Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 654041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2685 dnia: Grudzień 27, 2011, 08:55:11 pm »
Cóż znam ta sytuację sam w takiej w sumie jestem (z tym że chwilowo robie w Tesco) i wcale to nie jest fajne. Ale sam pomysł na przyciągnięcie ludzi aby chcieli składać zamówienia na commisiony jest ciekawy.
Sam chyba zacznę robić commisiony....
Ja niby źle płatnej roboty nie mam ale te techniczne banialuki i ślęczenie na drabinie coby kabelki polączyć mnie strasznie irytuje. Liczę na jakiś dobry płatny staż w grafice, albo zacznę sam roboty szukać w grafice bo bycie technikiem w "zabezpieczeniach"  i związane z tym ruchome godziny pracy (często nocne) trasy po 14h i 24/7 pod telefonem zaczyna mnie już męczyć...
"Problem" taki iż zarabiam +/- tą średnią krajową (dostaje od zlecenia więc zależy od "sezonu" :P) i mi się roboty na byle jaką nie opłaci zamienić... ale tęskno mi za systemem gdzie po 8h w pracy mam wszystko gdzieś i telefony mi dupy nie zawracają
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 09:05:58 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2686 dnia: Grudzień 27, 2011, 09:34:34 pm »
No słyszałem, że w branży zabezpieczeniowej jest upierdliwe i właściwie w każdej chwili mogą zadzwonić "panie bo mi tu kamera nie działa" i nie ma bata, trzeba o 3 jechać nad ranem.
Ale zarobki jak widzę nie są tragiczne.
W grafice przygotuj się na to że nie zawsze siedzisz tylko 8h. Często to bywa tak:
- grafik, jest stronka do zrobienia, sklep internetowy sprzedający klimatyzacje, najlepiej machnij ze 3 koncepcje tak do 13...
- a materiały, info?
- znajdź na necie, mają coś tam zrobione, logo podesłali (zazwyczaj plik jpg w rozdziałce 100x60)...
A później jest kilkanaście poprawek, a 2-3 dni przed deadlinem i klient zmienia całą koncepcje i stwierdza "a jakby zrobić to od nowa..."

Tak wiec bywa że i po 8h pracy zostaje się aby zrobić tą cholerną stronkę do końca, albo leci do domu i na własnym kompie poprawia, aby klient zatwierdził.

Z pensja też jest różnie, zależny co się umie i jak się trafi. W Łodzi na początek można dorwać jakieś 1500 na rękę, 2 jak sie coś więcej potrafi. Później oczywiście pensja rośnie, nawet i 3 do łapki można wyciągnąć tylko zależy czy firma ma dużo zamówień i jak płacą pracownikowi.
Bo niektóre firmy płacą podstawowe plus dodatek od ilości zrobionych zleceń, a niektóre dają stała pensje.

zawsze jest jeszcze wyjście freelancera, gdzie lecimy z umową o dzieło/zlecenie, najlepiej wszystko z miejsca od razu wpisać, co, za co i za ile, żeby później klient nie właził nam na głowę "pan to doda, i jeszcze mi plakacik do tego, no i 2 ulotki może dorobi..."
A jak mamy czysto napisane co mamy zrobić i za ile, to możemy odpowiedzieć "zrobię plakacik i ulotki ale za dodatkowe ..."  bo umowa tego nie obejmowała.


Słyszałem, że w gazetach przy składzie DTP i łamaniu jest całkiem spokojnie, robi się cały czas niemal to samo, nic sie nie poprawia (tekstu/grafik) bo nie ma czasu. Praca od 14 do 22 i tylko do 22 bo o tej pliki lecą na drukarnie i nie ma że boli. Godzinne opóźnienie kosztuje ok 10-20 tysięcy, więc gazety robią co mogą by być na czas. Trochę inaczej w miesięcznikach/tygodnikach bo zwykle praca od rana, ale tam można się już pobawić przy obróbce grafik.
 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2687 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:28:00 am »
Napotkałem przypadkiem i skojarzyłem z ostatnio wrzucanym tutaj tego utworu: http://www.pown.it/3063/15734917

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2688 dnia: Grudzień 29, 2011, 02:20:36 pm »
Tak ten kawałek jest mocarny, za każdym razem oglądam go do końca. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2689 dnia: Grudzień 29, 2011, 05:26:15 pm »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2690 dnia: Grudzień 29, 2011, 07:26:09 pm »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2691 dnia: Grudzień 30, 2011, 09:04:59 pm »

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2692 dnia: Grudzień 31, 2011, 04:10:55 pm »
"Horoskop" z charakterów z anime




Mi wyszło, że jestem kichiku

Offline Shirosama

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2693 dnia: Grudzień 31, 2011, 04:17:34 pm »
Było by fajne, ale po angielsku nie jest potrzebny.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2694 dnia: Grudzień 31, 2011, 04:20:59 pm »
A mi że jestem, Ouji... co prawda spekulował bym w kilku punktach, ale może wszystko przede mną...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2695 dnia: Grudzień 31, 2011, 05:00:13 pm »
A u mnie nawet trafiło 0.o
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2696 dnia: Grudzień 31, 2011, 05:01:18 pm »
A u mnie nawet trafiło 0.o

czyli kim jesteś?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2697 dnia: Styczeń 01, 2012, 03:25:34 pm »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2698 dnia: Styczeń 01, 2012, 05:15:10 pm »
do want... pograłbym sobie Homurą, najlepiej z bojowym okrzykiem homu-homu. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2699 dnia: Styczeń 01, 2012, 07:27:19 pm »
do want... pograłbym sobie Homurą, najlepiej z bojowym okrzykiem homu-homu. :D
A extra life to byłyby znalezione pantsu Madoki, taa...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright