Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Fables
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 16, 2007, 05:37:23 pm »
A Egmontowski Fables będzie zbierał ile numerów?

Offline 4-staczterdzieściicztery

Fables
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 16, 2007, 06:48:56 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
A Egmontowski Fables będzie zbierał ile numerów?


Pewnie tyle ile pierwszy trade.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Robertos

Fables
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 16, 2007, 06:49:50 pm »
Chciałbym aby Egmontowskie wydania Fables były wydawane w takiej postaci jak orginalne Tpb, czyli bez żadnego dzielenia :) Tak jak w tej chwili wydawany jest Kaznodzieja

Offline Anonimowy Grzybiarz

Fables
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 16, 2007, 07:35:56 pm »
Cytat: "Robertos"
Chciałbym aby Egmontowskie wydania Fables były wydawane w takiej postaci jak orginalne Tpb, czyli bez żadnego dzielenia :)


Czy to oznacza, że TPB1 Fables jest tak grube, że Egmont chciałby to puścić na 2 razy?

Offline Robertos

Fables
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 16, 2007, 09:45:52 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Cytat: "Robertos"
Chciałbym aby Egmontowskie wydania Fables były wydawane w takiej postaci jak orginalne Tpb, czyli bez żadnego dzielenia :)


Czy to oznacza, że TPB1 Fables jest tak grube, że Egmont chciałby to puścić na 2 razy?
Nie pierwszy trade jest dość cienki 128 stron, chodziło mi o to aby Egmont nie dzielił w ogóle nic, najgróbsze Tpb mają 240 i 192 strony  :D

Offline Anonimowy Grzybiarz

Fables
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 17, 2007, 01:29:02 pm »
E, nowego Sandmana(przebudzenie) - 198 stron i puszczają na raz... Z kolei może się to wiązać, z tym, że to ostatni tom i nie chcą już przeginać...

Offline KoZZ

Fables
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2007, 07:32:27 pm »
Cytat: "tranway"
Ciekaw jestem na ile części zakrojona jest seria "Fables".... Wiadomo już coś w tym temacie? Problem zgooglowałem trochę, ale nie znalazłem takiej informacji.
Aktualnie historia kula się w okolicach 60. numeru. Cytując pewnego osła: "Daleko jeszcze?"
Z tego co wiem, chcą dogonić Hellblazera:P Seria sprzedaje się bardzo dobrze, więc będą ją ciągnąć do upadłego
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Blacksad

Fables
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2007, 05:19:17 pm »
Przymierzałem się do oryginalnych "Baśni" już od pewnego czasu, potem przystopowałem jak Egmont zapowiedział wydanie, a teraz... kurde, zależy jaką częstotliwość wydawania przyjmą, bo tak mi się spodobało, że chciałbym już kolejne tomy. I może znów się przymierzę:)
Logiczna intryga kryminalna umieszczona w świetnie zakomponowanym świecie, dającym ogromne pole do popisu. Lubię takie zabawy ze znanymi bohaterami rzuconymi w inne konwencje, bardzo lubię!

A tak na marginesie - zastanawiłem się podczas lektury, jak będzie wyglądała sprzedaż tego tytułu. Bo plasuje się on jakoś tam między dwiema wydanymi u nas seriami Vertigo - popularnym, żeby nie powiedzieć "populistycznym "Kaznodzieją" i nieco bardziej hermetycznym i trudniejszym w odbiorze "Sandmanem". Sandman zakończył się z sukcesem, "Kazno" ma się dobrze i ostatni tom został... Mam nadzieję, że "Bajeczki" też pójdą na tyle dobrze, żebyśmy mogli się cieszyć nimi w miarę regularnie i oby jak najczęściej.
Chrzań się, Smirnov

Offline tranway

Fables
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2007, 03:03:36 pm »
Ja również jestem już po lekturze pierwszego tomu Baśni, i jestem jak najbardziej zadowolony. Tak jak Blacksad, ja również lubię takie gry konwencjami.
"Na wygnaniu" zarysowuje świat na tyle szeroko, że teraz rozumiem, iż seria może trwać i trwać, zależnie od "wytrzymałości" twórców.

Pozostaje mi tylko zapytać: wiadomo coś, kiedy ma pojawić się następny tom/tomy?

Offline Ziemniakento

Fables
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2007, 03:55:14 pm »
Bardzo przyzwoicie.
Wciągająca lektura, świetnie napisana. Edytorsko i rysunkowo przypomina Preacher'a.
Póki egmont będzie wydawał, ja będę kupował!

Offline Blacksad

Fables
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:35:30 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
rysunkowo przypomina Preacher'a.


Przepraszam, z której strony??
Chrzań się, Smirnov

Offline Anonimowy Grzybiarz

Fables
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 21, 2007, 03:38:01 pm »
Drugi tom Fables/Baśni najprawdopodobniej dopiero w lutym 2008 :(

Offline Raf Fariszta

Fables
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 21, 2007, 04:11:32 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Drugi tom Fables/Baśni najprawdopodobniej dopiero w lutym 2008 :(

Grzybu nie zaczynaj! ;)
Fables fajnie wchodzą, historia wciąga..
Ciekaw natomiast jestem kiedy i w jakiej formie wyjdzie u nas 1001 nights of snowfall?
Nocy Matko Dnia

Offline 4-staczterdzieściicztery

Fables
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 21, 2007, 11:03:13 pm »
"Baśnie" to niewątpliwie świetny kawał komiksu, wrzucając znanych bohaterów w zupełnie inne realia i relacje. Lubię taki zagrywki zwłaszcza, gdy są tak pomysłowo zrealizowane. Co tu dużo pisać ... ze sporą niecierpliwością czekam na następny tom.
Niestety, nie wszystkich bohaterów udało mi się rozpoznać, dlatego czy ktoś mógłby mi napisać z jakich bajek/baśni pochodzą Róża Czerwona, Król Cole, Niebieski i Muchołap?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Gashu

Fables
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 22, 2007, 08:03:42 am »
Zerknij do Wikipedii. Można znaleźć tam sporo informacji na temat bohaterów "Fables", a także ich "bajkowych" pierwowzorów, o które pytasz.

Btw, mi również komiksowe "Baśnie" przypadły do gustu. Ciekawy główny wątek fabularny, niezłe rysunki i przede wszystkim rewelacyjne kreacje bohaterów - wszystko to sprawia, że na kolejny tom czekał będę z niecierpliwością.  :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

 

anything