Autor Wątek: Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?  (Przeczytany 144000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P. Śledziu

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:36:00 am »
U mnie, co prawda zaświeciła się czerwona, ostrzegawcza lampka i instynkt podpowiadał i dobry duszek grzmiał nad głową: "To taki wilczy dół. Nie skacz, bo jeszcze zrobisz aucia i pociujesz!". No i pupa. Polski komiks jest nieatrakcyjny, bo się źle ubiera, przeklina i pije wódkę do ryby, zamiast białego wina? I mu jedzie z gęby?
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline misio141

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:45:03 am »
Dla mnie komiks polski jest atrakcyjny (a nawet bardzo). Polacy wydają bardzo dobre komiksy np. "Achtung Zelig" "Glinno" czy "Osiedle swoboda"
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Kowal^

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:52:50 am »
Cytat: "turucorp"
czyzby o to, ze jak jakis swir wpada tutaj i napieprza na wszystko tylko dlatego, ze krajowe, to ludzie stukaja sie w glowe? :roll: :
co to za termin swir? najpierw z kogos probujesz zrobic nieoczytanego w polskim komiksie ciemniaka, potem hama a jak ci nie wychodzi to swira :lol: widzisz ja tez jestem "naturszczykiem" (cokolwiek by to znaczyło) jak cos jest mierne to tak to nazwe a nie bede sie rozczulał ze to underground itd itp. akurat granica miedzy rysowaniem ktore wyglada jakby sie nie umiało rysowac a nie niepotrafieniem jest na tyle waska ze jak gosc sie szanuje to powinien oddalic sie od niej jak najbradziej a nie popisywac sie umiejetnym balansowaniem na tej cienkiej lini. Jak stwierdziłem z Glinno ma w sumie rece i nogi to sie dowiedziałem ze to kupa tylko dlatego ze nie narysował go Fras na parapecie.
Cytat: "turucorp"

a tak BTW co Ty masz do moich scenariuszy? :evil:
rysunki -hak ci w smak, jestem naturszczykiem i nigdy tego nie ukrywalem, ale od scenariuszy to mi sie odstosunkuj :evil:
Twoje scenariusze... myslisz ze kazda moja rozmowa bedzie sie toczyc odnosnie Ciebie :o  nic takiego nie napisałem ale ponoc kazdy czyta to co chce wiec jesli tak to odbierasz to pewnie tak jest :(

Offline P. Śledziu

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:58:24 am »
Cytat: "Kowal^"
co to za termin swir?


świr I m IV, D. -u, Ms. świrze, blm
poet. «szczebiot, świergot ptaków»
Mkną jaskółki z ostrym świrem. (Staff)

Jak o tych studentach i budach to też myślałem, że pijesz do mojego, tego, no komixopolo. A potem się zreflektowałem, że ja teraz przecież sensację o mafii a nie o pijanych studentach. Bo, widzisz rysownik to taka wrażliwa bestia jest, jak przestajesz głaskac to ugryzie. Albo nie, może byc śpiący na ten przykład.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline adro

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:06:49 am »
Tak to jest, z Turucorpem dyskutuje sie trudno  :lol:
Co do komiksu polskiego to jest sporo kupy , sporo ciekawych rzeczy . Jak ktos nie lubi wilq , Rewolucji , AZ, Glinno,Fastnachtspiel,OS Mikropolis    powinien miec szanse wyrazic swoje zdanie  , nawet jesli jest to opinia  krytyczna
Ja chyba wiem o co chodzi w tym topiku , pewna grupa uzytkownikow ma pretensje, ze nie moze skrytykowac czegokolwiek wywodzacego sie spod reki krajowego autora , gdzy zaraz wyskakuja zewszad obroncy i uziemiaja krytykujacego
BTW Moim zdaniem nawet jesli wilq tak swietnie sie sprzedaje, to kazdy moze skrytykowac ten komiks przy uzyciu odpowiednich argumentow (kreska nie pasi , pewne rozwiazania fabularne sa po prostu slabe  schematyczne itd itp ), tak samo jest powiedzmy z AA (gdyby zastosowac ten tok myslenia to nikt nie powinien krytkowac tego komiksu tylko czcic go jak bostwo )
Mnie wilq srednio pasi i nie spieszy mi sie do kupna 8 czesci , ale jak powiedzialem  co kto lubi
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Gilbaert

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:11:22 am »
popatrzcie jak jednak komiks polski jest czytany. Ktos sobie założył stronkę, żeby robic akcję wąsaczową. ŁUHUHU
http://www.gangwasaczy.prv.pl/
to co wysyłamy zdjęcia?

