Autor Wątek: Logika i nielogika w Świecie Warhammera  (Przeczytany 53915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gogol

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 06, 2005, 12:07:52 pm »
Niestety nie :) to paniki od uciekających i dogonionych i zniszczonych jednostek czyli np 2 niedobitków zastrzelonych w fazie szutingu/ magii itp powoduje panike w np 20 goblinach ale dopiero 21 uciekających goblinów albo 21 dogonionych goblinów powoduje panike w tych że 20 goblinach 4 cale obok
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Sydney_Kmin

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 06, 2005, 09:08:53 pm »
Mam pytanie:

Jak piechota może zadeptać jazdę, a zwłaszcza ciężką? :lol:
img]http://i34.photobucket.com/albums/d139/Sydney_Kmin/superball6tt.gif[/img]


Offline Tomash

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 06, 2005, 09:34:48 pm »
Pościągać za fraki z chabet... a dalej - patrz pod "jak piechota może zadeptać piechotę" ;)
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

szafa@poznań

  • Gość
Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 06, 2005, 09:50:56 pm »
Cytat: "Gogol"
Niestety nie :) to paniki od uciekających i dogonionych i zniszczonych jednostek czyli np 2 niedobitków zastrzelonych w fazie szutingu/ magii itp powoduje panike w np 20 goblinach


zasady poczytaj men...

Offline Inkwizytor83

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 07, 2005, 08:53:05 am »
No tak-oddział panikuje jeżeli:
1)spanikowany oddział/y o łącznej US równej bądź większej od niego znajduje sie w czterech calach na początku tury;
2)przyjazna jednostka jest złamana w HtH w 6"-nie ma mowy o jakiejkolwiek US, z tym że dodano, że nie trzeba rzucać testu paniki dla pojedynczego modelu-chyba że tem model ma 5 lub więcej W. Z czego można wnioskować, że nie trzeba rzucać testu paniki za złamaną przyjazną jednostkę o US mniejszej niż 5 (tego nie jestem pewien, ale chyba gdzieśczytałem klaryfikację-chociaż głowy sobie za to uciąć nie dam);
3)jeżeli walcząc w HtH na początku tury, oddział zostanie zaszarżowany z flanki/tyłu;
4)przyjazny oddział jest zniszczony w 4"-patrz punkt pierwszy (zniszczony oddział/y muszą mieć łączną US przynajmniej równa oddziałowi testującemu panikę);
5)oddział otrzyma 25% strat w pojedynczej fazie strzelania lub magii (także przy S&S)-załogi maszyn ani potwory, które straciły jeźdźca (ani jeździeć, którego potwór stracił 25% ran) nie muszą testować w tym wypadku; takze wtestwany w przypadku otrzymania 25% strat za losowo poruszających się przeciwników (Fanatycy itp.) czy też za teren (rydwan w trudnym terenie);
6) przyjazna jednostka jest wybita przez magię lub strzelanie w 4"-z tym że też można przyjąć to co w punkcie pierwszym-tak na logikę (chociaż w zasadach tego nie ma).
W sumie w przypadku punktów 2 i 6 wszystko zależy od interpretacji zasad przez graczy-bo nie jest dokładnie wyjaśnione (szczególnie przykłąd w punkcie drugim). Tak więc... jak to rozumieć? :oops:
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

szafa@poznań

  • Gość
Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 07, 2005, 10:13:58 am »
Cytat: "Inkwizytor83"
No tak-oddział panikuje jeżeli:
1)spanikowany oddział/y o łącznej US równej bądź większej od niego znajduje sie w czterech calach na początku tury;

oczywiście
Cytuj

2)przyjazna jednostka jest złamana w HtH w 6"-nie ma mowy o jakiejkolwiek US, z tym że dodano, że nie trzeba rzucać testu paniki dla pojedynczego modelu-chyba że tem model ma 5 lub więcej W. Z czego można wnioskować, że nie trzeba rzucać testu paniki za złamaną przyjazną jednostkę o US mniejszej niż 5 (tego nie jestem pewien, ale chyba gdzieśczytałem klaryfikację-chociaż głowy sobie za to uciąć nie dam);

i dobrze, bo starciłbyś głowę...
OD ZBREJOWANEGO MODELU PANIKA JEST ZAWSZE. Niezaleznie od US nawet pojedynczy heros na piechote...co innego zniszczony w walce wręcz (fizycznie zabity) to wowczas faktycznie o ile single model ma mniej niz 5 ran to nie wywoluje paniki - np. rydwan, ratling, doombull...
Cytuj

