Autor Wątek: Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?  (Przeczytany 146030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:07:15 pm »
zeby byly albumy musi byc czytelnik.
nie ma szans na jakas wielka eksplozje "komiksow srodka" jesli za znacznie mniejsza kase mozna kupic licencje takich komiksow z zachodu i sprzedac w wiekszym nakladzie.
nie ma szans na takie cos, dopoki oszolomy beda kracic nosem, ze wszystko jest do dupy a kiedys to byly komiksy :roll: (ciekawe czy Spidey i reszta tych "fanow" zdaje sobie sprawe jak bardzo Polch jechal pod Gillona, skad sie wziela kreska Rosinskiego, czy odrozniliby Wroblewskiego od np. Caniffa? etc.)

Offline spidey

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:08:20 pm »
Cytat: "empro"
Mamy rysowników i scenarzystów ale oni robią komiksy nieco "ambitniejsze" a mi brakuje takiej lekkiej, łątwej i przyjemnej komksowej letkurki


ambitne inaczej
Frank Miller też próbował zrobić komiks ambitny inaczej (Mroczny Rycerz Kontratakuje) i chyba każdy widział do czego to doprowadziło, w ameryce (i w innych krajach też) każdy lał na to ciepłym moczem.
czy wy "komiksiarze"zrozumiecie w końcu że większość czytelników woli czytać coś normalnego niż jakieś Rewolucje skutniki male masturbatory i ahtung zeligi ?  po co ja się pytam przecież oni nigdy nie zrozumieją takich prostych rzeczy :roll:

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:10:12 pm »
Cytat: "spidey"

ambitne inaczej
Frank Miller też próbował zrobić komiks ambitny inaczej (Mroczny Rycerz Kontratakuje) i chyba każdy widział do czego to doprowadziło, w ameryce (i w innych krajach też) każdy lał na to ciepłym moczem.

o czym Ty bredzisz? :shock:

Offline spidey

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:13:09 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "spidey"

ambitne inaczej
Frank Miller też próbował zrobić komiks ambitny inaczej (Mroczny Rycerz Kontratakuje) i chyba każdy widział do czego to doprowadziło, w ameryce (i w innych krajach też) każdy lał na to ciepłym moczem.

o czym Ty bredzisz? :shock:


o czym ja bredze ano o tym ze ty chyba nawet tego MRK w ręcach nie trzymałeś a dokłdniej o tym że ten wasz polski underground porownywalny jest do takich chorych eksperymentów Franka

Offline graves

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:16:24 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "spidey"

ale się bronią ale się bronią (czytać - "tfórcy") tacy z was wielcy artyści to STWÓRZCIE W KOŃCU KOMIKS NA POZIOMIE "FUNKY KOVALA" ALBO PRZYNAJMNIEJ NA POZIOMIE "MIASTA Z CHMUR" - taki fajny komiks Wróblewskiego, czytałem kilkanaście lat temu. Wróblewski to przynajmniej był wielkim Artystą przez bardzo duże A.


to teraz na mnie gromy polecą  :evil:  :badgrin:
bo Funky niestety zupełnie mi nie przypadł do gustu, niestety :(

Powiem tak. Nie widze powodu. To forum dyskusyjne - to jest twoje zdanie. Ktoś może się z tym nie zgadzać i nawiąże się dyskusja - ale masz prawo do swojego zdania.

Teraz napiszę coś dla wszystkich nowych oraz Spideya.
Kasuję wasze posty. Fakt. Nie jest to spowodowane jednak tym, że was nie lubię lub mój stosunek do was jest negatywny. Nieprawda. W sumie jesteście mi całkowicie obojętni.
Zrozumcie jednak - to jest Forum Dyskusyjne - moderowane. To nie jest IRC, gg- ani nic w tym stylu. Tutaj wypowiadasz się na określony z góry temat. Piszesz posty jak masz coś do przekazania.
Wszystki posty, które nic nie wnoszą do tego tematu - są usuwane - jako spam. Wszelkie przytaknięcia, potwierdzenia powyższych wypowiedzi lub same emotikony - są usuwane jako zbędne i nic nie wnoszące nowego do danego tematu. Masz coś do napisania - piszesz.
Posty zawierające obelgi - są kompletnie usuwane (jeżeli jest to pierwsze wykroczenie i nie jest kłopotliwe - czasami je "cenzuruję" tylko, ale to zależy od mojej dobrej woli - moje zadanie to usuwanie takich wypowiedzi i karanie piszących je). Jeśli ktoś się do tego nie stosuje - Żegnamy go oziemble.

pozdrawiam
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:16:44 pm »
Cytat: "spidey"

o czym ja bredze ano o tym ze ty chyba nawet tego MRK w ręcach nie trzymałeś a dokłdniej o tym że ten wasz polski underground porownywalny jest do takich chorych eksperymentów Franka


