Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 205480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Fables
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 02, 2013, 11:10:50 pm »
http://dccomics.com.pl/News/8942/Hot-news!-Koniec-serii-FABLES-BA%C5%9ANIE
taki breaking news. Seria ma się ku ukończeniu i zakończy się w #150.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline hans

Odp: Fables
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 02, 2013, 11:35:20 pm »
Wie ktoś, jak wygląda poziom Baśni w obecnych numerach? W sensie - zamykają Baśnie, bo wyssali z serii wszystko, co dobre i skończyła się możliwość zarabiania na marce (spadająca sprzedaż), czy też seria trzyma poziom, a twórcy wiedzą, kiedy zejść ze sceny?

Lokus

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 03, 2013, 08:05:19 am »
Nie wiem jak Fables stoją z poziomem, ale jest to druga najlepiej sprzedająca się pozycja z Vertigo, więc podejrzewam że to na koniec serii wpływu nie miało.

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 03, 2013, 08:18:28 am »
Hans

Willingham ma już zwyczajnie dość i przymierza się do wcześniejszej emerytury. Kiedyś trzeba skończyć. A poziom? Recenzje są różne, ale crossovery jakieś z "Unwritten" i poziom ostatnich albumów (wydanych w Polsce) nie napawa optymizmem.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 03, 2013, 10:36:29 am »
Hans

Willingham ma już zwyczajnie dość i przymierza się do wcześniejszej emerytury. Kiedyś trzeba skończyć. A poziom? Recenzje są różne, ale crossovery jakieś z "Unwritten" i poziom ostatnich albumów (wydanych w Polsce) nie napawa optymizmem.

Naprawdę uważasz, że ostatnie z wydanych w Polsce albumów są na niskim poziomie?
Dlaczego?

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 03, 2013, 02:55:45 pm »
To może doprecyzuje - nie tyle ostatnio wydane, ile "Wilki" i "Arabskie Noce" zniechęciły mnie do kupowania kolejnych tomów serii.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 03, 2013, 04:35:32 pm »
To może doprecyzuje - nie tyle ostatnio wydane, ile "Wilki" i "Arabskie Noce" zniechęciły mnie do kupowania kolejnych tomów serii.
Te dwa były słabsze, ale kolejny jest bardzo fajny. Niebawem zabiorę się za 10 i 11.

Offline hans

Odp: Fables
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 03, 2013, 06:38:36 pm »
Hm, Julek, Willinghamowi znudziło się pisanie, czy też to, że ma dość to wyraz Twojej oceny "Wilków" i "Arabskich nocy"? Przyznam, że mi też się nie podobały te tomy, ale później było już lepiej (doszedłem do 11 tomu).

Offline Wredny

Odp: Fables
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 03, 2013, 07:18:47 pm »
mnie bardzo rozczarował tom jedenasty. fabuła tej części była zwyczajnie kiepska, a wszystkie wydarzenia rozgrywały się na zasadzie deus ex machina. do tego dochodzi jeszcze debilna strategia wojsk Adwersarza:
Spoiler: pokaż
najpierw rzucamy do ataku absolutnie wszystkie smoki jakie mamy, a jak to nie wyjdzie to potem spróbujemy zaatakowac z zasadzki jednym, którego specjalnie zostawimy do tego celu  :roll:


ten tom zniszczył całe dobre wrażenie jakie ta seria wywarła na mnie wcześniej.

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 03, 2013, 09:09:42 pm »
Hans

Willingham pisze tak:

"Retirement in the storytelling trade means, still working and writing every day, but being a bit more selective in what projects I take on"

Wydaje mi się, że jest zmęczony i nie ma to wspólnego nic z tym, czy mnie się "Baśnie" podobają czy też nie.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 03, 2013, 09:52:18 pm »
Hans

Willingham pisze tak:

"Retirement in the storytelling trade means, still working and writing every day, but being a bit more selective in what projects I take on"

Wydaje mi się, że jest zmęczony i nie ma to wspólnego nic z tym, czy mnie się "Baśnie" podobają czy też nie.

Ciekaw jestem, czy w ogóle czytałeś "Unwritten".
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 10:12:48 pm wysłana przez N.N. »

Offline hans

Odp: Fables
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 03, 2013, 09:58:53 pm »
Hans

Willingham pisze tak:

"Retirement in the storytelling trade means, still working and writing every day, but being a bit more selective in what projects I take on"

Wydaje mi się, że jest zmęczony i nie ma to wspólnego nic z tym, czy mnie się "Baśnie" podobają czy też nie.

O takie info mi chodziło. Dzięki.

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 04, 2013, 11:41:31 am »
Ciekaw jestem, czy w ogóle czytałeś "Unwritten".

Ano nie czytałem, choć słyszałem, że dobre.

Offline Tomasz 66

Odp: Fables
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 04, 2013, 04:23:37 pm »
Mnie również lektura kolejnych tomów coraz bardziej męczy a mniej sprawia przyjemności - coraz bardzie naciągane i nierealistyczne pomysły, które mają doprowadzić całość do wiadomego końca, brak w tym już świeżości i zaskoczenia, a całość przypomina jedynie kolejne odcinki jakiegoś filmowego tasiemca. Mam cichą nadzieję, że coś od nowego tomu po zamknięciu głównego wątku się zmieni na lepsze

Offline Dembol_

Odp: Fables
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 04, 2013, 04:57:07 pm »
Sądzę, że akurat realizm to ostatnie czego powinniśmy wymagać od baśni. Siadłem pod koniec wakacji i przeczytałem tyle ile wyszło w Polsce. Bardzo mi się podobało.