trawa

Autor Wątek: Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala  (Przeczytany 6724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Revan

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:39:31 am »
Jak dla mnie to najlepiej pasuje 1 MG i 4-5 graczy. Przeważnie tak gramy i jest super.

Offline Adivip

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 06, 2005, 07:33:46 pm »
My gramy w 1MG i 2-3 graczy (częściej dwóch). Nie lubię grać w więcej osób bo wtedy tracę kontakt z graczami. Pojawiają się różne wizje rozwiązania problemu, niektórzy czują się (chyba) niepotrzebni i nie angarzują się w przygodę.

Offline Darth_Revan

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2005, 12:21:53 pm »
Dwóch to dla mnie zdecydowanie za mało. Lubię jak każdy wnosi jakiś nowy pomysł. Dochodzi do sprzeczek, kłótni a nawet czasami do rękoczynów. Przecież nie ma chyba idealnie zgodnej druzyny.

Offline Feanor_son_of_Finwe

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2005, 05:20:23 pm »
Kiedyś nie mieliśmy z kim grać, to graliśmy w dwóch  :?  gra się tak totalnie bez sensu, jak każdy chyba umie sobie wyobrazić.
Obecnie doświadczam odwrotnej sytuacji - 4 graczy i MG. Też jest nienajlepiej, bo non stop się kłócą i nie mogą dojść do żadnych wspólnych wniosków (przykład: bohaterów goni oddział straży miejskiej, bo dopuścili się poważnych przestępstw, jeden z nich jest nieprzytomny. MG: co robicie? Gracz1: niosę nieprzytomnego na plecach i uciekamy; Gracz2: ciągniemy nieprzytomnego po ziemi Gracz3: zawracamy i atakujemy strażników. I bądź tu mądry...)
Moim zdaniem najlepiej jest dwóch , góra trzech graczy, bo wtedy można sobie pozwolić na nieco staranniejszy dobór towarzystwa. Przy trzech jeden z reguły zaczyna się nudzić i odrywa się od sesji (MG: wychodzicie z podziemi, idziecie przez las <tu trochę dokładniejszy opis drogi czy czegoś>, świeci słońce. Gracz3 <zrywa się>:  jak może świecić słońce w podziemiach?!?)
Czyli najlepiej dwóch. Chyba że ma się pod ręką graczy z prawdziwego zdarzenia, wtedy można sobie pozwolić na większą liczbę.
Wspomnę jeszcze, że oba przytoczone przykłady sa autentyczne.

Offline Darth_Revan

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:55:23 pm »
Cytat: "Feanor_son_of_Finwe"
MG: wychodzicie z podziemi, idziecie przez las <tu trochę dokładniejszy opis drogi czy czegoś>, świeci słońce. Gracz3 <zrywa się>:  jak może świecić słońce w podziemiach?!?)
.


No to nieżłą masz ekipę do gry  ;)

Offline Maladie

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 08, 2005, 02:11:29 pm »
Cytuj
MG: co robicie? Gracz1: niosę nieprzytomnego na plecach i uciekamy; Gracz2: ciągniemy nieprzytomnego po ziemi Gracz3: zawracamy i atakujemy strażników. I bądź tu mądry...)

Rozwiązanie tego problemu jest banalnie wręcz proste... Niech każdy deklaruje za siebie, a nie za wszystkich w drużynie... Tzn. w tym wypadku, jeden z BG zawraca by walczyć ze strażnikami, a dwóch pozostałych zajmuje się nieprzytomnym. Jeśli się wprowadzi do tego (opcja dla niezdyscyplinowanych graczy) jakąś kolejność np. względem szybkości, inicjatywy itp. to powstanie sytuacja: BG1 rusza by walczyć ze strażnikami, BG2 bierze nieprzytomnego na plecy, zaś BG3 musi zrobić coś innego np. wspomóc któregoś z kumpli.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Feanor_son_of_Finwe

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 08, 2005, 02:19:13 pm »
Wiem, wiem. Tylko na tej zasadzie to coniektórzy mieliby już dziesiątą postać, bo pozostałe by już dawno wyginęły :)

Offline Adam Waśkiewicz

Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 10, 2005, 02:41:23 pm »
Cytat: "Feanor_son_of_Finwe"
Wiem, wiem. Tylko na tej zasadzie to coniektórzy mieliby już dziesiątą postać, bo pozostałe by już dawno wyginęły :)


 Jeżeli poprzednie dziewięć nie nauczyłoby się, że trzeba współpracować z kumplami i najlepiej działać według jakiegoś planu, a nie radosnej improwizacji i mickiewiczowskiego "i jakoś to będzie", to jak najbardziej gracze zasługują, by mieć dziesiątą i kolejne. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by gracze przed podjęciem działań ustalili choćby kadłubkowy plan, zwiększając tym samym swoje szanse przeżycia.

 Pozdrawiam,
 Adam

***

  • Gość
Ile osob powinno grac czyli liczba doskonala
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 20, 2005, 03:59:22 pm »
MG i 4 graczy. Według mnie im więcej graczy tym lepiej, ale będąc MG czasami trudno "zarejestrować" co każy "robi" (znaczy co chce aby zrobiła jego postać). Przy 5 graczach 2 musi spać na zmianę ;) Albo ten 5 musi
a) być cichy i spokojny
b) mówić krótko ale treściwie :)