 :roll:
ja sie nie znam, ale jak juz to najczesciej porownuja to co rysuje do Sin City :roll:
(zorientowalbys sie ofiaro losu zanim cos napiszesz :roll: )

Offline adro

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:54:49 pm »
Turucorp
Ta zaleznosc obowiazuje rowniez w druga strone
Jesli nie bedzie albumow to i czytelnicy sie nie znajda
Owszem duzo komiksow srodka  importujemy , ale moze jednak luzniejszy  polski komiks  przy odpowiedniej promocji wydawcy trafilby  do sporego grona fanow komiksu
Kazdy ma jakies inspiracje i wzorce , ale mysle ze w komiksach srodka nie chodzi o jakas oryginalnosc i odkrywczosc , po prostu czytelnicy przy  takich pozycjach powinni sie dobrze bawic i milo spedzic czas
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Maciej

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:03:32 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "spidey"

o czym ja bredze ano o tym ze ty chyba nawet tego MRK w ręcach nie trzymałeś a dokłdniej o tym że ten wasz polski underground porownywalny jest do takich chorych eksperymentów Franka


 :roll:
ja sie nie znam, ale jak juz to najczesciej porownuja to co rysuje do Sin City :roll:
(zorientowalbys sie ofiaro losu zanim cos napiszesz :roll: )


Eeetam, a co ma piernik do wiatraka? spidey pisał o mkr, a nie sincity  :roll:
Wykręcasz się.

Nowe chopaki z foruma wyświadczyły niedźwiedzią przysługę Kowalowi, bo sprowadzają jego argumenty do absurdu  :lol:  :lol:  
(a że czytać nie umieją ani w lineczkę kliknąć, to źle świadczy o stanie powszechnej edukacji...)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:05:46 pm »
wracajac do pytania z pierszej str

NIKT NIKOGO do niczego nie zmusza. ani czytelnikow do czytania niestrawnyh dla nih historii ani autorow do walki o czytelnika zawszelka cene....wiec nie widze problemu....

a oto lista autoruw kturyh trawie i ich komiksowe potrawy smakuja wysmienicie:
pan od ratmana i nerwolwera
owedyk
drzewiecki
adler i piatkowski
autor szwendaka
śledziu
minkiewicz i jego wilq
i jeszcze paru ....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline spidey

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:07:06 pm »
olśniło mnie :!: , ja tu myślałem że na forum gildii komiksu siedzą w większości normalni fani komiksu ZAGRANICZNEGO I STAROSZKOLNOPOLSKIEGO tak jak na przykład na forum DK a tu w 90% sami twórcy, rysownicy, scenarzyści, że też wcześniej tego nie zauważyłem jak z pogardą patrzą na mojego avatara na którym znajduje się spider-man (wiadomo mainstream nie dla nich), jak krytykują całkiem sensownie napisany post krytyka w którym pyta dlaczego większość fanów nie lubi komiksu polskiego (ale oczywiście tego najnowszego bo do Polcha czy Wróblewskiego nie ma co się przyczepić, szacun dla nich że potrafili dotrzeć do szerokiego grona odbiorców), to dlatego osoby pokroju Kowala, adro, krytyka, Krzycha Ayanami, mungo i mnie spideya są od razu oblewane błotem, normalnie olśniło mnie :!:

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:13:58 pm »
Cytat: "Maciej"

Eeetam, a co ma piernik do wiatraka? spidey pisał o mkr, a nie sincity  :roll:
Wykręcasz się.

jakto sie wykrecam? :shock:
zarzuca, ze rysuje jak Miller w MKR to mu odpowiadam, ze sie myli   :D  

Cytat: "spidey"
olśniło mnie :!: , ja tu myślałem że na forum gildii komiksu siedzą w większości normalni fani komiksu ZAGRANICZNEGO I STAROSZKOLNOPOLSKIEGO tak jak na przykład na forum DK a tu w 90% sami twórcy, rysownicy, scenarzyści, że też wcześniej tego nie zauważyłem jak z pogardą patrzą na mojego avatara na którym znajduje się spider-man (wiadomo mainstream nie dla nich), jak krytykują całkiem sensownie napisany post krytyka w którym pyta dlaczego większość fanów nie lubi komiksu polskiego (ale oczywiście tego najnowszego bo do Polcha czy Wróblewskiego nie ma co się przyczepić, szacun dla nich że potrafili dotrzeć do szerokiego grona odbiorców), to dlatego osoby pokroju Kowala, adro, krytyka, Krzycha Ayanami, mungo i mnie spideya są od razu oblewane błotem, normalnie olśniło mnie :!:


boszsz, Spidey, moze daj sobie lepiej spokoj z pisaniem na forach :?:
(wiedzialem, ze z tego DK to tylko jakas chora plaga sie wylegnie, wiedzialem :cry: )

Offline Ireneusz Pietryka

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:16:48 pm »
Cytat: "spidey"
olśniło mnie :!: ,  patrzą na mojego avatara na którym znajduje się spider-man (wiadomo mainstream nie dla nich), normalnie olśniło mnie :!:


Wczesny Spider, przypuszczam, że John Romita. Zgadza się?
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline Maciej

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:18:37 pm »
"staroszkolnopolskiego" - hmmm a dlaczego myślałeś ze to jest forum akurat takiego komiksu?

