trawa

Autor Wątek: 100 naboi  (Przeczytany 82269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 23, 2009, 10:02:25 am »
Masz racje nie chodzi tylko o to. Wydaje mi się, że Egmont nie chce wziąć tych serii gdyż były one wydawane w Polsce już jakiś czas temu i większość czytelników którzy zaczęli je kupować u Mandragory, przerzuciła się na oryginały. Też nie jestem zadowolony gdyż 100 naboi to wg mnie świetna seria. Ale kto wie może kiedyś się rzeczywiście doczekamy

Offline fatal77

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:57:30 pm »
Hmm - myślę, że egmont nie sięgnie po 100 naboi - nie ma co też liczyć na jakies nowe serie z vertigo w ogóle. prowadzi już przecież trzy poważne projekty z pod tego szyldu: sandman (teraz lucyfer, furie a przecież jeszcze wiele takich serii "okołosandmanowych" jest), baśnie (ciągle wydają, jest kilka pobocznych serii jak jack of fables, madame xanadu i chyba jeszcze coś, a ponoć kroi się spory crossover) i hellblazer (którego końca nie widać, a polski wydawca jest na początku drogi). stąd też chyba również zacznę kompletować 100 naboi w wersji oryginal. może vertigo się pokusi i wyda je od nowa w hc (czy może już wyszło w hc - wie ktoś?) z dodatkami.

Offline [robak]

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 26, 2009, 10:25:45 pm »
Właśnie, ma ktoś może pierwszą część do odsprzedania? Nigdzie już nie można tego znaleźć, a w multiversum amerykańska wersja za 33zł, a przesyłka 11 aż. 1/3 ceny. Jakoś mi się to nie widzi. Aczkolwiek chyba będę musiał się skusić, bo przecież ciężko wyhaczyć darmową przesyłkę..

Offline hans

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 27, 2009, 10:43:00 am »
44zł to całkiem normalna cena za TPB. A chyba nie dostaniesz taniej polskiego wydania.

Offline Koro

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 27, 2009, 12:06:29 pm »
Właśnie, ma ktoś może pierwszą część do odsprzedania? Nigdzie już nie można tego znaleźć, a w multiversum amerykańska wersja za 33zł, a przesyłka 11 aż. 1/3 ceny. Jakoś mi się to nie widzi. Aczkolwiek chyba będę musiał się skusić, bo przecież ciężko wyhaczyć darmową przesyłkę..
A ile byś chciał zapłacić za wysyłkę? :roll:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 27, 2009, 02:47:37 pm »
Nie wiecej niz 2/7 ceny.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 27, 2009, 07:15:10 pm »
Zamów od razu kilka komiksów to nie odczujesz wtedy tak tej przesyłki.

Offline michele1946

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 28, 2009, 02:45:58 pm »
co to 44zł... nie sądzę, żeby polskie wydanie poszłoby na aukcji tylko za tyle...

radzę przerzucic się od razu na angielskojęzyczne wydania, same plusy jak dla mnie, aczkolwiek może papier kredowy to nie jest coś świetnego, ale za to wszystko trzyma się w jednym kawałku (a nie tak jak patrz u Mandragory). Dokładnie tak jak pisali moi poprzednicy, również jestem zafascynowany tymże tytułem spod ręki Risso i Azzarello, głównie za wielowątkowosc i fakt, że nie da się wszystkiego ogarnąc od razu. Tylko częste powroty do już przeczytanych tomów umożliwiają dokładne śledzenia akcji i kompletowanie układanki.

nic tylko zamawiac
btw:
czy ktoś już dotarł do końca serii?
bo mi w łapska wpadł aktualnie tom o tytule: SAMURAI (vol 7)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 03:58:25 pm wysłana przez michele1946 »

Offline adro

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 28, 2009, 11:18:32 pm »
A kiedy konkretnie ukaze sie ostatni trade 100 kulek w Usa?
Czy przypadkiem Amerykanie nie szykuja jakis wydan deluxe 100 naboi typu oversized hc itp?
dzieki za odp
pozdro   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Gustaf

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 29, 2009, 07:28:30 am »
A kiedy konkretnie ukaze sie ostatni trade 100 kulek w Usa?
Czy przypadkiem Amerykanie nie szykuja jakis wydan deluxe 100 naboi typu oversized hc itp?
dzieki za odp
pozdro   

Wg. moich informacji ostatni tom do kupienia od 14 lipca np. na amazon.com.
Juz zamowiony :D

Offline fatal77

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 29, 2009, 08:49:16 am »
Czy przypadkiem Amerykanie nie szykuja jakis wydan deluxe 100 naboi typu oversized hc itp? 

też na to czekam, mam nadzieję, bo chcę mieć komplet, a jeszcze nie zacząłem kupować zwykłych tpb.

