trawa

Autor Wątek: Nowości lutego 2003  (Przeczytany 14552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 27, 2003, 09:55:22 am »
Eeeee, to dopiero poczatek tej serii. Zobaczymy jak bedzie dalej. Mnie sie podoba, bo jak juz gdzies wczesniej wspominalem lubie taka sensacje i realistyczna kreske.
Przeczytalem Vampirelle. Nie jest to komiks porywajacy scenariuszowo, ale bardzo cieszy wizualnie. Czasami kojarzy mi sie z grami komputerowymi (te kolory i tryskajaca krew z rozwalonych glow).

Offline jax

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 28, 2003, 07:38:23 am »
sęk w tym, że na Zachozie wyszedł jeszcze tylko jeden album (Zdrada) a więc 'troszkę' przyjdzie poczekać na rozwinięcie się serii
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Rzezbiarz.wg

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 04, 2003, 09:30:09 am »
Czy ktos juz czytal Charly'ego z PRIski???

Cóż to za cudo?

Offline jax

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 05, 2003, 09:27:32 am »
dołączam się do pytania
sam jestem ciekaw cóż to - w tej chwili nawet gatunek trudno określić
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Sid

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 05, 2003, 05:21:17 pm »
Charly to sensacja, rysowana w sposób niespecjalnie charakterystyczny (typowy dla Motopolowskich Błękitnej Jaszczurki czy Franka Lincolna. W Szczecinie widziałem dziś zarówno 2 pierwsze tomy Charly'ego jak i Arii (dla zainteresowanych - księgarnia w Carefourze).
Tak na marginesie, Wrak podał, że Amazing Spider już wyszedł, choć w Szczecinie takowego nie uświadczysz  :P
History Abhors a Paradox"

Anonymous

  • Gość
Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 05, 2003, 05:45:51 pm »
Charly jest rysowany przez Magde

Offline mykupyku

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 05, 2003, 11:45:56 pm »
opyright by mykupyku

Offline wilk

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 06, 2003, 01:47:31 pm »
Z okazji reedycji Kajkow w gazetce "Dzien Dobry" roznoszonej bezplatnie do domow w Trojmiescie pojawil sie dosyc ciekawy tekst o KiK i polskim komiksie. Zacytowano pare zdan Szylaka. Kilka groszy dodal Szrejter i Christa.
Ale najbardziej rozbawilo mnie takie zdanie: "Jest miejsce dla (...) nowych albumow mlodych tworcow (Adler i Piatkowski, Kowalski, Dennis i Wojda"  :mrgreen:
Napisal to oczywiscie autor tekstu.  :roll:

Offline jax

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 07, 2003, 07:23:23 am »
Wczoraj miałem wątpliwą przyjemność przejrzeć Charly'ego w księgarni i odradzam absolutnie: kretyńskie scenariusza, rysunek bardzo słaaaby.
Trudno nawet zgadnąć do kiogo jest skierowany, chyba do dzieci?  (tak gdzieś 10-13 letnich).  Mooże jakiemuś dzieciakowi się spodoba ale jest to taka kicha, że i to wcale nie jest pewne.

Arię też miałem okazję przejrzeć - no i zgodnie z domysłami kicha (słabe rysunki, fatalna kolorystyka, naiwne scenariusze).  Jeśli kupować to tylko ze względów sentymentalnych (ja na szczęście Arii nie czytałem w młodości).  Ale wcale nie wiem czy i najsilniejszy sentyment wytrzyma próbę czasu w przypadku tego tytułu.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline mykupyku

Nowości lutego 2003
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 10, 2003, 11:09:00 pm »
po przeczytaniu Charliego:

kolory oczojebne, neonowe, plus nieco przestazała prosta kreska - wyglada wszystko jak disco i design lat '80 - jak ktos ma sentyment to moze rzucić okiem

fabularnie to bajka, banalna i prosta, ale nie jest źle napisana, "daje rade" - dzieciom powinna sie spodobać
opyright by mykupyku

 

anything