trawa

Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 205482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chutes

Odp: Fables
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 17, 2015, 01:29:58 am »
O, moje umiejętności szukania są jak widać dość słabe, dzięki :biggrin:

Offline peta18

Odp: Fables
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 17, 2015, 06:32:57 am »
Unwritten ktos pewnie u nas ruszy, kto konkretnie nie wiem
Wyda DC Polska czyli Egmont. Nie ma na razie innej mozliwosci.
U Czechow niedawno wyszedl pierwszy tom. Ciekawe jak u nas by przetlumaczyli tytul, u nich "Miedzy wersami".
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline NuoLab

Odp: Fables
« Odpowiedź #467 dnia: Październik 18, 2015, 09:49:29 pm »
Szlag. Po trzech wznowionych tomach zabrałem się za czwarty z pierwszego wydania, z wiadomym efektem.
Przyklejaliście okładkę czy zostawiliście odłupaną ?

Offline brzon

Odp: Fables
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 18, 2015, 10:18:57 pm »
Szlag. Po trzech wznowionych tomach zabrałem się za czwarty z pierwszego wydania, z wiadomym efektem.
Przyklejaliście okładkę czy zostawiliście odłupaną ?
Dałem sobie z tym spokój, z tomami 5-8 które posiadam oczywiście problem podobny... :-(

Offline graves

Odp: Fables
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 19, 2015, 08:12:10 pm »
Szlag. Po trzech wznowionych tomach zabrałem się za czwarty z pierwszego wydania, z wiadomym efektem.
Przyklejaliście okładkę czy zostawiliście odłupaną ?
Mam wszystkie tomy z pierwszego wydania... i żadna okładka mi z żadnego nie odpadła. Oczywiście, że je wszystkie przeczytałem. Pierwszy kilka razy. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 19, 2015, 08:37:00 pm »
Mam wszystkie tomy z pierwszego wydania... i żadna okładka mi z żadnego nie odpadła. Oczywiście, że je wszystkie przeczytałem. Pierwszy kilka razy. :roll:
A ja dziś dostałem z bonito.pl 4. tom "Baśni". Otworzyłem jakąś ze stron ze środka (lekko i niegwałtownie) i od razu grzbiet odkleił się od okładki (teraz trzyma się jedynie na pasku kleju na przedniej okładce). Może to wina kilkuletniego magazynowania w złych warunkach? Nie wiem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline NuoLab

Odp: Fables
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 19, 2015, 09:33:38 pm »
Dzisiaj sięgnąłem po piąty tom i też okładka odlatała. To raczej wina złej jakości kleju a nie magazynowania.
Jak to teraz czytać ? Z okładki się wysuwa, bez okładki się zeszmaci.

Offline blackwaterpark

Odp: Fables
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 19, 2015, 10:13:01 pm »
Dzisiaj sięgnąłem po piąty tom i też okładka odlatała. To raczej wina złej jakości kleju a nie magazynowania.
Jak to teraz czytać ? Z okładki się wysuwa, bez okładki się zeszmaci.

Klątwa Egmontu:lol:

( się nie śmieję - moje egzemplarze stoją jeszcze nie ruszane...  :doubt: )

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 27, 2015, 12:24:14 pm »
Informacje z frontu.
Kupiłem na Gildii 3. i 5. tom, 3. z nowego wydania, Edica 2015, w folii, 5. tom ze starego, bez folii.
Właśnie jestem w trakcie czytania 4. tomu i coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że jest to genialna seria. Nie tylko sam scenariusz, który jest świetny, ale rysunki w większości historii są zachwycające. Oby tak dalej! I teraz się okazuje, że większość pieniędzy wydaje na "Baśnie".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pawelcd

Odp: Fables
« Odpowiedź #474 dnia: Listopad 22, 2015, 08:05:47 am »
Znalazłem jeden tom na gryzoniu i tak z rana do kawki przeczytałem. WOW. Świetna historia, ciekawe podejście do tematu. Zamówiłem 4 pierwsze tomy na bonito i czekam, aż się dowiem co dalej:)

Offline arczi_ancymon

Odp: Fables
« Odpowiedź #475 dnia: Listopad 22, 2015, 03:42:11 pm »
Nie widzę w tym komiksie tego co wy. Przeczytałem pierwszy tom i rysunki są w najlepszym wypadku przyzwoite, prowadzenie historii to z kolei bardziej chęć zrobienia czegoś fajnego i oryginalnego niż rzeczywisty czyn, wynikający z umiejętności.

Offline absolutnie

Odp: Fables
« Odpowiedź #476 dnia: Listopad 22, 2015, 04:08:15 pm »
przyzwoite, prowadzenie historii to z kolei bardziej chęć zrobienia czegoś fajnego i oryginalnego niż rzeczywisty czyn, wynikający z umiejętności.


Masz na myśli, że nie umie, ale przypadkiem mu się udało stworzyć fajną opowieść, czy coś innego.
Jeśli to pierwsze, to powinieneś przeczytać pozostałe 20 tomów i zobaczyć, jak bardzo dobre rezultaty możźe ta chęć przynieść. Jeśli drugie, to nie wiem co mogłeś mieć na myśli i poprosiłbym o wyjaśnienie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dembol_

Odp: Fables
« Odpowiedź #477 dnia: Listopad 22, 2015, 06:42:50 pm »
prowadzenie historii to z kolei bardziej chęć zrobienia czegoś fajnego i oryginalnego niż rzeczywisty czyn, wynikający z umiejętności.
Przepraszam, ale nie zrozumiałem.

Offline Fau

Odp: Fables
« Odpowiedź #478 dnia: Listopad 22, 2015, 07:02:26 pm »
Nie widzę w tym komiksie tego co wy. Przeczytałem pierwszy tom i rysunki są w najlepszym wypadku przyzwoite, prowadzenie historii to z kolei bardziej chęć zrobienia czegoś fajnego i oryginalnego niż rzeczywisty czyn, wynikający z umiejętności.

Pierwszy tom też mnie nie zachwycił, ale na szczęście sięgnąłem po drugi. A od "Marszu drewnianych..." seria wchodzi na najwyższe obroty  :biggrin:
Buckingham na początku nie powala, ale potem jest świetnie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Fables
« Odpowiedź #479 dnia: Listopad 22, 2015, 07:13:20 pm »
Skoro mój post jest niezrozumiały, to trzeba by wyjaśnić - otóż moim zdaniem są tu fajne pomysły, ale słabo wykorzystane. Ten komiks (1 tom) nie jest najlepiej napisany. Wiem, że ta intryga miała być grubymi nićmi szyta i raczej z przymrużeniem oka, ale tak też trzeba umieć pisać, a to było zwyczajnie nudne i wręcz dziecinne. Raczej nie dla mnie, ale spróbuję dać szansę drugiemu tomowi.