Offline P. Śledziu

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:12:47 am »
Adro - wg mnie pewna grupa użytkowników to psołocz, która wypada z czarności niebytu, pieprzy trzy po trzy a jak już nie ma nic do dodania loguje sie pod nickiem dajmy na to - SLEDZZwal (przykład z głowy) i pieprzy jeszcze bełkotliwiej, czym zaskarbia sobie moją dozgonną pogardę.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:15:10 am »
Cytat: "Kowal^"

Cytat: "turucorp"
czyzby o to, ze jak jakis swir wpada tutaj i napieprza na wszystko tylko dlatego, ze krajowe, to ludzie stukaja sie w glowe? :roll: :
co to za termin swir? najpierw z kogos probujesz zrobic nieoczytanego w polskim komiksie ciemniaka, potem hama a jak ci nie wychodzi to swira :lol: widzisz ja tez jestem "naturszczykiem" (cokolwiek by to znaczyło) jak cos jest mierne to tak to nazwe a nie bede sie rozczulał ze to underground itd itp. akurat granica miedzy rysowaniem ktore wyglada jakby sie nie umiało rysowac a nie niepotrafieniem jest na tyle waska ze jak gosc sie szanuje to powinien oddalic sie od niej jak najbradziej a nie popisywac sie umiejetnym balansowaniem na tej cienkiej lini. Jak stwierdziłem z Glinno ma w sumie rece i nogi to sie dowiedziałem ze to kupa tylko dlatego ze nie narysował go Fras na parapecie.


moze jestem tepy, ale kompletnie nie rozumiem do kogo i o co pijesz?
kto tu sie zaslanied jakims "undergroundem"? :shock:
(jaka znowu "kupa" z komiksu Frasia? :roll: )
Cytat: "Kowal^"

Cytat: "turucorp"

a tak BTW co Ty masz do moich scenariuszy? :evil:
rysunki -hak ci w smak, jestem naturszczykiem i nigdy tego nie ukrywalem, ale od scenariuszy to mi sie odstosunkuj :evil:
Twoje scenariusze... myslisz ze kazda moja rozmowa bedzie sie toczyc odnosnie Ciebie :o  nic takiego nie napisałem ale ponoc kazdy czyta to co chce wiec jesli tak to odbierasz to pewnie tak jest :(


Cytat: "Kowal^"
czegos co ma rece i nogi jak pan bog przykazał. Dobrego scenariusza, dobrego rysunku (Funky Koval2)
ja nie zyje przeszłoscia to ktos w "nowosci" nie umie zrobic czegos dobrego tylko jedzie na miernocie i wyrabia standarty w ktorych sam sie zmiesci a nawet stanie na ich czele.


napisales to min. do mnie, chyba, ze uwazasz moja nieskromna osobe za rysownika z Fidzi a nie z Polski? :roll:
chcesz wypowiadac sie ogolnie o calym komiksie krajowym, to nie wywracaj kota ogonem kiedy jeden z tych ktorych "ogolnie" wkladasz do tego wora zabiera glos :roll:

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:23:29 am »
Cytat: "adro"
Tak to jest, z Turucorpem dyskutuje sie trudno  :lol:
Co do komiksu polskiego to jest sporo kupy , sporo ciekawych rzeczy . Jak ktos nie lubi wilq , Rewolucji , AZ, Glinno,Fastnachtspiel,OS Mikropolis    powinien miec szanse wyrazic swoje zdanie  , nawet jesli jest to opinia  krytyczna


wyrazic swoje zdanie czy wypisywac obrazliwe bzdury o miernocie i braku umiejetnosci?
wiekszosc tworcow bywajacych na tym forum nie ma problemow z uczciwa i konkretna krytyka, ale w swietle wypowiedzi Kowala wszyscy powinni grzecznie lezec i cieszyc sie, ze jakies oszolomy im robia na klate :oops:

