trawa

Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 655688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1410 dnia: Październik 16, 2008, 09:13:10 pm »
Wytrzymałem ~1,4 sekundy po tym jak zaczął się wokal.

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1411 dnia: Październik 16, 2008, 09:32:36 pm »
O lol:

http://pl.youtube.com/watch?v=gACFzs1yWss
hmmmmmmmm pomijając parę rzeczy (no może wszystko) xD to głos miała dobry naprawdę dobry ;)

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1412 dnia: Październik 16, 2008, 09:39:45 pm »
0:33 tyle słyszałem dalszą część zagłuszył nagły wybuch śmiechu...a tak poważnie, jedyny jak dotąd OP jaki mi się podobał w Polskiej wersji językowej to ten z Shaman Kinga z FoxKids.

Mimo wszystko jestem za tym by OPy itd, pozostawiać w oryginalnym języku.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1413 dnia: Październik 16, 2008, 09:44:47 pm »
No jakby dziewczyna śpiewała po japońsku a nie po polsku to pewnie ładnie by to wyszło.

Pewnych rzeczy nie powinno się robić...

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1414 dnia: Październik 17, 2008, 07:15:03 am »
Pewnych rzeczy nie powinno się robić...

Tak. I to była jedna z tych rzeczy.

Offline Krova

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1415 dnia: Październik 17, 2008, 02:36:31 pm »
Ta, wyśmiejcie dziewczynę, który zadała sobie trud, żeby przetłumaczyć piosenkę, porymować ją, i nieźle zaśpiewać.

 Podejście "to powinno być po japońsku koniecznie bo po polsku już źle JAPOŃSKI JEST NAJLEPSZY" zalatuje mi otaku.

Mi się inicjatywa podobała, skoro dziewczyna ma taką pasję i ją realizuje, zasługuje na pochwałę.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1416 dnia: Październik 17, 2008, 02:42:43 pm »
Jak mówiłam - pewnych rzeczy się nie robi.

Trzeba mieć  jakiś zmysł samokrytyczny i estetyczny bo dobre chęci to nie wszystko  :doubt:

A jak naprawdę ma powołanie to sie krytyką nie zrazi, więc nie wiem w czym problem

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1417 dnia: Październik 17, 2008, 07:09:51 pm »
Zaaaara...
Ja nie napisałem że to jest do dupy albo że to totalny chłam. Podziwiam (skoro mówicie że to dziewczyna) dziewczynę za chęci i jak na fansub to jestem pełen podziwu za wytrwałość, samozaparcie i jeszcze odpowiednie zrymowanie i spasowanie. Nie mniej wolałem tą piosenkę w oryginalnym języku. BO jak już pisałem niektóre piosenki po przetłumaczeniu wychodzą dobrze inne nie. Z miejsca też uprzedzę, nie twierdzę, że Polacy nie potrafią śpiewać a piosenki mają do kitu (choć i takie "piosenki" się znajdzie), Polacy również potrafią śpiewać i dobrze im to wychodzi.

Innymi słowy, wolałbym słyszeć utwory w oryginalnym języku, niż tłumaczone, bo słyszałem już kilka  openingów tłumaczonych z jap, na ang i muszę stwierdzić, że marnie niektóre brzmiały (no ale ponoć amerykanie nie potrafią dobierać głosów, co zaprzecza w Inuyashy, ale co ja tam wiem...).

A obecnie wsłuc**je się w OP do Soul Eatera, jest świetny taki jaki jest i nie chcę słyszeć jego przeróbek.  :badgrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1418 dnia: Październik 17, 2008, 08:01:32 pm »
Z tym dlaczego to po japońsku brzmi lepiej a po naszemu (albo angielsku) już nie to brutalnym powodem bywa fakt, że po japońsku nic/niewiele rozumiemy - zaś po polsku/angielsku potrafi do nas dotrzeć fakt że tekst (choćby a może zwłaszcza gdy jest dobrze przetłumaczony) jest jakby to powiedzieć... obciachowy :D
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline fazimodo

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1419 dnia: Październik 17, 2008, 08:30:04 pm »
a co powiecie na niemieckie duby? Oni tak robią, ze wszystkim :) Ale akurat ten im nawet ładnie wyszedł.

Ale np. takie 'you are a pirate' po Polsku jakoś kiepsko brzmi w porównaniu z innymi językami, chociaż oryginał też nie najlepiej wypada przy angielskiej wersji http://www.tekstowo.pl/piosenka,leniuchowo,jestes_piratem.html

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1420 dnia: Październik 17, 2008, 08:46:44 pm »
No dobra. Nie katujmy się nawzajem przeróbkami japońskich piosenek, bo najlepiej brzmią w oryginale i nie ma sensu ich śpiewać w jakimkolwiek innym języku. A God knows w jakimkolwiek innym języku nie brzmi nawet w połowie tak dobrze.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1421 dnia: Październik 17, 2008, 08:57:16 pm »
"jesteś piratem" słyszałem w polskiej wersji i powiem że wolę w angielskim, mimo, że równie tandetne to brzmi.  :p

A ja mówię tylko o sobie, bo to co podoba się mi, nie musi się podobać reszcie galaktyki.  :lol:
zatem:
All Hail Hunter Killer  :badgrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1422 dnia: Październik 17, 2008, 09:08:44 pm »
A ja mówię tylko o sobie, bo to co podoba się mi, nie musi się podobać reszcie galaktyki.  :lol:
zatem:
All Hail Hunter Killer  :badgrin:

A pamiętasz jak skończył poprzedni facet, o którym wołali "All Hail"? Luluchem go ponoć zwali  :badgrin:

Offline obik

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1423 dnia: Październik 17, 2008, 09:09:51 pm »
mi sie ogółem podobalo ale ten glos mi nie odpowiadal w niektórych fragmentach ale biorac to jako calosc to naprawde fajnie wyszlo

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #1424 dnia: Październik 20, 2008, 09:39:59 am »
Fotka z najnowszego talk show Figurskiego i Wojewódzkiego: