trawa

Autor Wątek: Trening współczesnego rycerza  (Przeczytany 7626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir Pieczar

Trening współczesnego rycerza
« dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:31:13 pm »
Witam wszystkich serdecznie

 Mam nadzieje iż współnymi siłami stworzymy współnie jakiś plan treningów dla wszystkich, któzy należą do Bractw Rycerskich
 Ja trenuje każdego dnia ale jest to zwykłe machanie mieczem i obrona tarczą i scieżki kondycyjne w zbroi...
 Może macie jakieś pomysły....fajnie by było z ich skorzystać
loria In Victis

Offline Roland

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2007, 07:19:36 pm »
hmmm... ten pomysł raczej nie wypali, gdyz każde bractwo ma swój własny sposób prowadzenia treningów gdzie się uczą różnych technik walki i nie tylko stosujac przy tym min.  różne chwyty
i wątpie zeby ktokolwiek ( a przynajmniej ja ) chciał sie podzielic swoim doświadczeniem w świecie tudzież zdradzac jakieś tajemnice  

pozdrawiam :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Sir Pieczar

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2007, 05:47:09 pm »
to filmy jakie takie pozostają i filmiki w internecie a ja od zawsze uważałem iz grono rycerskie jest otwarte na pomoc drugiemu przeto o tym prawi Kodeks Rycerski i widać iż się myliłem a szkoda :(
loria In Victis

Offline Roland

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:09:54 pm »
kodeksu i tak nawet w sredniowieczu nie za wiele osób przestrzegało
a grono jest otwarte, tylko ze zazwyczaj jedynie dla członków bractwa

pozdrawiam :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Sir Pieczar

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2007, 03:16:24 pm »
lecz podobno Bractwa to jedna wielka rodzina a w rodzinie nie ma tajemnic
loria In Victis

Offline Roland

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2007, 03:21:40 pm »
prawda, tak jest ale nie zawsze wszystkie tajemnice ( np. sprawy wewnętrzne ) są wspólne :)

pozdrawiam :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Lu Tzy

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2007, 11:22:16 pm »
Sir Pieczarze, wlasnie natknales sie na klubizm.
Obywatel czuje sie lepszy, bo jest w klubie. A od klubu - wara!
Z lekka zalosne.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Sir Pieczar

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2007, 08:32:31 pm »
Dobrze prawisz to lekko żałosne ...... szkoda że ten temat nie ma chyba przyszłości
loria In Victis

Offline Solitaire

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2007, 07:49:21 am »
Przyszłość tego tematu jest jasna. Masz kilka rozwiązań.
1. Idziesz studiować na AWF. Wersja lżejsza to wizyta w czytelni uczelni sportowej, gdzie zapoznajesz się z metodyką treningu sztuk walki.
2. Przechodzisz kurs instruktora rekreacji sportowej - specjalizacja np. boks, kulturystyka, zapasy. Czyli, jak kiedyś ładnie mówiono, ciężka atletyka.
3. Zapisujesz się na porządnie prowadzone zajęcia z jakiejkolwiek solidniejszej sztuki walki. Wiem na pewno, że dobre treningi europejskich sztuk historycznych prowadzone są w Gdańsku (długi miecz według Petera von Danzig), Gliwicach (Długi miecz w tradycji Liechtenauera, kord Leckuchnera, elementy zapasów, elementy walki puginałem, elementy Harnischfechten), Warszawie (sztylet, długi miecz - szkoła niemiecka), Poznaniu (miecz, halabarda, sztylet, dussac - według Joachima Meyera) i Wrocławiu (zapasy średniowieczne według tradycji Otta Żyda), w grupach treningowych ARMA - PL.
Prowadzenie treningu sportowego to wiedza jak każda inna. Nie licz na to, że nauczysz się czegokolwiek na forum internetowym. Zwłaszcza, że pod względem metodyki treningu grupy rycerskie stoją (obraz ogólny) sporo poniżej sekcji sportów walki czy wschodnich sztuk walki. Porzuć też rojenia o wspólnych planach i skup się na solidnym przygotowaniu własnym oraz kolegów.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Roland

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2007, 07:05:58 am »
Sądze iż Solitaire doskonale skomentował ten temat  

pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Goran Shadowblade

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2007, 03:33:25 pm »
Podasz dokładniejsze namiarne na te zajęcia w Warszawie??

Offline Solitaire

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2007, 05:49:06 pm »
Cytat: "Goran Shadowblade"
Podasz dokładniejsze namiarne na te zajęcia w Warszawie??

Oddziały ARMA - PL.
Lojalnie uprzedzam, że treningów może w tej chwili i przez najbliższy czas nie być.
Możesz także zainteresować się grupą Lorica. Wprawdzie to późniejsza szermierka, ale treningi raczej porządne - o czym świadczyć mogę jednak tylko pośrednio i z obserwacji przedstawicieli. A w Twoim wieku bardzo liczy się metodyka prowadzenia zajęć - lepszy więc dobrze prowadzony rapier (albo jakieś sport walki - judo, zapasy, bjj) niż kiepski miecz. Wyrobisz się fizycznie, to Ci miecz później dużo szybciej pójdzie.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Goran Shadowblade

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2007, 04:42:16 pm »
dzięki za linki :D ja byś miał jeszcze jakieś rady jak zacząć swoją przygodę z rycerstwem w wieku 14 lat to dzięki... :D

Offline Solitaire

Trening współczesnego rycerza
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2007, 09:12:17 pm »
Niestety, nie miałem i nie mam z "rycerstwem" nic wspólnego. Ćwiczę zapasy średniowieczne i tańczę tańce średniowiecza i renesansu - w tym zakresie mogę pokierować.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.