Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 675387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3555 dnia: Styczeń 31, 2015, 08:22:59 pm »
Plany odzyskania Włóczni Przeznaczenia : )
Not a valid vimeo URL

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3556 dnia: Luty 01, 2015, 12:23:20 am »
Fajne, chciałbym mieć modelik takiej włóczni. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3557 dnia: Luty 03, 2015, 09:39:57 pm »
Ok... Japończycy odpowiedzieli na śmierć pobratymca...
http://youtu.be/fgEP0uMhFow


http://knowyourmeme.com/memes/isis-chan
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 10:17:43 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3558 dnia: Luty 03, 2015, 10:26:31 pm »
Po Ebola-chan nic już mnie nie zdziwi...

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3559 dnia: Luty 04, 2015, 01:42:10 pm »
Fajne, ale jak na razie nic nie przebiło Ebola-chan. ;)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3560 dnia: Luty 16, 2015, 06:39:05 pm »
serwis naekranie.pl umieścił swoją listę najdziwniejszych anime:

http://naekranie.pl/artykuly/najdziwniejsze-seriale-anime

Jak dla mnie lista dość nietrafiona. Suzumiya aż tak dziwna nie jest. W pierwszej serii kolejność odcinków dezoientuje, ale można się połapać. I nie przesadzałbym z tymi "pokaźnymi rozmiarami".

Offline Lord Kupa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3561 dnia: Luty 16, 2015, 08:07:52 pm »
Ja też nie nazwałbym Haruhi dziwnym anime, tak samo jak Mushishi. Oczywiście są to serie oryginalne i ciekawe, ale do "dziwności" to im dużo brakuje. Obecność na liście Elfen Lied pominę milczeniem. FLCL jest z kolei OAVką, więc nie wiem czy powinna być brana pod uwagę przy zestawieniu "najdziwniejszych seriali anime" - ale tu może się zbytnio czepiam. Pozostałych animie niestety nie oglądałem, więc nie będę ich komentować. Zastanawia mnie brak Aku no Hana, o którym przecież było dość głośno. Jakbym ja tworzył listę to z pewnością dorzuciłbym jeszcze Usavich, NGE (bo czemu nie ;p), Colorful, a uwzględniając OAVki to numer 1 bezapelacyjnie zajęłoby Cat Soup.

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3562 dnia: Luty 16, 2015, 10:56:31 pm »
Coś mi mówi, że w tym "artykule" autor zamieścił połowę seriali, które obejrzał. x)

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3563 dnia: Luty 17, 2015, 08:14:18 am »
A przynajmniej 1/3 bo były jeszcze 3 podobne listy anime...

Offline Lord Kupa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3564 dnia: Luty 17, 2015, 10:34:35 am »
Znalazłem dwie listy tego samego.
Najlepsza 10 filmów anime: całkiem ok. Oglądałem wszystkie zamieszczone tam tytuły i jedynie Appleseed uważam za film słaby. W mojej opinii na liście top anime obowiązkowo powinien pojawić się Grobowiec Świetlików - chyba najlepszy film do zaprezentowania osobie z poza środowiska MiA. Warto zauważyć również, że na liście są same anime zawierające elementy fantasy/sf, więc taki tytuł wniósłby więcej zróżnicowania ze względu na samą tematykę filmu, niż choćby Ruchomy Zamek Hauru.

Najlepsze seriale anime: lista z cyklu wymienię wszystko co oglądałem, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Umieszczenie Kapitana Tsubasy obok Cowboy'a Bebopa i NGE to jest jakieś nieporozumienie. Zwłaszcza, że na początku autor pisze "artykuł ten kieruję przede wszystkim do osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę z anime, a nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać". Tsubasa w żadnym wypadku nie jest zasługuje na miano najlepszego anime nawet w kategorii sportówek. Serio - jak można komuś polecać Tsubasę? Ogólnie lista wygląda jak zbitek: top anime, top shounenów i listy anime, które oglądałem w dzieciństwie.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3565 dnia: Luty 17, 2015, 04:15:55 pm »
Jeśli takie rzeczy już dziś można robić (fanowsko?!) na MMD, to... jak dla mnie pod względem animacji KUMA SHOCK
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3566 dnia: Luty 17, 2015, 07:28:43 pm »
Lista nie jest jakoś mocno dobra (najdziwniejszych) ale co do Haruhi i Mushishi bym sie kłócił, ponieważ:
-Haruhi, dla kogoś kto jest zaznajomiony z Anime i komedyjkami szkolnymi jest dość sztampowe, ale co jest w nim ciekawe to te wszystkie odniesienia do literatury i filmu z gatunku SF, mystery i supernatural (z braku lepszego określenia). tego jest tam na prawdę dużo (praktycznie każda akcja odnosi się do "czegoś") ale łatwo to pominąć jak się to traktuje jak zwykłego animca. Stąd osobom spoza grona "Animcomaniaków" może się to wydać jednocześnie bardzo znajome ale i zupełnie inne (a więc dziwne)
-Mushishi, tu mamy do czynienia z czystą esencją Japonii, Zen i Wabisabi. Dla nas przyzwyczajonych do tych klimatów to żadna nowość ale cały sposób budowania historii, motywy i wydarzenia w Mushishi musza być dla niejednego widza bardzo dziwne. Ba nawet bym powiedział dziwniejsze (bo bardziej japońskie i obce Europejczykowi) niż niejeden przez nas tutaj uznany za dziwny serial, choćby dlatego że mimo sporej ilości tworów surrealistycznych czy wręcz freudowskich, te motywy właśnie mogą być widzowi z Europy nam bliższe niż najzwyczajniejsze Zen (którym Mushishi wg mnie wręcz emanuje)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 07:35:32 pm wysłana przez wyspa »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3567 dnia: Luty 25, 2015, 03:45:51 pm »
Wczorajsza lektura wątku o Yurikumie zdziebko rozsmarowała mnie po ścianie ze śmiechu, więc może zacytuję tu kluczowe dwa dialogi.

Pierwszy:

>> Lulu is the bear-er of bad news, a bad news bear."

> *Bear-dum-tss*

I drugi:

>> http://www.yurikuma.jp/news.html#n047
>>"Episode 8.5" next week where the staff do a talk show. Ep 9 is 2 weeks from now.

> It's Jiggle Jiggle Heaven over again

ps. dowcipy są dość hermetyczne więc naprawdę nie przejmujcie się jeśli nie łapiecie o co chodzi. Ewentualne wyjaśnienia na życzenie... później
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3568 dnia: Luty 25, 2015, 06:26:55 pm »
Yuri Kuma... taaa... :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3569 dnia: Luty 25, 2015, 07:33:35 pm »
Będę musiał to oglądnąć, bo te gify są rozwalające : )