Autor Wątek: Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?  (Przeczytany 143998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:56:35 am »
Cytuj
Spotkałem się kiedys z opinią jednego Belga, który twierdził, że u nich najpopularniejsze komiksy to takie jak np. publikowany u nas niegdys Vasco Gillesa Chaillet. Na pytanie o prace Rosińskiego, zrobił cos w rodzaju „apage satanas”, zarzekając się, że to już twórczość artystyczna i awangarda. Najwyraźniej takie kanony u nich obowiązują,


A jak się popatrzy na wyniki sprzedaży - to się okaże że ten Belg mieszka w jakieś innej Belgii. Bo "Thorgal" sprzedaje sie na teraz na poziomie mniej wiecej 200 - 300 tysiecy a "Vasco" cos w granicach 50 tysiecy.Takie w każdym razie były w tamtym roku podane dane o sprzedaży.No chyba ze nagle się "Vasco" bestselerem stał?
...Ale to są komiksy z Lombarda, więc dziwię się że tu o nich wspominam.
Shame me :D

Offline Witz Worx

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 10, 2007, 08:58:09 am »
Cytat: "andruth"


A jak się popatrzy na wyniki sprzedaży - to się okaże że ten Belg mieszka w jakieś innej Belgii. Bo "Thorgal" sprzedaje sie na teraz na poziomie mniej wiecej 200 - 300 tysiecy a "Vasco" cos w granicach 50 tysiecy.Takie w każdym razie były w tamtym roku podane dane o sprzedaży.No chyba ze nagle się "Vasco" bestselerem stał?
...Ale to są komiksy z Lombarda, więc dziwię się że tu o nich wspominam.
Shame me :D


Wiem, ze się znasz lepiej ode mnie, ale zauważ, ze nie pisałem o sukcesach jakie swięci w Belgii "Vasco", ale powołałem sie na pewną stylistyke, jaką ten komiks reprezentuje - taki "bezpłciowy realizm" jak to sobie nazywam - innym, być moze bardziej znanym od Chaillet przedstawicielem tego nurtu jest Jacques Martin, podobnie tworzą też Vrancken, Cuvelier, Carin i pewnie jeszcze kilku innych
Byc moze napotkany Belg naciągał rzeczywistośc do własnych gustów, jest dla mnie  jednak świadectwem jeszcze bardziej skrajnego, niz kokowe myślenia, że poza pewnym ściśle okreslonym sposobem rysowania cała reszta do niczego sie nie nadaje.

Offline Julek_

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 10, 2007, 10:07:06 am »
Cytat: "asu_swing"
Cytat: "Robert Zaręba"

Czyżby to była owa mityczna Kantowska apercepcja transcendentalna?


pajęczy zmysł



rotfl.
Zróbcie z tego pasek   :shock:

Robert Zaręba

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:06:33 am »
Cytuj
Zróbcie z tego pasek

To jest jeden z kadrów z komiksu z "MF".
Na rysunku dwóch wariatów rozmawia o komiksie. Jeden trzyma pod pachą "Mausa", a drugi "Kaczora Donalda".
Ten z "Mausem" mówi:
- Mówiąc o intuicji Spidermana, masz na myśli intuicję w sensie Kartezjusza, Bergsona czy Husserla? A może chodzi ci o ogląd ejdetyczny u późnych fenomenologów?
Na to ten z "Kaczorem Donaldem" odpowiada:
- Oc**jałeś?! To jasne jak słońce, że chodzi mi o apercepcję transcendentalną w ujęciu Kanta!
To taki dowcip miał być.

Offline krytyk

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:07:28 pm »
Straszne jest patrzyć jak koniecznie chcecie dokopać człowiekowi, bo ośmielił sie zburzyć wasz idealne wyobrażenie o polskim komiksie. Każdy tylko czepia sie tego Lombardu. Żenada!
Polski komiks nie dociera do szerszej publiczości bo jest dla niej nieatrakcyjny i tak jest prawda i żadne ubrane w najmądrzejsze słowa wywody tego nie zmienią. Mozecie zakrzyczyć tych co o tym (mniej lub bardziej udolnie) mówią, ale prawdy nie zmienicie.

Offline tyler_durden

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:24:26 pm »
krytyk napisał:
Cytuj
Polski komiks nie dociera do szerszej publiczości bo jest dla niej nieatrakcyjny i tak jest prawda i żadne ubrane w najmądrzejsze słowa wywody tego nie zmienią.


A jaki komiks w tym kraju dociera do szerszej publiczności?
o not talk about fight club

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:34:50 pm »
Cytuj
krytyk napisał:
Cytat:
Polski komiks nie dociera do szerszej publiczości bo jest dla niej nieatrakcyjny i tak jest prawda i żadne ubrane w najmądrzejsze słowa wywody tego nie zmienią.


A jaki komiks w tym kraju dociera do szerszej publiczności?


a głupie to pytanie - przecież to akurat jest jasne :D
Jaki komiks w tym kraju sprzedaje sie w kilkunastotysiecznym nakladzie?
No?
( podpowiedź - on też w sumie z Lombarda jest :D )

KRL

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:48:29 pm »
tyler_durden:
Cytuj
A jaki komiks w tym kraju dociera do szerszej publiczności?


andruth:
Cytuj
Jaki komiks w tym kraju sprzedaje sie w kilkunastotysiecznym nakladzie?



Moim zdaniem pozamiatane.
Ale co na to krytyk? Aż ciekaw jestem...