3)jeżeli walcząc w HtH na początku tury, oddział zostanie zaszarżowany z flanki/tyłu;

4)przyjazny oddział jest zniszczony w 4"-patrz punkt pierwszy (zniszczony oddział/y muszą mieć łączną US przynajmniej równa oddziałowi testującemu panikę);
zapomniales dodac ze jesli jest zniszcozny po zdeklarowaniu flee...
5)oddział otrzyma 25% strat w pojedynczej fazie strzelania lub magii (także przy S&S)-załogi maszyn ani potwory, które straciły jeźdźca (ani jeździeć, którego potwór stracił 25% ran) nie muszą testować w tym wypadku; takze wtestwany w przypadku otrzymania 25% strat za losowo poruszających się przeciwników (Fanatycy itp.) czy też za teren (rydwan w trudnym terenie);
Cytuj

6) przyjazna jednostka jest wybita przez magię lub strzelanie w 4"-z tym że też można przyjąć to co w punkcie pierwszym-tak na logikę (chociaż w zasadach tego nie ma).

jest w zasadach, tylko ludzon sie czytac nie chce - musi miec US 5 lub więcej.

Cytuj

W sumie w przypadku punktów 2 i 6 wszystko zależy od interpretacji zasad przez graczy-bo nie jest dokładnie wyjaśnione (szczególnie przykłąd w punkcie drugim). Tak więc... jak to rozumieć? :oops:


nic nie trzeba interpretowac. wystrzczy przeczytac rulebooka...wszystko wprost wyjasnonine, jak krowie na rowie.

Offline M.T.

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 07, 2005, 01:02:43 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

Cytuj

6) przyjazna jednostka jest wybita przez magię lub strzelanie w 4"-z tym że też można przyjąć to co w punkcie pierwszym-tak na logikę (chociaż w zasadach tego nie ma).

jest w zasadach, tylko ludzon sie czytac nie chce - musi miec US 5 lub więcej.



http://uk.games-workshop.com/chronicles/errata/assets/warhammer-rulebook.pdf

No popatrz...
Ta errata mówi co innego...
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga"
"Apeluję: nie schodźmy poniżej pewnego poziomu"
"Za górami, za lasami, za dolinami
Pobiły sie dwa skaveny sztyletami.
Hej skaveny, nie bijta sie,
Szary Prorok gdy to widzi zaraz wkurza sie!"

szafa@poznań

  • Gość
Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 07, 2005, 01:14:32 pm »
no errata wyraznie stierdza jeszcze ze single  modele w<5 tez nie wzbudzaja po wtsrzelaniu. Jak w zabijaniu w Cc. To oczywiste, sam nie wiem czemu o tym nie napisalem (chyba dlatego ze bylo to zbyt oczywiste :P)

Offline M.T.

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 07, 2005, 01:26:51 pm »
Słuchaj, albo oślepłem, albo mam problemy ze zrozumieniem.
Ze zdania:

"If a unit  is wiped out by missile fire or magic,any friendly units within 4" of it must take a panic test at the end of the phase, unless the destroyed unit is a single model with less than 5 wounds on its original profile"

wnioskuję, że "unit" to może być 2 niedobitków z jakiegoś oddziału, a nie US5.
Wskaż mi jakiś cytat, który potwierdza to co mówisz
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga"
"Apeluję: nie schodźmy poniżej pewnego poziomu"
"Za górami, za lasami, za dolinami
Pobiły sie dwa skaveny sztyletami.
Hej skaveny, nie bijta sie,
Szary Prorok gdy to widzi zaraz wkurza sie!"

szafa@poznań

  • Gość
Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #519 dnia: Listopad 07, 2005, 01:34:29 pm »
głupieje na stare lata chyba...zawsze wydawało mi sie unity majacy US<5 nie wzbudzaja paniki przy wystrzelaniu...tylko mi sie tak zdawało?[/quote]

Offline Inkwizytor83

Logika i nielogika w Świecie Warhammera
« Odpowiedź #520 dnia: Listopad 08, 2005, 04:59:15 pm »
No właśnie, ale wydawało mi się że wyszła klaryfikacja stwierdzająca, że jednostka o US>5 też nie wzbudza paniki. Ale mogę sie mylić  :oops:
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714