Offline P. Śledziu

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:28:37 am »
Cytat: "turucorp"
w swietle wypowiedzi Kowala wszyscy powinni grzecznie lezec i cieszyc sie, ze jakies oszolomy im robia na klate :oops:


Niektórzy lubują się w tzw. pissingu. Ja nie. Gdybym miał jakoś zargumentowac "dlaczego" wspomniałbym o higienie, nieprzyjemnym zapachu, częstym praniu pościeli, tudzież myciu kabiny prysznicowej lub wanny...
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:36:08 am »
w sprawach "higieny" zgadzam sie z Toba w 100%
zaskakuje mnie jedynie jak wielu zwolennikow pissingu pojawia sie na forach i dlaczego uwazaja, ze przysluguje im pozycja "lejacego" a nie "oblewanego" :roll:

Offline P. Śledziu

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:43:56 am »
Bo lejący co najwyżej źle strząśnie, a do mokrych gaci mało kto mu zaglądnie. I uprac można błyskawicznie, chocby ręcznie. Tymczasem olany, musi wyszorowac po akcie kabinę, wymyc klatę, co czasochłonne i ktos może do łazienki zajrzec, niby przypadkiem.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline krytyk

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2005, 12:16:16 pm »
O rany! Czytam i oczom nie wierze. To polski komiks ma sie aż tak dobrze?! A krytycy to tylko nieistotni malkontenci, którymi zupełnie nie warto sie przejmować? Nikt sie nie zastanawia czemu im sie to nie podoba tylko "dyskusja" schodzi na ... gówno i strzepywanie. Żenujące.
A tak w ogóle to wiele sie tu mówi o wynikach sprzedarzy, to może by tak je przedstawić? Żeby dyskusja miała konkretne podstawy.

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2005, 12:27:15 pm »
Cytat: "krytyk"

O rany! Czytam i oczom nie wierze. To polski komiks ma sie aż tak dobrze?! A krytycy to tylko nieistotni malkontenci, którymi zupełnie nie warto sie przejmować? Nikt sie nie zastanawia czemu im sie to nie podoba tylko "dyskusja" schodzi na ... gówno i strzepywanie. Żenujące.


zenujace to sa wypowiedzi ludzi, ktorzy uwazaja, ze mozna rzucac epitetami na kazdego kto cokolwiek w tym kraju robi, a tworcy maja siedziec cicho bo "jasniepanstwo sie wypowiada" :roll:
komiks ma sie niezle, gorzej z czytelnikami :roll:
i chodzi ci chyba o "forumowych krytykantow"?
bo krytycy raczej nie maja problemow z krajowymi komiksami :roll:

Cytat: "krytyk"
A tak w ogóle to wiele sie tu mówi o wynikach sprzedarzy, to może by tak je przedstawić? Żeby dyskusja miała konkretne podstawy.


malo razy o tym juz mowiono?
skoro ci tak zalezy to prosze bardzo, kilka przykladow
Wilq -6/7 tys egz.
48 stron -ok. 5 tys.
Mikropolis -ponad 3 tys.

N.N.

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2005, 12:50:09 pm »
Cytat: "krytyk"
O rany! Czytam i oczom nie wierze. To polski komiks ma sie aż tak dobrze?! A krytycy to tylko nieistotni malkontenci, którymi zupełnie nie warto sie przejmować? Nikt sie nie zastanawia czemu im sie to nie podoba tylko "dyskusja" schodzi na ... gówno i strzepywanie. Żenujące.
A tak w ogóle to wiele sie tu mówi o wynikach sprzedarzy, to może by tak je przedstawić? Żeby dyskusja miała konkretne podstawy.


A może byś tak podał jakieś przykłady? Albo i odpowiedział na uwagi adresowane do Ciebie bezpośrednio. Bo na razie to tylko wodę mącisz...
Które polskie komiksy są Twoim zdaniem nieatrakcyjne?
Kogo masz na myśli pisząc "krytycy to tylko nieistotni malkontenci"?
A skoro domagasz się konkretnych podstaw, to może też byś jakieś wyniki sprzedaży podał. Wiesz może, na przykład, jak sprzedała się "Soul Saga" - komiks, który osobiście uważałeś za atrakcyjny?

I jeszcze jedno: co właściwie rozumiesz przez określenie "atrakcyjny"?
Na przykład, czy "Odmieniec" był - według Ciebie - atrakcyjny, czy nie?