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:03:47 pm »
Cytat: "KRL"

Ale co na to krytyk? Aż ciekaw jestem...

Jak to co?
Krytyk jak zwykle rzuca tekstem a potem cicho siedzi :roll:
Zauwaz, ze nawet laskawie nie ustosunkowal sie do sytuacji, w ktorej zblizone jakosciowo i gatunkowo komiksy krajowe i zagraniczne sprzedaja sie gorzej (te pierwsze) tylko dlatego, ze sa stad a nie stamtad.
Wystarczy pogadac z ludzmi z KG, Taurusa, Mandragory czy Egmontu, wszystkie wydawnictwa jednoznacznie potwierdzaja, ze Polakow wydaja jedynie dlatego, ze chca wydawac, chciaz to najczesciej czysta filantropia.
Dla niego ten problem nie istnieje, bo latwiej powiedziec, ze krajowe jest gorsze i dlatego sie gorzej sprzedaje. :roll:

N.N.

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:56:29 pm »
Cytat: "turucorp"
Wystarczy pogadac z ludzmi z KG, Taurusa, Mandragory czy Egmontu, wszystkie wydawnictwa jednoznacznie potwierdzaja, ze Polakow wydaja jedynie dlatego, ze chca wydawac, chciaz to najczesciej czysta filantropia.

Akurat "Mandragora" wydaje tylko tych Polaków, których publikowanie nie ma nic wspólnego z filantropią. A Zin Zin Press nie narzeka na swoją kondycję, chociaż wydaje samych Polaków.

Offline badfood

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:59:17 pm »
Kilka miesięcy temu tfurcy polskiego komiksu strasznie się nady**li i jadu trochę kapało, w końcu doszli wspólnie do wniosku, że polski komiks jest atrakcyjny aż strach. Tych kilku, co się stawiało to krytykanckie cymbały i temat przygasł.
Ale tym razem poziom wypowiedzi sprowokował mnie do aktywności. Od….cie się od koko. Pewnie, poleciał trochę w temacie, ale Wasze komentarze o lombardzie i cała reszta to słowa godne posła RP. To dobre porównanie, bo temat przypomina konferencje prasowe pewnej partii  po ujawnieniu tzw. taśm prawdy.
A argumenty w rodzaju „ten komiks jest taki podobny do komiksu, który odniósł sukces, więc dlaczego nikt mnie nie kocha”… stary – to było mocne!
Kończę te aktywność, bo się zasapałem, a ostatnim razem mój udział w forum zakończył się zawieszeniem konta.
Zresztą, polski komiks jest bardzo atrakcyjny.

N.N.

  • Gość
Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 10, 2007, 02:10:36 pm »
Proszę o wstrzemięźliwość w mocnych slowach. gil

Ależ ja jesten wstrzemięźliwy, zarówno w używaniu mocnych słów, jak i  w wyrażaniu opinii na temat kondycji intelektualnej innych użytkowników forum. Znacznie rzadziej obrażam rozmówców i znacznie rzadziej imputuję im złe skłonności, nieuczciwość lub skłonność do seksualnych dewiaicji  niż inni. A jednak to mnie prosi się tutaj o wstrzemięźliwość.
Czemu?

Offline Maciej

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 10, 2007, 02:14:04 pm »
Zaraz dostaniesz osta N.N.  :idea:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 10, 2007, 02:15:29 pm »
Cytuj
Wystarczy pogadac z ludzmi z KG, Taurusa, Mandragory czy Egmontu, wszystkie wydawnictwa jednoznacznie potwierdzaja, ze Polakow wydaja jedynie dlatego, ze chca wydawac, chciaz to najczesciej czysta filantropia.

Turu, z kim żeś ty gadał?????????? Pokaż mi tych "filantropów"???
No chyba że są w Kulturze tacy, bo ich akurat ( poza Jarkiem Składankiem) nie znam :D
A reszta wydaje tych co się sprzedają.

Offline turucorp

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 10, 2007, 02:15:30 pm »
Cytat: "N.N."

Akurat "Mandragora" wydaje tylko tych Polaków, których publikowanie nie ma nic wspólnego z filantropią. A Zin Zin Press nie narzeka na swoją kondycję, chociaż wydaje samych Polaków.


A to juz problem zalozyciela tematu 8)
Jakby zalozyl temat pod tytulem "czy tematyka polskich komiksow jest nieatrakcyjna" to moze byloby bardziej z sensem?

Cytat: "badfood"

A argumenty w rodzaju „ten komiks jest taki podobny do komiksu, który odniósł sukces, więc dlaczego nikt mnie nie kocha”… stary – to było mocne!
Kończę te aktywność, bo się zasapałem, a ostatnim razem mój udział w forum zakończył się zawieszeniem konta.



Zamiast sapac i plakac cytuj dokladnie to nie bedziesz mial problemu z moderatorami (wiem, to trudniejsze niz wpasc tutaj, walnac glupawego posta i zniknac :roll: )

Cytat: "andruth"

Turu, z kim żeś ty gadał?????????? Pokaż mi tych "filantropów"???
No chyba że są w Kulturze tacy, bo ich akurat ( poza Jarkiem Składankiem) nie znam :D
A reszta wydaje tych co się sprzedają.


Bez przesady, Taurus jest otwarty na wszelkie propozycje, Egmont nomen omen jednak ryzykowal startujac np. ze Skutnikiem czy KRLem.

 

anything