trawa

Autor Wątek: 25 lat Solidarności?  (Przeczytany 10758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manis

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2005, 02:01:23 pm »
Cytat: "karol_konw"
ja troche poplotkuje
takie nisy mam z warszafki:
wydaniem tego komisku zainteresowane bylo duze wydawnictwo wydajace jeden taki dziennik
autorzy sie zglosili
dziennik sie zastanawial- chcial to podobono jako dodatek do gazety wrzuci
ale
nagle rpzeczytal w jakims konkurencyjnym dzienniku ze komiks ten ma juz wydawce- zin zin:D
i sie p***balo

dziennik a raczej jego wlodarze wkurzyli sie conieco
ze to nei pwoazne
i jak tu rozmawiac...?

ot tyle plotek
oczywiscie to tylko warszaffskie plotki ploteczki:)

zaslyszane od osoby opiniujacej ten material:)
pelen jaknajgorszych przeczuc co do fabuly czekam na ten komiks


Fakt, ze podobne, ale tylko podobne, zdarzenie mialo miejsce. Jednak w dniu, w ktorym w "Gazecie Wyborczej" ukazal sie artykul o komiksie z informacja, ze Zin Zin Press jest wydawca, to Zin Zin Press wydawca jeszcze nie byl, a projekt byl caly czas wolny i do wziecia (dwa dni pozniej w "Newsweeku" napisali ze wydawca jest komletnie inna firma).

Po wyjasnieniach wrocilismy do rozmow, ale jak widac nic z tego nie wyszlo z powodu zbyt krotkiego czasu na produkcje, choc nie oznacza to, ze w przyszlosci nie pojawia sie w jakims dzienniku inne dodatki poswiecone innym wydarzeniom historycznym.

Calemu zamieszaniu winien "profesjonalizm" dzinnikarski. Nie bylo publikacji na temat tego komiksu pozbawionej bledow. Mylono autorow, nazwiska, fakty, a w "Super Expressie" zrobiono ze mnie Marcina Jasinskiego i napisano, ze narysowalem ten komiks ;) Po trzecim wywalczonym sprostowaniu dalem sobie spokoj...

Uplynie jeszcze troche wody w Wisle, nim piszacy w mediach o komiksie naprawde beda mieli pojecie o komiksie.

Anonymous

  • Gość
25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2005, 02:05:35 pm »
Cytat: "Manis"

Po wyjasnieniach wrocilismy do rozmow, ale jak widac nic z tego nie wyszlo z powodu zbyt krotkiego czasu na produkcje, choc nie oznacza to, ze w przyszlosci nie pojawia sie w jakims dzienniku inne dodatki poswiecone innym wydarzeniom historycznym.



ja slyszalem tylko ze redakcja i wydawca mocno sie wkurzyli i zdziwli ze ktos z nimi rozmawwia a ktos inny oglasza ze jest wydawca:D
ot i tyle

trzeba witkowi przyznac ze jest biznesmenem pierwszej wody
podebral tytul takiemu gigantowi:)

pytanei czy smucic sie czy cieszyc...

Offline adro

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2005, 03:26:23 pm »
JA tez kupilem ten komiks , jeszcze nie czytalem, kiedys cos tam skrobne szerzej
W zasadzie sukces tego komiksu pokazuje , jak wazna jest promocja ze strony wydawcy(o czym dyskutowalismy w temacie "Dlaczego polski komiks jest nieatrakcyjny )  . Jego starania na tym polu moga po porstu zachecic ludzi do kupna danego komiksu . Moim zdaniem Pan witek tkaczyk  ma leb do interesu i tyle
Tak naprawde to juz nie pierwszy jego sukces na polu marketingu
Moze warto isc ta droga i zrobic to samo z innymi wartosciowymi komiksami , ktore nie sprzedaja sie za dobrze. CZasami lepiej nie narzekac na fanow , lans itd  tylko sprobowac pojsc sciezka , ktora okazala sie po prostu skuteczna
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline freshmaker

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2005, 04:14:16 pm »
Cytuj
Cytat:
harry potter może wypierdalac po prostu..

wypierdalaj razem z nim


czy to jest dyskusja na poziomie? ludzie opanujcie sie, bo niedlugo wszyscy beda to forum omijali szerokim lukiem...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline andruth

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2005, 07:23:54 pm »
A propos dialogów - ja nie czepiam sie tego co mówią np. Wałesa i Jaruzelski tylko dialogów tzw. zwykłych ludzi
 np. w historii "Zwyczajny dzień" to co mówią robotnicy to jakiś "miód sztuczny" podobnie rozmowa UBeka z synem.
  Wiesz, pamiętam trochę te czasy a i jakoś to zawirowanie trochę sie o moją rodzinę otarło ( jak zresztą o większość z nas) więc nie upierałbym sie że wszyscy "słudzy systemu" takim językiem sie porozumiewali a już na pewno nie ze swoimi dziećmi.

Plusem jest ( dla mnie ) Michalski - świetny rysunek, no i Wyrzykowski.
No i biznes plan w pytkę!Tak sie powinno komiksy poza nasze "getto" wypychać.I nie ważne co będziemy sądzić o Witku, potrafił to robić.
I nie wydaje żeby sukces komercyjny tego komiksu był jakoś przesądzony.Rożnie mogło być.

Jeżeli sie czepiamy jak pijani płotu do adaptacji lektur to komiks "Quo Vadis" też ponoć był "skazany na sukces" .I co?
i dupa...

Offline Maciej

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2005, 10:59:02 pm »
nie kupię tego komiksu  :?
Odrzuciły mnie "zajawki" na WP.
sory
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Rybb

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2005, 08:46:54 pm »
Ja najwyżej obejrzę w empiku bo nie jest to rzecz którą chciałbym mieć na półce. Ja nie czuję tego marketingu jakkolwiek sprawny ( bo bardzo sprawny to fakt ) by nie był. A co do " Quo Vadis " to w czerni i bieli rzecz prezentowała się wyśmienicie ( była wystawa oryginalnych plansz w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach ) Całość położyła kiepska promocja.

Offline Maciej

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2005, 10:47:50 pm »
i kiepskawa edycja (zwłaszcza pogubiona czerń) :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Relacja z konferencji prasowej w Gdańsku
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:51:03 am »
We wtorek, 6 września o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku Filia nr 13, na ul. Igielnickiej 5 na Starym Mieście, tuż obok kościoła św. Brygidy, odbyła się konferencja prasowa na temat wydania komiksu Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi. Więcej tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Błendny Komboj

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2005, 02:23:10 am »
Cytat: "andruth"

Skojarzenie pierwsze - Jacek Michalski mnie zaskoczył (graficznie)

Mnie też. Zwłaszcza ten jego Jaruzelski wyglądający jak Bat-Mite.

Nie ma się co cieszyć, że ten komiks się sprzedał, bo nie reprezentuje on medium w sposób chlubny.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything