Autor Wątek: O&G Co dalej?  (Przeczytany 2863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Furion

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2005, 09:31:03 pm »
Cytat: "5zyCh4"
(...)
Np. planowałem sobie zrobić dwa oddziały NG z spearami którzy będąprzyjmowali szarże a za nimi staliby 2 oddziały Orc Boyzów i jeden Black Orków z Black Ork Big Boss (wiecie, żeby trzymał wszystko w kupie)(...)


nie dawaj spearow NIght Goblinom  ;)  HW&SHield jest bardziej oplacalny i tanszy punktowo  ;)

poza tym taka taktyka... zreszta co ja Ci bede mowil co jest skuteczne a co nie :) jestes mlodym graczem i sam sie nauczysz co jest dobre a co nie :)

metodą prob i bledow sam dojdziesz do wlasciwej taktyki :)

pozdro
Furion
ozdro
poćwicz

Shino

  • Gość
O&G Co dalej?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2005, 09:49:31 pm »
Cytat: "Furion"

nie dawaj spearow NIght Goblinom  ;) [...]


chyba ze jest to turniej parowy "7 herosow" 20 na narbutta gdzie speary licza sie jak piki ;)  ;)  8)

Offline Cyel

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:02:30 pm »
Cytat: "5zyCh4"


Np. planowałem sobie zrobić dwa oddziały NG z spearami którzy będąprzyjmowali szarże a za nimi staliby 2 oddziały Orc Boyzów i jeden Black Orków z Black Ork Big Boss (wiecie, żeby trzymał wszystko w kupie). 2 NG Shamanow (lub innych) żeby czarowali.  Te 4 Goblińskie Rydwany i dwie chukki. I zapomniałbym o 4x5 WR lub inna kombinacja. I jeszcze Giant.



Koncepcja jak najbardziej słuszna. Jedynie te włócznie są taką sobie inwestycją szansa, że gobliny zabiją coś tymi 5 dodatkowymi atakami jest marna...lepiej by byli tańsi. koszt włóczni dla 50 (2x25) NG to 50pts. Za to mozna kupic dodatkowy oddział.

Offline 5zyCh4

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:51:58 am »
Heh to troszkę będe miał do przerobienia....

Podsumowójąc:
- nie dawaj NG spearów bo to nie opłacalne!!

Jeden oddział już mam z spearami... Trzeba go przerobić :D.
Czy zostawić go ze spearami i ewentualnie następny zrobić z HW?

P.S. Kupię Hand Weapony od kogoś za rozsądną cene :D.
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Dalajlama

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2005, 03:08:53 pm »
przerobic bardzo latwo - skracasz drzewce wloczni i wychodzi piekny goblinski sztylet :D voila!
url=www.strefazero.net][/url]

Offline JuBy_TomeK

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2005, 02:29:38 pm »
Hmmmm. Ja tam gram moimi orkami w taki sposób.
- 3 shamanów night goblinskich
- 2x 20 Nocnikow z fanolami
- 4x 5 wolf riderów (mięsko armatnie ;) )
- no załużmy jakiś 8 boar boyzów, no oczywiście savage (albo 10 jak punktów starczy)
- cos jeszcze na wsparcie - 5 Big Unsów (oczywiście Savage orc BoarBoyz)
- Rock Lobber (tak na wszeli wypadek
- No i doom diver dla klimatu (czasami gigant)

często wygrywam tą rozpiską. Moim zdaniem jest dobra. Może warto spróbować  ;)  :D .
ttp://www.megaupload.com/?d=1SBC2I14
http://rapidshare.de/files/17651944/3run_flips___czna.wmv.html

Ściągajcie :P oceniajcie :P (ups... to nie to forum:])
www.leparkour.pl

Offline POmidor666

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2005, 02:51:50 pm »
Cytat: "5zyCh4"
Heh to troszkę będe miał do przerobienia....

Podsumowójąc:
- nie dawaj NG spearów bo to nie opłacalne!!

Jeden oddział już mam z spearami... Trzeba go przerobić :D.
Czy zostawić go ze spearami i ewentualnie następny zrobić z HW?

P.S. Kupię Hand Weapony od kogoś za rozsądną cene :D.


gobosy sa tak tanie ze nie oplaca sie im dawaj nic wiecej niz HW & shield + muzyk, tyle ;D
a koncepcje masz dobra, tylko jeszcze musisz nauczyc sie ze nie zawsze to wyjdzie ... :)
Rzeczy nie  są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Tomek Ramus

Offline 5zyCh4

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2005, 03:27:31 pm »
Ciesze się, żę moja koncepcja jest chociaż dobra.

A co do NG to rzeczywscie zrobie je z HW.

Spróbuje troche pokonwertować :D.

Dzięki poradom Swinga zrobie ich albo z pałkami albo z mieczami (ew. sztylety jak nie bedzie mi szło przycinanie  ;) ).

A co do rozpisek to grałem już kilkanaście bitew i wygrałem tylko 1  :? .

Ważne jest to że do tej pory orkiem był tylko boss który przytrzymywał mi niektóre goblinki.

Zaczynam próbować z orkasami. Mam nadzieje, że będzie lepiej mi szło  :D .

P.S. Może rozpiski były dobre ale mój zmysł taktyczny nawalał  :?  :cry: .
Pogram troche więcej i będzie może lepiej  :) .
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Furion

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:03:39 am »
Cytat: "5zyCh4"

Dzięki poradom Swinga zrobie ich albo z pałkami albo z mieczami (ew. sztylety jak nie bedzie mi szło przycinanie  ;) ).



poweim tyle ze w mojej armii zielonych kazdy oddzial jest inaczej uzbrojony...
maja:

krasnoludzkie topory
mloty
palki
sztylety
i UWAGA UWAGA nadziaki
wg mnie te ostatnie wygladaja swietnie, jezeli sa starannie zrobione :D

po prostu skracasz wlocznie do palki, metalowe ostrze kladziesz bokiem na koncu i najwazniejsze, bo bez tego to wyglada jak zabawka - kladziesz na gore tego wszystkiego kawaleczek (minimalny, 1-1,5 mm) drzewca wloczni, aby dac wrazenie ze to sie czegos trzyma, a nie zostalo naklejone

ps teraz konwertuje moje gobliny z korbaczami :badgrin:  ale pomysl na razie zachowam dla siebie :badgrin:  :D  :D
ozdro
poćwicz

Offline Helderhammer

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 17, 2005, 10:29:32 pm »
Ja powiem Tobie tak, ze własnie wiekszosc graczy radzi Ci tutaj typowo "turniejowo, zeby wygrac".. To dobra porady, czlowiek sie na nich uczy i tak dalej, ale mysle ze wlasna koncepcje tez trzeba jakas miec.. A co do tego co kupic, to Giganta bierz na pewno, jest pomocny w prawie kazdej armii, a jeszcze kiedys bedziesz chcial zrobic inna rozpe i placz, bo giganta nie ma
I jedna taka uwaga, o ile oczywiscie O&G to Twoja ulubiona i jedyna armia, to kupuj tak, zebys na koniec zbierania mogl wystawic co chcesz.. A to Wyverna +2 Giganty, a to same orki, a to same gobosy.. Bedziesz mogl skladac jaka chcesz armie, bo wszystko bedziesz mial! Ja mam w Imperium 3 klocki konnicy, ale nie pozbywam sie jednego, bo co jak bede chcial zagrac wlasnie kawaleria? W sumie kazda armie powinno sie moim zdaniem tak zbierac...!?! Chociaz niektorzy wola miec powiedzmy 4armie z bardzo mala mozliwosci wymiany rozpiski...
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult!" - Luthor Huss

"For I am Mars, the god of war, and I will cut you down" - Sepultura "Orgasmatron"

Offline Shakin' Dudi

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2005, 11:53:00 pm »
ja tomb kingami znam 3 rozpy w których żada jednostka po za herosami i wykopywaczkami się nie powtarza, i każda mi się podoba :D
)

