Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 655014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3780 dnia: Listopad 07, 2016, 10:14:17 am »
Fajny opis do fajnej sceny muzycznej. Autorka sama gra w orkiestrze więc postanowiła dodać swój komentarz. Wygląda na to że Kyoani jak zawsze daje radę.
https://youtu.be/a802q2-UpGU

Co ciekawe ponoć do nagrywania muzyki zatrudniono orkiestrę uniwersytecką a nie full prosów własnie po to aby jakieś błędy były obecne... w końcu w Animcu gra zespół szkolny nie profesjonalny :smile:

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3781 dnia: Listopad 08, 2016, 05:45:38 pm »
Super. Tak jak zwykle nie słucham muzyki klasycznej, tak w to wsłuchiwałem się jak tylko mogłem, czytając każdy komentarz jaki się pojawił. Anime co ty ze mną robisz? :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3782 dnia: Listopad 09, 2016, 08:44:08 pm »
Podjarany tym, że KyoAni wypuściło kolejną bombę postanowiłem zaczekać (po anfanowsku) na wersję BD. Chyba powoli nadchodzi pora, żeby zakosztować tego tytułu. <3

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3783 dnia: Listopad 13, 2016, 11:39:13 am »

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3784 dnia: Listopad 13, 2016, 01:57:35 pm »
Początek jeszcze fajny, potem przeradza się w jakieś typowe współczesne kino akcji, dla którego znaleziono nową scenerię. Żeby widzowie się przypadkiem nie znudzili amerykańskimi superbohaterami. Być może się wybiorę, ale na wszelki wypadek jestem skrajnie sceptyczny.

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3785 dnia: Listopad 13, 2016, 02:55:49 pm »
Wygląda, że fabularnie z oryginalnego Gitsa zostało niewiele. Zostały tylko zapożyczone sceny i możliwe, że pojedyncze przemyślenia, choć zapewne znacznie spłycone dla amerykańskiej publiczności.
Co nie znaczy, że film nie będzie fajny.
Z trailera najlepsze wrażenie robi na mnie miasto wypełnione gigantycznymi hologramami.

Trudno uwierzyć, że to już ponad 20 lat.
https://www.youtube.com/watch?v=_16O20yGmAY
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2016, 03:02:32 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3786 dnia: Listopad 13, 2016, 03:46:48 pm »
Typowe "na motywach". A szkoda.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3787 dnia: Listopad 14, 2016, 09:50:42 pm »
Hmm, co tu dużo pisać. Od początku wiedziałem, że będzie to raczej średni film. Nie to, że uważam iż kino USA jest słabe, ale słabo wychodzą im adaptacje Japońskiego anime.
Z samego trailera... Johansonka nawet się jakoś wpasowała w wygląd Motoko (ach ta plastyka komputerowa :P ), ale Batek bez swoich cybernetycznych oczu? wtf?
Ogólnie CG wygląda fajnie, miasta z tymi holo-reklamami wgniatają. Ale sceny walki wydają się takie...sztuczne, puste i nie mam na myśli, że walczą cyborgi :smile: Scena w tej restauracji na początku, ok, tam musi być idealnie czysto, ale kolejne sceny nadal są gołe. Tak jakby brakło im funduszy na dorobienie tła i dali cokolwiek byle by nie było greenscreena. Sama animacja jest też jakaś taka nie do końca płynna, albo ujecia są wyjątkowo słabe, sam nie wiem...

Co do fabuły to mam wrażenie, że to będzie na zasadzie "Wielka korporacja Cię (Motoko) uratowała, to teraz Ty będziesz ratować dla nas (nie do końca tych uczciwych), dzięki czemu będziemy mogli zapanować nad [wpisać cokolwiek cennego]. Ale nagle zorientujesz się, że Cię wykorzystujemy, więc zapragniesz poznać swoją mroczną i smutną przeszłość a następnie obrócisz się przeciwko korporacji i uratujesz Świat."


Tak jak Wilk, typowe "na motywach".
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3788 dnia: Listopad 16, 2016, 06:08:48 pm »
Mnie kupili tym trailerem, tylko aby to nie były najlepsze fragmenty filmu. Spodobał mi się utwór w tle.

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3789 dnia: Listopad 16, 2016, 07:41:11 pm »
Fani już zabrali się za poprawki!

https://www.youtube.com/watch?v=rkaUKaeVgME

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3790 dnia: Listopad 16, 2016, 08:41:08 pm »
Cokolwiek poprawią do poziomu oryginału i tak się nie zbliżą.

A skoro już jesteśmy przy filmach:


Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3791 dnia: Listopad 16, 2016, 09:14:23 pm »
Nie wyłapałem do tej pory żadnej pory o live action o alchemikach z pewnością będę miał na uwadze. Powiem wam szczerze, że zauważyłem same w większym stopniu negatywne odczucia o GITS'ie, a to że nie wierne oryginałowi, a to że mało cyberpunkowe, że mało estetyczne, mało johanson w johanson i że dzień mało jest dniem. Jedyne czego oczekuje to obejrzeć film z światem i bohaterami z GITS'a, a nie musi być ta sama historia co w oryginale. Chce obejrzeć dobry film z bananem na twarzy osadzony w realiach GITS.    Na przykład podaję "Edge of tomorrow", gdzie film był świetny  i manga była jeszcze lepsza, ale nie odbierałem tego w  stylu "eee nie umywa się do oryginału, Tom Cruise i w ogóle".


/// idę sobie po oglądać Hunter'a odświeżonego

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3792 dnia: Listopad 17, 2016, 11:41:50 pm »
idę sobie po oglądać Hunter'a odświeżonego
Właśnie się wykąpałem, jestem cały Twój :P

Ten "poprawiony" trailer do GitSa jakoś tak kompletnie inaczej odbieram. Może dlatego, że muzyka z oryginału.
Po za tym, ja nie twierdze, że fabularny Ghost ma być identyczny do animowanego co do klatki. Ale kurde, jak coś robimy na podstawie, to róbmy to konsekwentnie.
Dali Johansonke, ok, może nie przepadam za aktorką, ale przyznaję, że po początkowym zwątpieniu, teraz nawet pasuje. Na razie z wyglądu, bo o wczuciu się w postać to dopiero wyjdzie w filmie. Dali, że ma tam jakiś kostiumik aby mieć kamuflaż termo-optyczny, spoko, nawet słowem nie wspomniałem, że w anime major ganiała na golasa.
Ale Batou jest w jednej scenie ze swoimi ludzkimi oczami. O ile to nie będzie jakiś, nie wiem, odniesienie do przeszłości zanim miał cybernetyczne, to jak dla mnie spora wpadka.

Jak dla mnie to tak jakbym kupił nowego Mercedesa, ale zamiast dostać niemieckiego Merca, dostaję ruską Ładę z logiem Mercedesa. I to jeździ i to jeździ, tylko każde trochę inaczej :wink:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3793 dnia: Listopad 18, 2016, 06:05:34 pm »
Taki tam fragment z Gumballa ponoć składany przez Trigger :)

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3794 dnia: Listopad 18, 2016, 06:33:57 pm »
Właśnie się wykąpałem, jestem cały Twój :P


:) o nie, rzeczywiście mogło tak zabrzmieć.


Co do oczu Batou to te pomieszane sceny trochę wychodzi jak by nie miał ich od razu tylko zdobędzie. Czyli trochę pomieszane będą zdarzenia [stworzenie ciała major, oczy batou] albo nawet mocno.

 

anything