Autor Wątek: 100 naboi  (Przeczytany 82303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 08, 2014, 03:20:59 am »
Skoro ma ogrom smaczków i odniesień to moim zdaniem właśnie lepiej czytać po angielsku. Żadne, nawet najlepsze tłumaczenie nie przebije oryginału.

Nie wiem, po mojemu dużo przypisów i dałoby radę.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kenji

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 08, 2014, 08:38:49 pm »
Właśnie udało mi się zdobyć całą , wydaną przez Mandragorę kolekcję.
Najtrudniej było z tomem 1 i 2... i najdrożej
Reszta bez problemu. Dużo można kupić w sklepie gildii

Offline p3rshing

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 10, 2014, 06:47:53 pm »
Czy komiks ten stanowi jakąś całościową serię? Czy ma sens czytanie wybiórcze?

Offline podwawelski

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 10, 2014, 06:53:10 pm »
Trzeba czytać po kolei i pamiętać o tym, że w Polsce wyszła tylko część serii. Trejdy 7-13 trzeba dokupić w oryginale.

Offline p3rshing

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 10, 2014, 07:14:24 pm »
Trzeba czytać po kolei i pamiętać o tym, że w Polsce wyszła tylko część serii. Trejdy 7-13 trzeba dokupić w oryginale.
Tak niestety przypuszczałem. Szkoda że pierwsze tomy są trudno dostepne.

Offline kenji

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 26, 2016, 09:13:30 am »
bardzo fajnie opowiedziane:






jakoś nie wyobrażam sobie, że ten komiks nie zostanie wydany...


Offline blackwaterpark

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 26, 2016, 08:25:40 pm »
bardzo fajnie opowiedziane:
https://www.youtube.com/watch?v=Ov0xRXjcWFg
jakoś nie wyobrażam sobie, że ten komiks nie zostanie wydany...

Jak wszystko, co wydaje Spoiler Included na YouTube - młody człowiek, ale pełen profesjonalizm  :smile: (przyłapałem się na tym, że oglądam wszystkie jego odcinki, nawet te o super-bohaterach, których nie trawię).
Na razie zrobił sobie przerwę, ale już zapowiedział, że zabierze się wkrótce m.i. za Watchmen.

Co do 100 bullets, to właśnie przeczytałem na Wikipedii, że na zachodzie ukazało się 5-tomowe wydanie ''Deluxe Edition'' - po tej recenzji Spoiler Included, brałbym to w ciemno, nie patrząc na cenę.

Offline starcek

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 26, 2016, 09:26:02 pm »
[...]
Co do 100 bullets, to właśnie przeczytałem na Wikipedii, że na zachodzie ukazało się 5-tomowe wydanie ''Deluxe Edition'' - po tej recenzji Spoiler Included, brałbym to w ciemno, nie patrząc na cenę.
Trochę się spoźniłeś, część tego wydania jest już OOP i ceny szybują. To już lepiej zacząć kupować opcję budżet - właśnie zaczęli wydawać zbiorcze tomy w SC.
Pisze ten co załapał się na HC.  :lol:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kenji

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 26, 2016, 09:33:19 pm »
100 naboi po angielsku ... Wersja dla super zaawansowanych.
Chociaż jesli tak sie zastanowić , to Polska wersja zacznie byc wydawana najszybciej w przyszłym roku i te bedzie to trwało minimum 2 lata. Wiec ? Chyba czas zacząć sie uczyć :)

Kurde. Tak bardzo szkoda ze Egmont zaczął wydawać infantylne Y, zamiast genialne 100...

Czekamy. Nic innego nie pozostaje

Offline perek82

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 27, 2016, 08:17:50 am »
ja liczyłem, że w tym roku Egmont zacznie wydawać 100 naboi. Niestety się nie doczekałem i postanowiłem wziąć nowe wydania SC. Bywają trudniejsze momenty (językowo) ale też nie ma co demonizować. Dla mnie to jeden z tych komiksów, od których nie mogłem się oderwać. Teraz czekam na jakąś promocję, żeby dokupić 4 i 5 tom.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline SawiK

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 29, 2016, 09:10:05 am »
Trzeba byc cierpliwym z tymi wznowieniami. Pamietacie ile razy ludzie pisali proszac o Ygreka. To samo tyczy soe 100Naboi czy Kaznodzieji. Przyjdzie czas a wznowia nie ma bata. Moze juz cos dadza za dwa lata jak ukoncza Skalp i Y. Moze pozniej a moze wczesniej ile jeszcze beda wydawac Basnie Wampira czy Lucyfera te serie chyba sa przy koncu. Egmont raczej nie bedzie spal i sie doczekamy,osobiscie czekam jeszcze na wznowienie Transmetropolitana i Swamp Thinga , czuje ze doczekamy sie tego predzej niz 8azyliszek startu polskiej WKKDC  :badgrin: 8) :lol: 8) :lol:

Offline misiokles

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 29, 2016, 09:13:23 am »
Lucyfera wydano już całość.

Offline Murazor

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 24, 2016, 01:02:37 pm »
Dorwałem polskie wydanie za parę złotych i.... jest świetne! Tak jak poprzednicy mówili, Y czy Skalp mogą się schować.
Gęsty gangsterski klimat panujący na początku serii gdzieś w połowie ewoluuję i zmienia się w grubą intrygę. Początkowo nic nie znaczące wydarzenia pomału i stopniowo budują fabułę komiksu. Organizacja
Spoiler: pokaż
rządząca potajemnie światem
,
Spoiler: pokaż
zbuntowany generał
w postaci agenta Gravesa i oraz tajemniczy pan Shepherd grają w straszną i brutalną grę. Plus świetnie rozbudowane postacie poboczne otrzymujące walizkę z setką naboi. Każda z nich upadła i złamana dostaję szansę na naprawienie swojej przeszłości lub zemstę. Rysunki Risso bardzo dobrze pasują do opowieści. Ciemne, brudne plansze idealnie oddają życie ludzi, których odwiedza Graves.
Jestem mniej więcej w połowie i nie mogę doczekać się końca. Niektórzy wspominali o trudności oryginalnej wersji, spróbuję :) ale mam nadzieję, że po Y i Skalpie właśnie 100 naboi zostanie wydane przez Egmont :)

Offline isteklistek

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 24, 2016, 01:12:24 pm »
Komiks jest warty wydania i Egmont doskonale o tym wie, o czym pan K. mówił ostatnio. Jego argumentacja dlaczego ten komiks jest jeszcze niewydany jest bardzo mocna - sporo ludzi ma już ten komiks z innego wydawnictwa, które wydało mnóstwo zeszytów i po prostu ci ludzie przeczekają wydawane tomy aż do momentu, gdy zostanie wydane to, czego jeszcze nie mają. Jest na rynku nowe wydanie deluxe i ono mogłoby przyciągnąć kupujących.

Offline Murazor

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 24, 2016, 01:19:30 pm »
Dokładnie, 100 naboi nawet w formacie Y czy Skalpu byłoby odpowiednie (2tpb w 1HC). Egmont mógłby puścić pierwsze tomy w mniejszym nakładzie, a odrobić sobie na tych, których nie ma po polsku :)

 

anything