Offline michele1946

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 29, 2009, 04:44:06 pm »
Wg. moich informacji ostatni tom do kupienia od 14 lipca np. na amazon.com.
Juz zamowiony :D

to liczę na wyzbyte spoilerów podsumowanie wrażenia końcowego ;)

Offline fatal77

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 10, 2009, 08:14:10 pm »
100 naboi się skończyło, ale kroi się coś naprawdę ciekawego - miał premierę #1 Greek Street P. Milligana...

Offline eduardo

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 23, 2009, 10:49:02 pm »
Wilt nie rozczarowuje - zakonczenie godne najlepszej serii komiksowej, jaka bez watpienia jest 100 Naboi... Z jednej strony zal, ze to juz naprawde koniec (chociaz ostatnio Azzarello wspominal, ale raczej z przymruzeniem oka, o ewentualnych spin-offach z niektorymi postaciami; tzn. z tymi, ktore przezyly  ;-) ); z drugiej strony niesamowity podziw wobec kunsztu i wytrwalosci tworcow oraz ulga, wielka ulga, ze Risso do samego konca pozostal jedynym rysownikiem serii.
Teraz pozostaje juz tylko wracac do poprzednich tomow, dostrzegac niuanse, wzajemne powiazania mnogosci watkow, zapowiedzi tego, co nieuniknione...

Warto bylo trwac do konca!

(na szczescie sa jeszcze: Scalped i Criminal...)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:59:14 pm »
Cierpliwie czekałem, aż ktoś dokończy "100 Naboi" po polsku ( i nadal czekam chętnie kupię połknę wszystkie nie wydane tomy w rodzimym języku ), ale się złamałem i dokończyłem po angielsku.

To nadal świetna seria, Risso i Johnson do końca trzymają świetny poziomo graficzny, a Azzarello umiejętnie splata wątki zwykłych ludzi z wojną Gravesa z Trustem. Choć to jedna z moich ulubionych serii ( a z Vertigo następna po "Sandmanie" ) to jestem lekko rozczarowany pewnym rozwiązaniami fabularnymi
Spoiler: pokaż
 Trust daję się spokojnie wykańczać jak ostatnie leszcze, grzecznie ustawiając się w rządku, jedynie D'Arcy zrobiła przedsięwzięła kroki, dla wzmocnienia swojej ochrony.
Wylie najlepszy i najszybszy strzelec wśród minutemanów, a daję się zaskoczyć jak ostatni amator, co prawda minutemanowi, ale jednak.

Sama setna część mnie nie przekonuję, trochę to tak: "o cholera, 100 numer, kogo by tu jeszcze wykończyć w finale", a czasami sposób w jaki pozbywa się postaci ociera się o śmieszność,
Spoiler: pokaż
Cole Burns, przypominam minuteman, upuszcza zapalniczkę bo przestraszył się huku i potem jeszcze jej nie łapie, dajmy spokój
na szczęście niektórzy przeżywają.

Też spodziewałem się chyba zbyt wiele po Wydarzeniach w Atlantic City i aktówkach Gravesa, ich wyjaśnienia to dl amnie lekkie rozczarowanie.
Z biegiem serii miałem coraz mnie sympatii do Agenta Gravesa i Megan Dietrich. Wynudziłem się nieco przy historiach poświęconych,a same postaci mnie trochę wkurzały, The Saint, The Monster i Loopa ( za wyjątkiem "Co ma wisieć, nie utonie" ). The Dog i The Bastard byli tacy jak być powinni. Nieodmiennie żywiłem sympatie do The Wolf, The Point Man, The Rain i Dizzy, a ich historie przeważnie dobrze się czytało.

Mimo całego tego narzekania gorąco polecam wszystkim tą serię. Jest jedyna w swoim rodzaju.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything