiam się, że polityka wydawnicza DC Comics sprawi, iż albo wyda ten komiks Egmont, albo nikt. Ale serial, mimo wielu zalet, jest jednak gorszy od "Fables"

Offline Comar

Odp: Fables
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:32:10 pm »
Dla mnie Baśnie to największe komiksowe rozczarowanie ostatnich lat. Pierwszy tom był jeszcze jako taki - przeciętna historyjka kryminalna w nietypowych dekoracjach. Przynajmniej byłem w stanie go przeczytać bez większego bólu. Niestety tego samego nie mogę już powiedzieć o Folwarku... Doczytałem jedynie do połowy tomu i stwierdziłem, że nie jestem aż takim masochistą by dalej się z nim męczyć. Nie znalazłem w nim absolutnie nic co by mi się spodobało. Najlepsze ze wszystkiego są rysunki, które co najwyżej można określić jako przeciętne. Bo reszta to dla mnie tragedia. Generalnie to najgorszy komiks spod szyldu Vertigo jaki czytałem.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:34:24 pm »
Generalnie to najgorszy komiks spod szyldu Vertigo jaki czytałem.

 :shock: :shock: :shock:
Szanuję tę opinię nie mniej jednak nic mnie tak jeszcze na tym forum nie zdziwiło  :shock: :shock: :shock:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Fables
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:48:12 pm »
Generalnie to najgorszy komiks spod szyldu Vertigo jaki czytałem.
Poczytaj Testament, zmienisz zdanie.

Offline tranway

Odp: Fables
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:50:54 pm »
nic mnie tak jeszcze na tym forum nie zdziwiło
Mało uważnie chyba czytujesz forum ;)

A "Folwark..." z trzech przeczytanych tomów Baśni jest według mnie najsłabszy, o czym wspomniałem w odmętach tego tematu....

Offline m010ch

Odp: Fables
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:28:31 am »
Dla mnie Baśnie to największe komiksowe rozczarowanie ostatnich lat.

A dla mnie brzmisz po prostu jak zwykły troll. Ciekawy jestem jak się zapatrujesz na inne komiksy Vertigo - IMO (i nie tylko IMO) to jedna z lepszych serii V. od dłuższego czasu. Nie wiem w czym w sumie gustujesz, ale domniemam, że lektura Włatców Móch nie będzie dla Ciebie masochizmem i tragedią więc łykaj śmiało.

p.s. Naprawdę nie wierzę, że ktoś mógł określić Fables jako tragedię i "najgorszy komiks spod szyldu Vertigo" - po prostu nie mieści mi się to w głowie. Na szczęście tego typu ewenementy to jednostkowe przypadki i nie ma co się nimi przejmować.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Fables
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:41:56 am »
Nie ma co się przejmować, ale jednak nieco się wzburzyłeś, co? ;)

Baśni nie czytałem, więc się nie wypowiem.
Za to Testament to spore rozczarowanie - niezbyt wciągający scenariusz, grafika jest i tyle można o niej powiedzieć, kolory mocno na siłę i bez charakteru. Dodatkowo postaci mało wyraziste i ciężko o sympatię do którejkolwiek z nich. Drugi tom raczej nie zagości w moim domu.