A z tej grupy użytkowników których wymieniłeś to jest jedna osoba (może 2)  z którymi jest możliwa normalna dyskusja i które nie błaźnią się gówniarskimi tekstami, lecz czytają posty współdyskutujących i MYŚLĄ nad tym co piszą.

W sumie mam na myśli adro  ;)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:27:12 pm »
Cytat: "adro"
Turucorp
Ta zaleznosc obowiazuje rowniez w druga strone
Jesli nie bedzie albumow to i czytelnicy sie nie znajda
Owszem duzo komiksow srodka  importujemy , ale moze jednak luzniejszy  polski komiks  przy odpowiedniej promocji wydawcy trafilby  do sporego grona fanow komiksu
Kazdy ma jakies inspiracje i wzorce , ale mysle ze w komiksach srodka nie chodzi o jakas oryginalnosc i odkrywczosc , po prostu czytelnicy przy  takich pozycjach powinni sie dobrze bawic i milo spedzic czas
pozdro


wszystko fajnie (bynajmniej nie czepiam sie, ze klasycy sie wzorowali, w koncu kazdy ma swoje inspiracje), chidzi mi jedynie o logike w podejsciu czytelnikow do tego co potencjalnie mogloby sie u nas ukazywac.

zwroc uwage na to co wypisuje tutaj Spidey (i paru innych "gigantow mysli wspolczesnej"), Wroblewski byl ok ale juz Wyrzykowski jest do bani, Rosinski jest wspanialy ale Mazur be, itd. itp.
kolesie siedza sobie w domkach przed monitorami i dopieprzaja kazdemu kto tylko robi cokolwiek w tym kraju, nie orientuja sie kompletnie co wychodzi, kto i jak rysuje, wola pokrzyczec na forach brylujac "blyskotliwymi tekstami".
do takich czytelnikow chcesz zeby docieraly krajowe komiksy srodka?
przeciez oni ich nie zobacza nawet jakby im na leb spadly :roll:

Offline empro

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:39:01 pm »
Spidey, ja akurat jestem wieeeeeeelkim fanem mainstreamu i to tego amerykańskiego.
Spidera uwaielbiam, Spawna (mimo wszystko) też. Komiks który mnie najbardziej urzekł to Midnight Nation, który jest jest typowym przykładem prostego komiksu (no może takiego z wyższej półki). DK kibicowałem mocno bo lubię dostawać co jakiś krótki czas miłą prostą książeczką, którą przeczytam w kilka/kilkanaście minut. I wszystko jest ok.
Ale jednocześnie mam pełną świadomość tego co się dzieje poza obszarem komiksu środka. Tego jak dany komiks jest narysowany, opowiedziany itp. Bez takiego poczucia cięzko jest dyskutować o czymkolwiek związanym z komiksem. Oczywiście można nie lubić kreski, stylu narracji, albo typu opowiadanej historii np w Rewolucjach albo czymś innym ale nie można w żaden sposób określić że  jest to komiks "zły" bo po prostu tak nie jest. Dziwi mnie tylko, że chcesz się wypowiadać na temat amerykańskich produkcji środka bez tak
podstawowej wiedzy na temat sztukli komiksowej bo takie same prawa obowiązują też w tworzeniu właśnie tych komiksów.
Komiks polski (w większości i mam na myśli te sprawniej wykonane) nie odbiega w swej konstrukcji od żadnego innego komiksu. Po prostu jednemu może leżeć bardziej innemu mniej, ale ktoś kto chce go oceniać powinien to w jakiś logiczny i w miarę możliwości obiektywny sposób uzasadnić.
a Spider man jest w pytę :)


acha i jeszcze o autorach co siedzą na forum Gildii, są to na pewno ludzie, którzy znają się bardziej na tym wszystkim niż ludzie z forum DK i dlatego tutaj już nie wystarczy napisać że " ten komiks jest do bani a tamten jest fajny" bo tutaj trzeba swoje zdanie w jakiś sposób poprzeć. Bo tutaj się dyskutuje :) a nie pisze co popadnie :)

 

anything