Offline 5zyCh4

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 18, 2005, 06:46:46 am »
Cytat: "Helderhammer"
Ja powiem Tobie tak, ze własnie wiekszosc graczy radzi Ci tutaj typowo "turniejowo, zeby wygrac".. To dobra porady, czlowiek sie na nich uczy i tak dalej, ale mysle ze wlasna koncepcje tez trzeba jakas miec.. A co do tego co kupic, to Giganta bierz na pewno, jest pomocny w prawie kazdej armii, a jeszcze kiedys bedziesz chcial zrobic inna rozpe i placz, bo giganta nie ma
I jedna taka uwaga, o ile oczywiscie O&G to Twoja ulubiona i jedyna armia, to kupuj tak, zebys na koniec zbierania mogl wystawic co chcesz.. A to Wyverna +2 Giganty, a to same orki, a to same gobosy.. Bedziesz mogl skladac jaka chcesz armie, bo wszystko bedziesz mial! Ja mam w Imperium 3 klocki konnicy, ale nie pozbywam sie jednego, bo co jak bede chcial zagrac wlasnie kawaleria? W sumie kazda armie powinno sie moim zdaniem tak zbierac...!?! Chociaz niektorzy wola miec powiedzmy 4armie z bardzo mala mozliwosci wymiany rozpiski...

Więc tak:

Na pewno kupie giganta. Zbieranie mojej armii na razie prowadzi sie do zrobienia jakieś dobrej rozpiski, którąmógłbym zagrać na jakimś turnieju.
Oczywiście, to dobry pomysł żeby zbierać tak aby można było wszystko skomponować tylko na razie muszę się skoncentrować na czymś jednym.

Pozdro

5zyCh4
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Gogol

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 18, 2005, 09:43:57 am »
W sumie to jest kilka możliwości "dobrych" rozpisek zależy co ci się trafi jakiś czas temu (jakoś w zime) miałem 3 miejsce w turnieju par armią która była bardziej dla zabawy robiona (ale w sumie z bitew mielismy z kumplem najwiecej pkt ) . Fakt faktem dobrze jest mieć wszystko (i cieszę się ze mam  ;)) Ale z róznych powodów (głównie finansowych) możesz nie chceić do tego dążyć więc jeśli chcesz coś mocnego to raczej opierać się to powinno na magach najlepiej gobosach i herosach na wilkach (dodatkowych) . W sumie niemal zawsze się bierze się Gigusia , najmniej 2 gobbo czarioty , wilczą jazde (2 oddziały po 5 czyli 1 box) , gobliny (zazwyczaj night choć ja coraz bardziej skłaniam się ku zwykłym ) , osobiście polecam też Black Orki (w których trzymam ze 2 magów na 2000 bez obawy że mi wielki szaman nie zda animozji co było by wielką wtopą) ..... myśle że dużo ci wyjdzie w praniu więc puki co graj troche na proxach i sprawdz jaki chcesz przyjąć styl gry i co bedzie ci potrzebne co nie ... bo akurat tego ci nikt tu na forum nie powie
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Helderhammer

O&G Co dalej?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 18, 2005, 11:35:15 am »
Wlasnie chyba zapomnialem tego dodac we wczesniejszym poscie, ale taz propnuj pograc troche na proxach i zaczac zbierac armie do konkretnej rozpy, zeby pograc na samych figsach (pamietam jaki bylem zadowolony jak pierwszy raz wystawilem sie na turnieju, jak pierwszy raz mialem same figsy w armii) Ale od tego trzeba zaczac a nie konczyc :D Wiec ogolnie dążyć do jednej armii, a potem uzupelniac stan figsow wszystkim czym sie da, co wpadnie okazja na allegro to brac.. W koncu armie i tak juz masz zeby wystawic na turniej, a po pewnym czasie zorientujesz sie, ze mozesz wystawic same orki, i szok i zadowolenie, bo niby zawsze miales tylko gobosy, a tu orki :D Takze POWODZENIA
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult!" - Luthor Huss

"For I am Mars, the god of war, and I will cut you down" - Sepultura "Orgasmatron"