Autor Wątek: Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB  (Przeczytany 52765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 19, 2005, 08:11:41 am »
czyli nikt nie chce już ze mną grać? nikt nie podniesie rękawicy? może 2 na jednego zagramy ?? :)
mam wysyłac challenge personalnie?

Offline gogosy

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2005, 07:22:31 pm »
ozar ja moge grac.np jutro u nas w piastowie.co ty na to??? masz chyba do mnei tel!!!
All you bitches puts your hands in the air..."
System of A Down

gogosy = GĄSIOR :)
____
Klub Killing Blow!!!
www.killingblow.prv.pl

Offline Sir_Glonojad

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2005, 09:37:37 am »
Ja być może byłbym chętny na pojedynczą bitewkę w sobotę, o ile gdzies nie wyjadę na resztkę latawca. No i jeszcze się do ligi musze zgłosić.
Ale to trochę palcem na wodzie, dyplom i tak dalej... :/.

A. Preferuję 2,5k, dziwactwo jakieś na 2k mi wyszło ;).
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2005, 02:45:41 pm »
gąsior. dziś mam wizytę u dentysty, więc nie zagram raczej. może w środę, albo w sobotę jeśli komuś pasuje.
sobota przed poludniem brzmi ciekawie dla mnie.

Offline elayeth

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2005, 07:03:57 pm »
Witam wszystkich.

Chętnie bym się do was zapisał. Mam jednak problem - nie dysponuję zbyt dużą ilością czasu. Bezpiecznie powiem - max. jedna bitwa na 2 tygodnie. Czy w takiej sytuacji zapisanie się do ligii ma sens?

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 23, 2005, 08:52:51 am »
oczywiście,że tak... myślę, że większość z nas ma znikomą ilość czasu, którą może poświęcić na WFB (ja ostatnio zaniedbałem figurki... przez jakieś 3 miesiące jeżdżą ze mną w samochodzie "na wszelki wypadek", ale jakoś zagrać się nie udało). tak więc nie sądzę, żebyś odstawał od pozostałych pod względem ilości rozegranych bitew. wyślij rozpiski na mail:
turniejwozarowie@wp.pl i umawiaj się na bitwy.

Offline elayeth

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 23, 2005, 12:48:59 pm »
Ilu graczy jest już w lidze? Chciałbym wiedzieć ile mniej więcej bitew mnie czeka? Gdzie zazwyczaj będa odbywać się bitwy?

Offline MariuszGGG

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 23, 2005, 12:51:17 pm »
Tam, gdzie się z kim umówisz.
Może mała potyczka na 2000 tys. u mnie w domku? (mieszkam w Wawie)
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 23, 2005, 02:32:32 pm »
skoro mieszkasz w wawie, to nie możesz grać w naszej "zachodniowarszawskiej lidze"  :p

Offline Sir_Glonojad

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 23, 2005, 05:36:19 pm »
Może, może. Regulaminu się nie czytało, coooo? ;P
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 23, 2005, 09:56:11 pm »
pisało się ten regulamin, to się go zna... :) ale ten cwaniak go pozmieniał...
w każdym razie nie widzę zapisu, który legitymowałby osobę zamieszkującą tak dalekie jak ten na górze krańce warszawy... pozatym stoi w regulaminie "pod warunkiem, że będzie im się chciało przyjeżdżać" :)
a ten na górze ma zamiar rozgrywać bitwy u siebie na tej swojej prwie pradze... :D:D:D

Offline Sir_Glonojad

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2005, 10:42:21 pm »
Ależ może mieszkać i w Wesołej, terytorium Wawy nie jest nigdzie zdefiniowane.
Poza tym, cała Warszawa to sąsiedni powiat :p.
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...

Offline ozar

Re: Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 24, 2005, 08:25:47 am »
Cytat: "MariuszGGG"
Zapraszamy do udziału w lidze lokalnej zachodniowarszawskiej. Mogą w niej brać udział gracze mieszkający w miejscowościach znajdujących się na zachód od Warszawy. W dużym zarysie do gry zapraszamy graczy z powiatu warszawsko-zachodniego (Ożarów Maz., Błonie, Stare Babice, Łomianki), pruszkowskiego (Pruszków, Piastów, Brwinów), grodziskiego i innych. Zapraszamy także graczy z innych miejsc, jak im oczywiście będzie chciało się przyjeżdżać (np. z Jelonek czy Ursusa)


Warszawa nie jest powiatem tylko miastem na prawach powiatu swoją drogą :)

Offline Sir_Glonojad

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 24, 2005, 08:35:52 am »
No i? Tam jest "np." a nie - "tj." albo "wyłącznie" ;). Przeczytaj jeszcze raz zacytowany tekst. Po "miejscowościach na zachód" są "także inne miejsca".

Owszem, jest powiatem. Typu "miasto na prawach powiatu", ale wciąż - powiatem. Dzięki temu prezydent może pełnić obowiązki startosty, a rada miasta - rady powiatu. Więc się nie wymądrzaj młody człowieku. :p
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...

Offline ozar

Liga Lokalna Zachodniowarszawska WFB
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 24, 2005, 09:43:26 am »
Art. 1. 1. Stolica Rzeczypospolitej Polskiej miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu. (ustawa warszawska)

art. 92 ust. 2. Miasto na prawach powiatu jest gminą wykonującą zadania powiatu na zasadach określonych w tej ustawie. (ustawa o samorządzie powiatowym)

nie widzę tu zapisu, że miasto na prawach powiatu jest powiatem... jest gminą, której przysługują praw powiatu
 (gmina nie może być jednocześnie powiatem... to oczywiste),a to zasadnicza różnica:

Art. 91. Prawa powiatu przysługują miastom, które w dniu 31 grudnia 1998 r. liczyły więcej niż 100.000 mieszkańców, a także miastom, które z tym dniem przestały być siedzibami wojewodów, chyba że na wniosek właściwej rady miejskiej odstąpiono od nadania miastu praw powiatu, oraz tym, którym nadano status miasta na prawach powiatu, przy dokonywaniu pierwszego podziału administracyjnego kraju na powiaty. (ustawa o samorządzie powiatowym)

co do argumentu o organach miasta na prawach powiatu, to art. 92 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym wyraźnie stanowi,że:

Funkcje organów powiatu w miastach na prawach powiatu sprawuje:
   1)   rada miasta,
   2)   prezydent miasta.

zauważ,że nie jest napisane, że prezydent jest jednocześnie starostą, a rada miasta jest radą powiatu.

wyraźnie z tego wynika, że miasto na prawach powiatu nie jest powiatem... (prosty argumetn: jeśli jakiś akt prawny dotyczy miast na prawach powiatu, to czy dotyczy powiatów? nie... i w drugą stronę, czy jeśli jakiś akt prawny dotyczy powiatów, to dotyczy miast na prawach powiatu? też nie... (o ile wyraźnie tego nie wspomina w treści))

natomiast "inne miejsca" o których mówisz są owszem wspomniane, ale pod warunkiem,że graczom z tych innych miejsc będzie się chciało przyjeżdżać (dodatkowo w regulaminie są wymienione dwie jednostki administracyjne wchodzące w skład gminy - miasta na prawach powiatu (a nie powiatu) - Warszawy.

i nie jest to wymądrzanie się, a jedynie rzeczowa dyskusja na temat regulaminu ligi lokalnej... :) więc młody człowieku sprawdź sobie o czym chcesz pisać, a potem pisz...

 

anything