trawa

Autor Wątek: Dilerzy łączcie sie!!!  (Przeczytany 2764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iluvatar

Dilerzy łączcie sie!!!
« dnia: Sierpień 24, 2005, 08:36:53 pm »
Wlasnie wszedl moj ojciec do pokoju, rzucil okiem na stosy starterow do Warhammer 40k, busterow Dune, Babylon 5, Shadowrun Underworld i powiedzial:

"a moze otworzysz sklep z kartami" w domysle porzadny sklep internetowy;)

wiem, wiem sa juz takie ale o ile wiem dzialaja pojedynczo

moze polaczymy sie Nekhomanto, Cadaverze, Merry, Kulganie i inni i stworzymy wspolne dzielo ktore bedzie zaopatrywalo biednych polskich graczy w neidostepne juz na rynku pierwotnym gry karciane!!!!

Co wy na to? Jest jakas szansa na to???

ArekG vel iluvatar
AAAaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline nekhomanta

Dilerzy łączcie sie!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2005, 07:51:42 am »
W pewnym sensie sklep internetowy juz zrobilem i dziala calkiem niezle. Nawet jest w odpowiedniej domenie :) W tej chwili specjalizuje sie w kilku karciankach, wiec jest szansa na udostepnienie innych dzialow komus innemu w ramach wspolpracy. Na czym mialaby ona dokladnie polegac i jak rozwijac sie w przyszlosci nie mam pojecia, mozemy o tym podyskutowac. Powaznie podchodze do tematu gier karcianych, co chyba widac po stronie. Chcialbym zeby wyrosl z tego jakis portal bedacy skarbnica wiedzy i zrodlem zaopatrzenia dla graczy i kolekcjonerow :)

P.S. Wiem ze mojej stronie przydalaby sie jakas porzadna szata graficzna, bo aktualny design to "wersja robocza".

Offline pretorianstalker

Dilerzy łączcie sie!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2005, 06:18:15 pm »
A ja mogę zdobyć masę singli z różnych gier karcianych mimo tego że znam się tylko na kilku :D  Jakby ktoś coś chciał to pisać. A jeżeli ktoś jest naprawdę zdesperowany i szuka czegoś co jest nie do odnalezienia to róniez chętnie pomogę wykorzystując znajomości z całego świata, tylko może to być kosztowne. (Nie zarabiam na tym wiele, ale przesłanie jednej talii kart czy boostera z odległych krain potrafi kosztować 8) , zwłaszcza jak ktoś się uprze i ocli paczkę tylko dlatego że przesyłka kosztuje ponad 20$).
ww.doomtrooper.pl

Offline nekhomanta

Dilerzy łączcie sie!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2005, 10:18:14 am »
Rozmowa umarla, a szkoda. Skrobne wiec na priva do iluvatara.

Offline iluvatar

Dilerzy łączcie sie!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2005, 06:52:33 pm »
ja tam czytam tylko wlasnie malo osob sie dolaczylo


Pytanie jest zasadnicze:

jaki jest rynek tychze gier? ile mozna sprzedac bo sprowadzic mozna sporo?


A
AAAaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline Merry

Moje 3 grosze
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2005, 12:52:00 pm »
Jako Merry alias pawel_przybyla z Allegro.pl uwazam ze rynek nie jest tak chlonny jak jeszcze w lutym / marcu tego roku. Po prostu - konkurencja jest spora; ceny ida w dol. Szczegolnie wartosc sprzedazy spadla za sprawa wrecz minimalnych cen proponowanych przez userow Poetry_Street, Higure ze... Swietochlowic ( Iluvatar: cos Ci o tym wiadomo ? :-)
Mam mozliwosci sprowadzania kart w minimalnych cenach, moge zainwestowac od reki z 15.000 jednakze obawiam sie ze zwrot moze byc utrudniony. Niemniej dziekuje za zauwazenie mnie jako Sprzedawcy i jak najbardziej - jestem chetny do wspolpracy. Razem mozna wiecej. I mysle, ze im szybciej - tym lepiej dla nas.

Offline iluvatar

Re: Moje 3 grosze
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2005, 05:43:55 pm »
Cytat: "Merry"
Higure ze... Swietochlowic ( Iluvatar: cos Ci o tym wiadomo ? :-)
Mam mozliwosci sprowadzania kart w minimalnych cenach, moge zainwestowac od reki z 15.000 jednakze obawiam sie ze zwrot moze byc utrudniony. Niemniej dziekuje za zauwazenie mnie jako Sprzedawcy i jak najbardziej - jestem chetny do wspolpracy. Razem mozna wiecej. I mysle, ze im szybciej - tym lepiej dla nas.


Mimo ze bywam w Swietochlowicach co kilka dni to nie sa to bynajmniej SIEMIANOWICE w ktorych to zyje:)))

Co do 15.000 zl to jak na sklep z martwymi karciankami kwota o wiele za duza.
Za to mozna chyba spokojnie zatowarowac sklep RPG-CCG-Bitewniaki-Inne badziewie dla doroslych inaczej:). Postarac sie o oficjalnego dystrybutora ktorejs z starych lub nowych gier.
Obawiam sie ze na Gornym Slasku sklepow jest juz wsytarczajaca ilosc. Zastanawiam sie tylko jak sprawa wyglada w stolicy. Ile tam jest takich sklepow??


iluvatar
AAAaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline Merry

Dilerzy łączcie sie!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:27:46 am »
A jakie sa sklepy na Slasku? Kilka srednio zipiacych Bardow? Tam znajdziesz startery do WARS-ów za 40-50zl. Ja taki starter mam za 4 zlote ( z przesylka 7zl ); przeciez to paranoja co sie dzieje - ceny sklepowe wygonily graczy - kto rozsadny kupuje na Allegro.pl I tutaj jest problem - konkurencja czy powiedzmy ,,wspolzawodnictwo" w sprzedazy w takiej formie jaka czynie to ja czy np. Nekhomanta jest ok bo nie zjezdzamy w cenach do 2 zl za booster. Nie chce zabrzmialo to niemile ale to co spowodowane zostalo przez Poetry_Street czy Higure ( jest to jedna i ta sama osoba ) --> sprowadzenie dla przykladu Babylon 5, ktory przez dlugi czas ladnie by schodzil - za marne grosze wywolalo efekt odwrotny - rynek sie zapchal. Teraz nawet za 2 zl booster The Shadows nie chce zejsc!!! Nie mam zamiaru skrobac z ludzi ale uwazam ze sa pewne granice. Jesli ja sprowadze np. 20 boxow Bloodlines i puszcze je po cenie np. 8zl za booster to wszyscy sie rzuca i co z tego wyjdzie? Po miesiacu nikt juz tego nie kupi a ja bede mial z tego na kilka bulek w spozywczaku. Widocznie niektorym zalezy na tym by sie na szybko ,,nachapac" ale jest to dla mnie niezrozumiale. Dlatego napisalem, ze w lutym / marcu 2005 byla jeszcze sytuacja klarowna by ruszac ze sprzedaza. Teraz sytuacja jest bardzo trudna. A bedzie jeszcze gorzej bo z tego co widze to wartosc boosterow/starterow spadla kilkakrotnie ( raz za sprawa niskiego kursu dolara, dwa - za sprawa sprzedawania przez wymienione Osoby z nastawieniem : ,,Duza ilosc tanich gier = sredni zysk ale pewny". Kazdy orze jak moze - ale w taki sposob - uwazam, ze krotkotrwale. Iluvatar: sam spojrz na Dune - gdybys puscil to w marcu mialbym za kazdy booster przynajmniej 9 zl. A teraz? Ludzie sie nasycili, ze stara gra = tanio tanio tanio - nikt juz nawet po te 3 zl Dune nie chce. To dosc bolesny przyklad, nieprawdaz?

 

anything